liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am zis si mai zic o singura data. motoarele de BMw trag altfel. nu stiu ce au si de ce dar trag foarte bine.

    Comment


    • au cutia mai bine teajata si curba de cuplu e mult mai "dreapta" livreaza puterea liniar, dar si-asa, avand avantajul greutatii mai mici, sunt de batut, la puteri apropiate. nu uita ca mai mereu francezii le-au cam aratat nemtilor ca bmw merge tare doar daca faci comparatie intre dacia 1300 si 320. la puteri apropiate, sunt victime "bimerele".
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • nu conteaza ca e motor de bmw , cel putin in cazul de fata este un amarat de 4in linie trecut bine de prima tinerete. tractiunea spate are randament mai bun la plecare , poate are o timenorie mai buna, un ambreiaj mai dur etc ..miciile chestii care fac diferente.
        exista persoane care fac liniute cu varianta de 140cp, acel 1.8is si care specifica ca au 100cp , nu ridica nimeni capota la liniute si se merge pe bunul simt ca e de distractie...
        passatul la greutatea lui chiar tind sa cred ca nu iti va pune probleme deloc.

        Comment


        • 1.8is bate 16voltiu de la dacia, dar nu-i "spectacol" decat ca senzatie, ca te apasa de cur in asfalt. cronometrul e mai dur cu bemweurile decat cu alte masini, care nu-ti inseala simturile cu senzatia de accelerare naucitoare
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Singura diferenta fata de datele tehnice postate de Cezar sunt cauciucurile, are 205 pe spate, pe fata nu stiu, 185 sau 195.

            318is 140CP sigur ma face, daca e fara S si are 116CP atunci se cam schimba datele problemei. Bineinteles, sa plec eu bine si sa schimb tot bine .
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              1.8is bate 16voltiu de la dacia, dar nu-i "spectacol" decat ca senzatie, ca te apasa de cur in asfalt. cronometrul e mai dur cu bemweurile decat cu alte masini, care nu-ti inseala simturile cu senzatia de accelerare naucitoare
              Bre, ba nu bate
              Si despre ce senzatie vb tu? Ca eu n-am simtit nimic cand am mers cu el. Am simtit doar niste rapoarte lungi ca un post negru.
              Last edited by Cezar; 8 June 2010, 19:24.

              Comment


              • Mai lungi si mai prost etajate ca la Logan nu cred.
                Nu prea am intalnit masini care sa scada turatia cu 1700-1800 rpm cand dai tr superioara....si chiar acolo unde ai nevoie, adica la forja, e de-a dreptul inuman.

                PS: nici macar la dizaluri.

                PPS: d-aia la Logan cand dai din III-IV e gata toata treaba, parca pica ralantiul in baia de ulei ))
                Last edited by Octavian; 8 June 2010, 19:38.

                Comment


                • la 1.4 )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Da, la 1.4. Am uitat ca 1.6 are aia 12 cp in plus (si cuplu nemilos) care te scoate din orice greutate

                    Comment


                    • Pentru MCD

                      nu mai vorbi prosti ca ne-ai facut de ras...

                      ne-am dat o data...si ti-am spus ca am ratat a doua...
                      si am zis sa ne mai dam o data si te-ai dat pe fese...ai zis ca ne dam si dupaia te-ai retras...asa ca nu vb prostii ca te bagi in gura lupului...

                      avand in vedere ca te-ai dat cu o masina cu un motor de 1.5 varza ce mananca tona de ulei...eu mai bine as sta in banca mea...
                      am intrat aici ca sa iti dau replica....nu mie rusine cand iau bataie...dar nu e drept sa vb aberatii...

                      iti mai aduci aminte ce ziceai la alexeni cand te-am intrebat ce motor ai?
                      acum am vazut aici pe forum ca te lauzi ca ai masina stock si kestii de genu...

                      oricum sa sti ca ne mai dam oricand...fara nici o problema....


                      eu stiu cum ai gandit tu atunci la momentul acela...l-am facut pe asta o data...daca ma dau a doua oara cu el...daca nu greseste ma face...
                      mai bine nu ma mai dau cu el...si il am in pallmaresu` meu...

                      nu sunt ciudos sau beshinos daca te fac sau daca ma faci sa port pica,ura sau kestii de genu...doar ca ma deranjeaza si sigur ii deranjeaza pe toti hondarii cand aud ce spui tu....nu rezolvi nimic...

                      bafta la toti
                      Last edited by raul_tm; 8 June 2010, 23:42.

                      Comment


                      • toti zic la fel , am ratat a 2 , am calcat pe o brosca si etc, cursa e cursca indiferent de motive.
                        daca ti`ai facut cont doar sa`i dai replica e clar...invidia ca te`a batut un logan e mare .

                        Comment


                        • daca tu ai o honda de 1.5 , cu 90cp , mai usoara decat 1 logan si ai luat papara la alexeni , indiferent ca ai ratat 1 treapta eu zic ca nu ai ce comenta. fa-i motorul la honda sa nu mai scoata fum ca e pacat si va intalniti la urmatoarea etapa.

                          Comment


                          • V-am facut de ras astazi la URZICENI........
                            mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
                            mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
                            mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
                            C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP

                            V-am facut de ras astazi la URZICENI........
                            mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
                            mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
                            mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
                            C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP



                            Prima oara invata sa citesti nu am zis ca am facut hondele de ras....era vorba doar de LOGAN CLUB.......dar oricum daca aveai timp mai bun ca mine c te calificai si tu... asta ce inseamna ca trageai mai bine ca mine? Cand a fost dupa ce sau facut calificarile ce ti-am spus .....Te-ai calificat si tu ai zis DA....si eu ce am zis HAi sa ne dam ...asta ce inseamna ca imi era frica pustiule vezi ca abereti si la Alexini eu am crezut ca ne intelegem bine...dar se pare ca nu e chiar asa....


                            Apropo de faza cu masina...aici pe forum toata lumea imi cunoaste masina......la my ride masina e prezentata exact cum ti-am zis si tie si la toti....dar aici la LIUNIUTE masina e STOCK ...
                            Last edited by MCD; 9 June 2010, 00:28.
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • @raul: fa-ti motorul la Honda sa mearga si apoi sa te mai dai cu MCD... cati litri de ulei bagi la o linie? Acum sincer..
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Eu stiu ca masina cand papa ulei fuge mai tare.......poate la honde efectul e invers...
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google