liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dai fum si la un biet dci 65 cai resoftat?
    cu prima ocazie nu te iert
    fara filtre, fara io stiu ce, soft si putin wastegate. promit ca nu pun nici braduleti la oglinda
    si nu te lua dupa vali2706, nu stie el sa conduca un dci. eu cu mp3-ul lui si el cu dci-ul meu, il fac
    dar nu cu cauciucele super kormoran de rahat pe care le are
    Last edited by crististreulea; 6 June 2010, 00:22.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • @vali: tu ce "evacuare sport" ai in afara de o toba zgomotoasa? Ca aia o am si eu, nu da cai...
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Streulea, de ce nu ma scapi? Eu nu te-am provocat si stiu foarte bine ca dai fum rau la dci 85 cp stock.
        Asa ca ce vrei sa demostrezi? ))
        Dar daca vrei neaparat sa ma nepotesti, iti dau de stire cand trec pe la Calin (ce drac, c-am venit eu la 11 noaptea sa fac linii cu 16 V-euri in TM ).

        PS: Alex stai calm ca lumea e mica, poate ma intalnesc si cu Vali sa-i dau ''can can'' si ''adevaruri triste'' )))
        Colegial desigur.

        Comment


        • cum nu m-ai provocat ma? )
          iti garantez ca ai vrut, dar ai auzit de stage 2 si te-ai razgandit
          mai ales cand ai auzit ca las in urma dci 85 stoc
          hai ma, nu te speria, incan-am reusit sa fac un 16v
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Lasa ca am vazut io (sunt clipuri) cum stai fata de 1.6 16V, nu mai induce lumea in eroare (adica esti f aproape de 16V, fata de mine ~2 autobuze, dar probabil ca intre timp mi-au crescut puterile, m-a auzit Zana Maseluta cand mi-am pus dorinta...mi-a picat o plomba).

            Si Vali sper sa n-o ia la modul cel mai grav (esti avocatul lui? ), mie chiar imi place sa cunosc oameni noi )))

            Si sa fiu sincer pana la capat? Chiar credeam ca 1.5 dci 85 cp ma dovedeste, demult am vrut sa fac o proba.

            Comment


            • in curand sper sa testez puterea lui filcor. am reglat ambreiajul mai bine si simt o diferenta marisoara fata de before. si dupa o forja de zile mari pe 30 km azi (doar 4000 si 5000 de ture), am consumul tot 10 , dar fuge de rupe. cred ca am avut si catalizatorul cam nlalocul lui, ca se duce mai bine. prea ine parca. filcoru' e la locul lui, si i se decide soarta saptamana viitoare!

              Comment


              • Nu nu am avocati. dar circula prea multe basme cu furiosul 1.4 si prea multi "raceri" cu ai lor 75 cai plus cei sasa cai frumosi obtinuti in urma unei resoftari.
                sa fim seriosi ca 1.4 e motorul saracului nu pilotului de curse.
                1.6 stock si 1.5 dci stock vor face pe 400 metri intotdeauna 1.4 resoftat.
                eu personal recunosc ca nu sunt zmeu la liniute dar fizica nu minte.....eu nu cred in puterile miraculoase ale mp3-ului tau tavi
                zmeu zmeu dar 10-15-20 cp in plus poti sa conduci ca un cioban ca te vor scoate sigur din incurcatura....oricat s-ar chinuii ala cu 1.4 de 75 sau 80 ponei cati o avea

                in ritmul asta o sa auzim la stiri ca ale noastre furioase 1.4 mpey au prajit aparatele radar din cauza vitezei cu care au trecut pe langa ele

                asta e parerea mea oricat ai incerca sa ma lamuresti tu sau orice fel de limbaj ai folosii eu zic ca 1.4 remapat si filtru sport nu face veci 1.6 stock,poate poate ai drum prin timisoara ca preteni cu 1.6 pt o demonstratie am destui
                Last edited by vali2706; 6 June 2010, 01:54.

                Comment


                • Tu vi cu idei preconcepute.
                  Eu sunt ferm convins ca la liniuta 1.4 resoftat (si filtru sport bre )) ) face 1.5 dci 85 cp stock.
                  Nici eu nu sunt zmeu, sunt Reisar (si la laptop am un R mare inainte de acer ).

                  Comment


                  • Logan 1.4 stock vs VW Polo 1.4 TDI 1-0 ( o masina jumate distanta )
                    b 89 plk

                    Comment


                    • Originally posted by crististreulea View Post
                      cum nu m-ai provocat ma? )
                      iti garantez ca ai vrut, dar ai auzit de stage 2 si te-ai razgandit
                      mai ales cand ai auzit ca las in urma dci 85 stoc
                      hai ma, nu te speria, incan-am reusit sa fac un 16v
                      nici 1.6 amarat din cate imi amintesc io
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • sustin ce zice octavian. 1.4 stock bate dci 85 stock. pana acum nu am vazut live 1.4 vs 85 pe 400 m. am vazut doar cateva gheare in trafic unde 1.4 sta un far in fata. datele de pe toate site urile arata ca 1.4 si 85 fac suta in 13. pe site la dacia pe 0 - 1000 1.4 are 0.1 secunde mai putin (mai rapid).
                        deci un 1.4 remapat face un dci 85. poate se ofera cineva sa lamurim odata si problema asta.

                        Comment


                        • Mai bine lamureste revansa cu MCD...

                          Comment


                          • daca tot insistati atata va zic de acum 100 % ca nu ma mai dau. ca sa clarificam si revansa !
                            eu vreau sa mi pun GPL pe ea si voi imi ziceti sa ma dau
                            Last edited by alessandro; 6 June 2010, 09:35.

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              in curand sper sa testez puterea lui filcor. am reglat ambreiajul mai bine si simt o diferenta marisoara fata de before. si dupa o forja de zile mari pe 30 km azi (doar 4000 si 5000 de ture), am consumul tot 10 , dar fuge de rupe. cred ca am avut si catalizatorul cam nlalocul lui, ca se duce mai bine. prea ine parca. filcoru' e la locul lui, si i se decide soarta saptamana viitoare!
                              Sa ma apuc si eu de modificari atunci:
                              - reglat ambreiaj
                              - alergat masina, deci desfundat catalizator.
                              Ai castigat 5 cai din treaba asta
                              Oare cum stai cu un 1.4 stock? Faci un test?

                              PS: n-ai citit ce a spus Seba acum vreo 2 pagini nu? Ce se intampla cand mergi WOT? Sau care-i treaba cu buclele alea?
                              Dar sa nu-l crezi, ca-i prost si-ti vrea raul.. O poezie despre "puterea lui Filcor" nu o face nimeni?

                              Comment


                              • Confirm spusele lui Tavi cu privire la 1.4 vs 1.5 dci 85 cp care a luat bataie de la 1.4 , am fost martor la eveniment , s-a facut de 4 ori . Pt. scepticul de Vali2706 pe final au fost diferenta de 2 masini. Ma asteptam mai mult de la dci dar atat poate. Nu il ajuta cuplul de loc la plecarea de pe loc . Ca sa concluzionam 1.6 mpi stock n-are sanse. Ramane doar sa filmam si punem punct presupunerilor lui Cezar ca 1.6 stock bate 1.4 lui Tavi.
                                sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google