liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diferenta da, este, chiar de-i mica. N-am negat asta.
    Doar ca acel metru il poti castiga dintr-o plecare mai buna. Asa ca ramane a fi discutata problema.

    Comment


    • Originally posted by Octavian___31 View Post
      Pt 2-3 metri avans, sunt suficienti 2-3 cp, pt juma de metru avans (juma de bot) poate fi suficient si 0,5-1 cp.

      Daca ai sti ce rau imi pare ca nu suntem mai aproape unu de altu
      Deci tine cont ca in AR nici un 1.4 nu mi-a dat fum, ok?
      asta dupa regula de trei simpla ai calculat ?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Tocmai de asta am facut cu start lansat, erorile sunt mai mici, mai ales ca am fost atent sa nu accelerez primul.
        Gata ))

        LE Cristi: nu, direct din neuroni, din simturile mele ascutite.

        Comment


        • ati luat-o razna..sa mor eu....Cezar lume e diferita nu suntem toti la fel..poate unu dintre ei stie mai bine cum e cu aceleratia si din cate am citit eu era vorba de un 1.4 stock si filtru, si 1.4 cu soft si filtru.....e normal sa il bata octavian...oricum felicitari octavian si daca ajungi la vro regionala mai aproape de amandoi...te provoc eu 1.4 stock stock
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • Eu vad in avatar dungi si jante albe, deci nu esti chiar stock dar sa zicem, stock. Sunt curios Octaviane cum trage a ta, vorba lui MCD, cand ne-om vedea ma dau si eu cu tine sa vedem asa de-o amicala! 1390 cmc mai stock decat MCD.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by MCD View Post
              .............oricum felicitari octavian si daca ajungi la vro regionala mai aproape de amandoi...te provoc eu 1.4 stock stock
              Nu mi-e rusine daca pierd si iau autobuze distanta (se stie ce a fost la TM cand m-am dus la 12 noaptea).
              Dar ca tot ai vorbit, al tau 1.4 e enigmatic, mai ales in partea de V a Romaniei, ai aici muuulti pretendenti.
              Eu normal ca fac cu tine (si ma lasi sa castig, altfel te bat cat esti de MCD), dar TU trebuie sa-mi confirmi neste treburi, adica 1.4 poate bate un 1.6 16V.
              Pretendentii sunt Mareom si Seba.
              Daca stai macar bara la bara cu astia, eu ridic palaria.

              Comment


              • acum depinde ce 1.4 daca e bine umblat poti sa bati si 16v...ca cine are 16v nu are ferarri....eu astept cu nerabdare cu cine vrea sa incerce cu mine....
                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                Comment


                • mi-am adus aminte ca am dat si eu o proba cu 1.6 de pe vetra 100 de cai , l-am facut nu stiu care a fost problema acol , mai trebuie repetat testu
                  @ MCD & Octavian , va propun sa va intalniti la nationala
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • @ MCD stii ca ai zis tu odata ca masina are toane. cateodata trage cateodata e moarta. mare dreptate ai. ECU ala sufera cu capu' rau.
                    m am plimbat week asta cu un prieten cu un 1.6 stock full. eu am resetat ECU si am mers economic ca tataie iar el cox maxim. i a dat sangele pe nas 50 km.
                    1 test cu a 4 a de la 80. pana la 120 i am dat un far distanta
                    2 dupa ce i am dat cox amandoi il faceam lejer

                    deci ECU ala invata stilul de mers. poate fi invatat sa traga sau economic. si tinde tot timpul indiferent de stilul de mers sa optimizeze consumul indiferent de stilul de mers

                    Comment


                    • Bre, n-ai cum sa resetezi ECU decat daca scoti bornele de la baterie.
                      Si legat de "adaptabilitate", poate se spune nea Seba care-i baiul cu intervalul valorilor ce le poate modifica ECU in functie de regimul folosit.
                      Eu cred ca tot puterea aia o scoate, doar ca acea curba de cuplu-putere este modificata.

                      @MCD: exact ce spui tu sustineam si eu: suntem diferiti si sunt multiplii alti factor ce trebuiesc luat in considerare, neputand trage chiar imediat concluzii de genul "5 m avans mi-a dat filtrul de aer".

                      Comment


                      • Garantat 2 metri cu filter sport )))

                        Comment


                        • Cel mai bun filtru sport este ala care scade consumul asta pentru CEZAR.....am vazut eu un studiu care zice asa.....pe dyno orice masina fara filtru de aer montat ia valori de 1-2-3 Cp mai mult...numai are restictii...asa este si cu filtru sport fata de stock optureaza mai putin aerul decat cel stock si normal a laut o valoare de 1-2CP numai din asta ....daca ambi soferi stiu sa se dea se face diferenta si la 1-2 CP......gume mai bune....1 schimba in cuplu maxim 5400 altu o duce la 6000.....sunt multi factori la mijloc...Oricum Octavian a facut un test pentru el insasi cu filtru stock si sport sa vada comportamentul masinii....mie mi se pare normal si faza cu 5 m poate au fost 7 m sau 3m nu ai de unde sa stii ...au pus ruleta pe strada
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • @ cezar pai am scos bornele de la baterie o jumatate de ora. de 3 ori ne am dat cu a 5 a de la 80 de 3 ori l am facut cu un far.
                            dupa ce am coxat o zdravan il faceam lejer. aceleasi grautati pe masini. eu nu vad din ce poate fi decat din ECU

                            Comment


                            • da marx...eCU ia unele valori de functionare..........dar asta dureaza....daca resetezi ecu "adica scoti borna" masina o sa traga foarte dupa cateva zile de forja........asta e electronica masinii..daca ar fii fost carburatie umblai la piulite dar cu electrica e mai greu unpic............CAND IMI ACORZI REVANSA?
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • pana la revansa imi pun GPL pe ea. si vorbesc serios

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google