liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Omul intreba daca are sanse, nu daca castiga!
    Calculele alea postate de mine sunt acolo doar ca o dovada teoretica ca are sanse. Imi pare rau daca nu m-am facut destul de inteles, pe thread-ul asta e foarte greu sa citezi cifre fara sa fii considerat "nerealist"...

    Originally posted by bossake View Post
    iar greutatea la superbu ala nu are cum sa fie 1540kg, sa fim seriosi. superbul vechi e 95% aceeasi masina cu passatul vechi.
    Superbul e bazat pe platforma de Passat cu ampatament marit, deci e logic sa fie ceva mai grea din cauza ramforsarilor suplimentare si a cantitati mai mari de material.

    Originally posted by marx View Post
    la TDI uri totul sta in etajarea si lungimea treptelor. astea de 105 cai ar putea sta lejer langa un benzinar daca ar avea treptele mai lungi.
    Cu trepte mai lungi ar merge mai prost, te-ai ruga de masina sa intre in banda de putere.
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • eu raman la parerea mea testata. skoda 1.9 tedi 131 cai ma bate la o jumatate de masina maxim o masina.

      la acceleratie conteaza extraordinar de mult cuplul. caii putere sunt un produs al cuplului cu o turatie cat mai mare.
      si foarte putin conteaza caii in volanta. conteaza numai si numai la roata
      cu treptele alea TDI ul trage in gol parerea mea. ideal pentru 0 - 100 cat mai bun sunt 1 si 2 lungi cat sa iei 101 kmh fix cu a 2 a. pentru 400m 3 si 4 o idee mai scurte

      de exemplu eu cu pasaat 130 cai 6 trepte am luat bataie de la skoda 130 cai 5 trepte. passatul era si 4x4 si la start ii dadeam o masina.

      p.s. nu se poate vorbi de cuplu fara sa vorbesti de cai la fel cum nu se poate vorbi de cai fara sa vorbesti de cuplu. intre ele exista o relatie foarte stransa .
      pentru o acceleratie cat mai puternica conteaza sa mentii o valoare cat mai ridicata a cuplului pe toata plaja de turatie.
      Last edited by alessandro; 22 July 2010, 14:57.

      Comment


      • eu am batut pasat de 130 de cai la un bot de masina...nu stiu cum te bate pe tine ..aveai un caine in fata ? glumeam

        Comment


        • A lui CGK vs audi 2.0 TDI, castigator audi, loganul stand la portiera din spate.

          Comment


          • ne luam dupa carte. pasatu are suta in 9.9 iar loganu 16v are in 10.2.

            de pe loc m a facut desi la start am avut aproape juma de masina in fata.

            lansat a 2 a 3000 rpm a plecat de langa mine

            passat 0.093 cai/kg
            logan 0.090 cai/kg

            realitatea a coincis cu teoria. poate nu stia ala sa se dea.

            p.s. stii ca am descoperit ca mi s a infundat si radiatorul de la cainele ala. au intrat plasticele alea de pe acolo in el. a fost destul de tare impactul.

            eram intrat bine intr a 2 a si pana in ultima clipa am vrut sa cred ca nu o sa mi sara in fata. stateam langa kia.

            @ cezar & cgk cu alea de 140 cai nici macar nu am stat langa ele. ce i drept numai in trafic la mica intelegere . dar na mi au dat o de doau ori pana acum. si am prins o bine pe reprize poate o fugi albinutza grav

            si atunci cum va explicati ca si eu si MCD ne am luat o de la o kia de 126 cai ? la mine sa zicem ca am plecat prost. da MCD u ?
            Last edited by alessandro; 22 July 2010, 15:42.

            Comment


            • lasa cartea ca aici nu mai vorbim de masini stoc ...

              La MCD atunci asta a fost ...nu mai pune eticheta dupa 1 singura incercare ... sti foarte bine si tu ca masina are momente si momente si atunci MCD a fost .... a incinso si nici nu a usurato ...

              1 saptamana si lamurim discutiile pe aici

              Comment


              • crede ma ca stiu foarte bine. vad la a mea in fiecare zi.
                ce sa zic la MCD u chiar nu ma asteptam sa si o ia de la kia. mi a parut rau de tot. si la fof u la fel. o sa mai vina ei las ca nu au intrat zilele in sac, nu i bai.

                sa inteleg ca ne intzeapa pe toti albinutza ? eu sunt alergic la intepaturile de albina. ma feresc.

                ca rezultat pui eticheta si dupa o singura incercare. sa stabilesti care fuge mai tare ca performante maxime poate nici dupa 20 de incercari nu concretizezi nimic
                Last edited by alessandro; 22 July 2010, 16:17.

                Comment


                • a patinat ambreiajul la mcd .

                  Comment


                  • da , pe creieru` tau plat a patinat.

                    Comment


                    • a aparut stig...........cine e stig? un nimeni!!!
                      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                      Comment


                      • Originally posted by Stig View Post
                        a patinat ambreiajul la mcd .
                        bine ca nu te ai bagat tu intre placa si disc sa vezi

                        Comment


                        • mecedeu, omul n-a zis ca esti un nimeni. sa intepi mai merge, dar sa jignesti asa direct e dovada de ceva probleme cu suprafata obrazului...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Ma scuzati ca ma bag si eu aiurea in discutie..si off-topic da Stig ca bate campii peste tot dc nu ia ban si altii care doar gresesc cate ceva imediat sunt banati sau avertizati?
                            AG 16 Y M A

                            Comment


                            • Seba uitate 10 pagini in urma vorba vine..am postat eu ceva.....ca sa imi pronunte numele?
                              ....omu asta are ceva doar cu mine pe nimeni altu nu ataca......deci e un nimeni!! faceti un POLL sa vedem cine il cunoaste pe stig..v-a zic eu nimeni ....... asa ca raman la impresia mea!!
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • skoda superb atinge viteza maxima minune de 235km-240km ,pe ceas nu stiu cat ar fi real dar eu cu opelu aveam pe ceas 195 km(187gps)si era rau in fata.sunt masini reusite , sunt foarte stabile si la drum lung merg lejer cu viteze de 180km

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google