liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by yrman View Post
    are boala pe utilaje agricole....
    1.8 tdci sau cdti.. focus.... cum stam langa el... cu 1.6?


    Nu exista asa ceva . Voi bateti cimpi . Le incurcati cu cele de la opel.
    La ford este 1.4 , 1.6 , 2 , 2.2 tdci.

    Comment


    • e 1.8 tdci pe focus2. are 115cp.
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • alexpeed am auzit ca ai vrea sa inmultesti caii....le dai jar?

        Comment


        • este 1,8 diesell, stiu sigur
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • hmm se pare ca lumea nu prea se pricepe la Ford aici:P

            1.8 TDDI:75 si 90 cai(Focus 1)
            1.8 TDCI :100 (focus 1) si 115 cai(Focus 1 si 2) ;100 si 123 cai pe Mondeo
            1.6 TDCi:90,109 PS(Focus 2)
            2.0 TDCI:128..138 cp..Mondeo 163 PS(Mondeo)
            2.2 TDCI: 155cp si 173 cp :Mondeo..

            depinde de an si model..facelift etc..

            Comment


            • te contrazici singur. zici ca nu este, si apoi zici ca este :|

              hai sa revenim on :

              cine stie cati cai au opelurile vectra model asa cu motor de 1,8 i ? stiu ca m-a facut cu vreun autobuz si un pic , si aveam o persoana de 90 kg in masina
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • @shakar - de ce nu imi raspunzi de loc la nici un post?

                Comment


                • Originally posted by Tudor View Post

                  cine stie cati cai au opelurile vectra model asa cu motor de 1,8 i ? stiu ca m-a facut cu vreun autobuz si un pic , si aveam o persoana de 90 kg in masina
                  daca e de 1.8 sigur are 90cp.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • inseamna ca-s varza..mi-a dat urat tare. eu am vazut undeva pe net ca avea 110 cp sau ceva de genul.
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • Acum ce vroiai, sa-l rupi? )
                      Tu cu inca 90 kile in dreapta si ala gol si vreo 10-15 cp in plus...

                      Comment


                      • da dar masina are o varsta . plus ca cand am dat a 2 a deja era in fata mea ( am plecat si cu un scart nebun de vreo 5 metri ))) ) si ma uit la toba, mai ceva ca un diesel scotea fum, m-am speriat .

                        ps: cauciucuri mixte aveam )
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • Pai d-aia zic 10-15 cp in plus, poate o avea vreo 5 morti, dar tot e mai puternic.
                          Nu-l mai lua pe colegu/pretenu de 90 kile in dreapta, scoate roata+cricu (si ce mai gasesti p-acolo ) ) scoate-i filtru de aer afara si mai fa o proba, ai sa stai mult mai bine langa el, posibil sa-l si umilesti.

                          PS: banuiesc ca ai softu schimbat, daca nu, schimba-l )))

                          Comment


                          • Originally posted by cos_min_i View Post
                            @shakar - de ce nu imi raspunzi de loc la nici un post?
                            La ce post vroiai sa iti raspund mai exact ?
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • tavi, n`am soft schimbat ( deh, comunistii astia ) dar vreau sa ii schimb cat de curand
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • e mai greu opelu cred deci chiar daca aveai 90 kg erai cam la acelasi raport putere/greutate u 75 cp el 90 da morti + masina mai grea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google