liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi ar placea asa camion
    Parerea mea e ca a schimbat vitezele prost d aia nu te a facut...

    Comment


    • nu cumva se uita la tv cand conducea?)) sau poate era pe 4x4 sau poate era o blonda la volan, sau poate a schimbat jiglerele

      Comment


      • Poate ca nu mergea motorul in parametrii normali....

        Comment


        • adica pus pe modul SPORTTTT )))
          o dam in offtopic

          eu cu baiatu cu audi de 110 cai am pierdut cam la 2 masini , asa e pippo? sau ma insel ?aproape de 3 poate
          Its just a car ...

          Comment


          • Logan 1.5 DCI vs. Logan 1.4 MPI = 1-0. Ambele masini stock.

            edit: ba nu, 1.4 avea filtrul de aer scos, ca sa fiu rau.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • ALEXpeED CU MINE DE CE NU TEA-AI DAT...mai facut sa simt prost
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • Culmea, purul si tristul adevar, nu mai aveam motorina, nu i-am bagat nici acum ca era inchis peste tot, maine o alimentez cum era. Oricum ma faci, de distractie merge sa ne dam, nu stiu cand o mai prind dar daca as chipui-o....cum ar fi oare? Atunci as fi curios cum stai cu un dci de 85 remapat, nu va fi remapata prea curand...
                Last edited by Cezar; 26 March 2010, 09:53.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Tu cum crezi ca ar sta?
                  Pe 400 m scoate 18.2, sa ziceam ca cel cu dci resoftat are reflexe mai bune, si scoate 17.9. Tot e cale lunga.
                  Un 16v stock 17.2. Aproape o secunda diferenta.
                  Sa aflal viteza de finish, si putem calcula diferenta intre cele 2 masini.
                  Last edited by Cezar; 26 March 2010, 10:09.

                  Comment


                  • eu cred ca dci 85 remapat sta foarte prost fata de MCD. ii da MCDU 2 masini.
                    @ cui a zis ca a schimbat prost treptele rangeu are cutie automata

                    - cica ar fi diferenta de o secunda intre sprint pe D (drive) si sprint pe S (sport)
                    eu zic ca este plauzibil ala ia suta in 9.2 9.8 (am cautat pe mai multe site uri) si pe DRIVE mai punem o secunda 10.2 10.8

                    range u are 3175 kg si 271 cp de unde rezulta 0.085 cp/kg iar loganul are 0.091
                    Last edited by alessandro; 26 March 2010, 10:14.

                    Comment


                    • la 8 dimineata voi forumiti despre motoare , cutii , liniute . doctore .. stiu ca unii nu mai au scapare , dar tu te poti trata ... ai sculele la indemana

                      Comment


                      • E suficient o juma de secunda sa-l prinzi pe picior gresit si te duci in fata, pt rezultate concludente, cred ca trebuia sa stie si el ca se face liniuta, probabil ca si-a dat seama cu juma de sec mai tarziu decat tine de treaba asta.

                        PS: Data viitoare cautati un autobuz sa va dati, e mare, greu, sute de cp , cuplu cat casa, ce mai...spectacol in toata regula

                        Comment


                        • nu stiu ce sa zic octaviane ai dreptate la timpi de 0-100 apropiati conteaza si o zecime de secunda care se traduce intr un far. a fost ceva de genul am accelerat amandoi in acelasi timp. eu aveam a 1 a la 3500 deci in forta plina, iar el a placat probabil de jos de la 1500 rpm.

                          Comment


                          • O zecime de secunda s-ar traduce prin vreo 2-3 metri pe 0-100/h, deci nu-i chiar un far.
                            D-aia zic, si mai putin de juma de sec sa nu fi fost atent la acceleratie si gata, s-a terminat totul.

                            Comment


                            • ca sa incheiem subiectul ideea este ca nu a reusit sa treaca de mine si pe la sfarsit a rupt franele de m am speriat. eu consider asta semn de frustrare. eu as fi facut la fel.

                              Comment


                              • http://www.youtube.com/watch?v=GEwBhq5tvtA&NR=1 propietarul loganului e oare inscris pe forum?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google