liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aia de 1.9 131CP m-as mira sa atinga 240 km/h, in carte are 205, cam mult 35 km/h peste, mai ales ca eroarea la viteza maxima e mai mica decat la Logan. Passat-ul 1.9 131CP in 6 trepte nu sare de 220 km/h. Poate te referi la aia de 2.5 TDI. Oricum, maine imi fac resoftare si cand e posibil ma dau cu Superb-ul.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Abia ating 240 km/h (pe ceas) cu o masina cu aproape 170 de cai...daca ala la 131 prinde lejer 240 , vand trocariciul si imi iau Passat "full-full fara piele"
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • sunt f multe filmulete pe you tube , deci si eu ma miram dar e adevarat iau 240 pe ceas

        Comment


        • Si loganul de 1.4 poate lua 190 km/h. Sunt suficiente filmulete.

          Da mai Intunecatule, insa tu n-ai unu noua tedeiiiiii.

          Comment


          • eu mai merg din cand in cand cu un leon fr 2.0 tdi 170cp si d-abia ala ia 240 pe ceas, adica vreo 215-220 real.
            Poate superbul de 2.5tdi sa ia 240 pe ceas .
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • inseamna ca e terminat , u nu intelegi ca nici opel astra de cdti de 200 cp nu ia 240 km la ora
              dar superbu ia ce e asa greu de inteles, nici eu nu imi explic dar te invit 1 data la braila sa te dai, si nu e doar 1 sau 2 sunt zeci care afirma asta , poti intra si la ei pe forum
              Last edited by georgex2; 24 July 2010, 12:49.

              Comment


              • Cat de sigur esti ca e 100% stock masina ? Un soft iti da lejer 30 CP.

                Asa si Passat 1.9 TDI 131CP 6 trepte gasesti cu 235-240 km/h pe youtube dar eu am mers cu al prietenului meu si de 220 nu sare nici batut, poate doar sa mergi toata autostrada in blana sa mai prinda ceva. Masina cumparata de noua din reprezentanta, cam 150 000 km, revizii efectuate la ei deci e in stare buna.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • iti spun sincer ca am fost pe A2 si a luat 230 masina e stock, ceea ce nu am luat cu astra h 150 cp _+resoftare evacuare schimbata total 200cp

                  Comment


                  • Revenim la topic si lasam basmele de adormit copiii? Caci pana la urma morala este urmatoarea: vrei topspeed, alege Skoda Superb 1.9 TDI. Hai la oile noastre, ca devenim psihotici.

                    Comment


                    • Momentan am Mobil Super 3000 5W30 + filtru aer SCT de 10.000+ km in motor. Credeti ca trecerea la Castrol Edge Sport 0W-40 + filtru aer nou ar putea sa faca diferenta la o liniuta ? Mai am cam 3000 km pana la schimb dar daca ar conta nu m-ar deranja prea rau sa le schimb si mai devreme, le am cumparate si are aprobari longlife de 30.000 km deci 17-19000 ar trebui sa tina fara probleme.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Diferentele ar fi prea insignifiante intr-o masuratoare pe cronometru...ba s-ar putea sa nu fie nici o diferenta daca acum masina e in parametrii normali
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by Shakar View Post
                          Momentan am Mobil Super 3000 5W30 + filtru aer SCT de 10.000+ km in motor. Credeti ca trecerea la Castrol Edge Sport 0W-40 + filtru aer nou ar putea sa faca diferenta la o liniuta ?.......
                          Uleiu' nu prea.
                          Filtru de aer ar fi posibil, presupunand ca cel vechi era mega-plin de praf ))
                          Daca chiar vrei sa fie o diferenta (pe care putin probabil sa o sesizezi ) la liniuta scoate de tot filtrul afara, roata de rezerva, cric, scutul...tot jos.
                          Astfel mai ai o sansa de izbanda cu Passatu ala

                          Comment


                          • La filtru de aer sa il scot de tot m-am gandit dar nu stiu daca pun in aplicare metoda. Astazi astept sa ma sune Doc si plec la Pitesti sa imi fac resoftare, can't wait .

                            Cu Superb-ul vreau sa ma dau mai intai, e cu 100 kg+ mai greu si are cuplu ceva mai mic (285nm vs 310nm), Passat-ul o sa fie mai mult de fun. Totusi daca as scoate filtru sigur s-ar simti acolo ceva cai, este cel mai sport filtru posibil .
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • Originally posted by georgex2 View Post
                              iti spun sincer ca am fost pe A2 si a luat 230 masina e stock, ceea ce nu am luat cu astra h 150 cp _+resoftare evacuare schimbata total 200cp
                              vai cati cai) .
                              te superi daca intreb is naravasi tare ?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • deci astra H 160-165 de cai maxim! . resoftarea nu da mult la aspirate benzina, iar filtru cu tot cu evacuare da mult zgomot si cativa magari.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google