liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • octavia 2. megane 2 si 3, clio, etc. si nu imi zice skoda rs sau megane sport.

    range rover vogue tdv8 are 3175 kg din datele de pe site ul oficial. nu cred ca stiu ei bine. raport cal/kg iese mai bine loganu.
    si nu are 300 cai ci are 271. fa tu calculele. am aproximat in bine pentru rover.
    300 cai 3175 kg
    105 cai 1150 kg
    Last edited by alessandro; 7 April 2010, 21:08.

    Comment


    • Distrigaz vs. Logan Van dci 70 (remap) aseara 2-0. Scor total 6-1 cred...
      Distrigaz vs. 1.4 ZIF (remap, filtru, traseu, fara catalizator, fara gpl, jante si scaune mai usoare, aceleasi dotari ca si mine) 0-1. Eu zic ca am stat bine o masina..
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Originally posted by marx View Post
        ...............................
        si nu are 300 cai ci are 271. fa tu calculele. am aproximat in bine pentru rover.
        300 cai 3175 kg
        105 cai 1150 kg
        Calcule doar aproximative.
        Sunt destule cazuri unde doua marci diferite, greutate similara la putere similara si diferente de demaraj de 0,5-0,7 sec.

        Comment


        • la raport cal/kg asemanator conteaza rapoartele finale ale treptelor, diametrul rotilor etc. sunt multe variabile ce influenteaza rezultatul. cert esta ca uitandu ne strict pe cufre eu zic ca este plauzibil ca un 16v sa faca range u ala. poate am prins eu treptele bine.

          am vorbit pentru un kia proceed 1.6 126 cp sau 2.0 d 140 pentru saptamana viitoare. astept raspuns de la ei. se stiu cei carora le adresez acest post. merge ?
          Last edited by alessandro; 9 April 2010, 13:22. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • incearca de la 300 in sus ) marx ce sunt 140 cp

            Comment


            • Merge...vezi poate astazi poti sa vorbesti cu ei
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • promit ca vorbesc. nu pot asa repede. in cifre sta in fata MCD u. va fi interesant

                Comment


                • Gata, v-ati potolit?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • nu-i agita
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • Am facut cu un chevrolet aveo.(Prima data la liniuta si eu )
                      Eu 1,4 stock iar aveo 1,4 16v tot stock.Scor 1-1
                      Prima data am fost cu aproximativ o masina in fata.
                      A doua oara eu neexperimentat mi-a dat limitarea in nas si am furat-o.
                      Numai bine.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • Eu am 1.6 16v stock si m-am dat cu un megane 2 motor 1.5 105Cp si l-am facut cam 2 masini distanta de vreo 6 ori ne-am dat,acelasi rezultat,sincer ma asteptam ca turbina lui sa faca putina treaba dar...nu iar o alta cursa cu un audi a4 motor de 1.9 tdi 105 CP l-am facut o masina distanta,m-am dat mai mult de curiozitate,diesel-turbina-cuplu mai mare , daca e cineva aici pe forum care are drum prin constanta sau tulcea si are megane 1.6 16 valve stock,de mult vreau sa ma dau cu unul si nu gasesc pe nimeni,sunt curios :-?? sau kia cee'd 1.4 si 1.6 daca e cineva :P.O zi buna si succes la liniute...
                        Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                        Comment


                        • m`am dat eu cu un 1.4 de forumul kia si e diferenta mare in favoarea loganului. cu 1.6 de ceed ai grija ca te prinde dupa 110-120 asa ;).
                          cam greu ai facut audi ala de 105cp, in mod normal trebuie sa ii dai un pic mai mult..

                          cat despre baiatul cu 1.4 vs aveo ori avea ala aveo 1.2 ori nu stia sa ii dea. aveo 1.4 94cp e la diferenta maricica de logan 1.4 stock.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • kia ceed 1.6 are 126 cai. dupa 120 intredevar incepe sa recupereze fata de 16 v dar prea tarziu ca nu mai are metrii.
                            ceed ul pierde la faza ca are pmax la 6300 si acolo trege cel mai bine. deci trebuie schimbat in 6500 cu 1 rpm inainte de limitare. iar cand schimbi cade in 4500 unde zici ca e dci 65 atat de lesinata e. dar dupa 12o o ajuta aerodinamica dar prea tarziu.

                            Comment


                            • Originally posted by bossake View Post

                              cat despre baiatul cu 1.4 vs aveo ori avea ala aveo 1.2 ori nu stia sa ii dea. aveo 1.4 94cp e la diferenta maricica de logan 1.4 stock.

                              1.4 16v era.Asa s-a intamplat asa v-am spus.
                              Dar cred ca nu o sa repet cat de curand experienta,nu ma atrag chestile astea.Bafta.
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Originally posted by bossake View Post
                                cam greu ai facut audi ala de 105cp, in mod normal trebuie sa ii dai un pic mai mult..
                                Da,poate ca l-am facut greu, eu zic ca stiu sa ii dau dar mereu imi zic ca mai am de invatat asa ca sunt mereu deschis la sfaturile celorlalti.
                                Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google