liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 120-130...140 ...
    gtechul inregistreaza pe 400m 112-113 km/h
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Daca nu ma insel au fost postate ceva poze aici(?) cu 0-400m si iesea peste 120...

      Comment


      • da,ai dreptate ...124-125 ...imi amintesc io gresit .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Aici sunt cateva imagini cu 0-400m http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1619 . E.T. este timpul 0-400m.

          1.4 Distrigaz vs. 1.5 dci MCV 7 locuri remapat 1-0 .
          Last edited by aleXpeed; 28 May 2010, 10:48. Reason: Automerged Doublepost
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • MCD vs DACIA 1310( motor renault 5 turbo) win DACIA cu 2 masini
            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

            Comment


            • Ce presiune avea in turbo? Ce turbo avea?

              Comment


              • De parca nu ai stii de serie 1397cc, 118kw si Garrett T3 0,9bar
                Last edited by GGI78; 29 May 2010, 11:11.

                Comment


                • Aia nu-s kw, sunt ponei
                  Insa cand o pui pe o masina, n-o lasi asa, il "storci" putin.

                  Comment


                  • Originally posted by GGI78 View Post
                    De parca nu ai stii de serie 1397cc, 118kw si Garrett T3 0,9bar
                    mah da`l dracu 118 kw ...
                    mai scade un pic si din turbina aia ... eu as fi convins ca e T2 )
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Spor la lecturat:


                      Comment


                      • deci sa inteleg ca MCDu are 150 cp ?
                        n`ai mai umblat un pic la termostat ca sa`i faci 155 ?
                        in caz ca nu stiai , cele mai des intalnite la noi sunt r5 gtt de 115 cp ,si motoarele alea se pun pe dacii.
                        Ce ai aratat tu e o masina de 40 mii euro.
                        si probabil daca o sa iti zic de audi s1 tu o sa imi zici ca e sport quattro , doar ca diferenta intre ele e de vreo 200 mii euro .
                        Last edited by Cristi_Xp; 29 May 2010, 12:06.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Nu dezmembreaza nimeni un turbo 1, ori maxi Turbo. O astfel de masina, ajunge undeva la 40 000 euro.
                          E mai mult ca sigur motor de GT turbo.

                          Comment


                          • Intreaba-l pe el cati are... s-au cerut date despre motor si turbina... le-am oferit... restul sunt presupuneri

                            @Cezar... Mai mult ca sigur ai dreptate... e mai aproape ca putere...

                            Cred ca te mananca si nu stii cum sa-mi dai o pauza
                            Last edited by GGI78; 29 May 2010, 12:12.

                            Comment


                            • aia e o masina pentru grupa B .

                              Driven by Jean Ragnotti the R5 Turbo won the Monte Carlo Rally on its first outing in the World Rally Championship. The 2WD R5 turbo soon faced the competition of new Group B four-wheel drive cars that proved faster on dirt. However, it remained among the fastest of its era on tarmac where it was highly successful[citation needed].
                              sa inteleg ca dacia avea si tractiune pe spate ? sau era 4x4 ?
                              lthough the standard Renault 5 has a front-mounted engine, the 5 Turbo featured a mid-mounted 1397 cc Cléon turbocharged engine
                              si motor central ?
                              mie imi dai la lecturat , da tu ai citit ?
                              Last edited by Cristi_Xp; 29 May 2010, 12:16.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • O poti tigani usor, ca nu asta-i buba. Si posibil sa aiba peste 115 cai, insa nu cred ca-i motor de turbo 1. Ala era central, avea alte prinderi + transmisie spate...
                                De v-a zis ca-i motor de turbo1, sa-i spuneti ca-i mincinos.

                                Bre, da incetati si voi. Va certati de pomana.

                                V-ati racorit, gata? Sau urmeaza runda a 2 a de dans in miere?
                                Last edited by Cezar; 29 May 2010, 12:18. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google