liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    tot cu ala D nu poate sa ma faca aia cu opel dinalea )
    i-as da foc la masina daca m-ar face unu asa,am repetat , m-am dat si din mers dar nu am filmare , i dadea blana si eu statea in fundu lui , cum am trecut de lina ferata industriala (nefolosita) l-am luat eram in treapta a 3-a la 5000de ture
    Its just a car ...

    Comment


    • Vs opel astra 1.4 16v remapat

      -edit-

      Comment


      • Originally posted by Razzvan View Post
        Altu care nu stie sa'i dea :P
        Cine? Cel cu Opelul? Este destul de lent diesel-lul ce putea sa-i faca mai mult?
        Cu Astra Classic de 1,6 s-a dat careva? Nemodificat.
        Last edited by Cristi_LCD; 25 September 2008, 16:22.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Pai doar 1.6 16v Prestige ii face fata ...

          da cel cu opelul nu stie sa'i dea ....

          Comment


          • Ai incercat cu a ta? (cu Aveo-ul nu cu Octavia) Sau ai asistat la vre-o "chestie" intre Logan(1,6) si Opel?
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • M'am dat des cu 1.4 16v 90cp ... Si il fac cu putin . Sunt sigur ca 1.6 16v 105 cp ma face ...

              Comment


              • Originally posted by csebalyn View Post
                @agt_85: cunosc pe cineva cu 2 masini dauna totala si inca 1 in service, dar parca as vrea sa te vad la o liniuta sau un circuit sa vedem cat de bun esti...
                faptul ca e masina lu' mamica si soferul respectiv nu stie sa conduca nu inseamna ca loganul face bmw-ul. Deci vorbim clar de incompetenta soferilor, nu de incapacitatea masinilor respective de-a bate loganul. Eu zic sa-ti gasesti pe cineva care stie si-o sa-ti revii repede cu picioarele pe pamant. Oricum soferia nu se vede pe 400m, ci pe turul de circuit, o urcare/coborare pe serpentine, un raid pe macadam sau zapada...
                scuze de posturile alea da nu le prea am si sincer nu am incercat pe un circuit dar pe urcare nu as putea sai spun liniuta doar o prosteala intre 2 masini ....Eu cu logan si el cu golf 4 combi dar pacat ca isi prea batea joc de mine ...
                din pacate in zona in care stau nu exista circuit doar daca fac o plimbare de vreo 120 km pana la primul circuit ..
                iar pe urcare o sa fac un filmulet daca nu va deranjeaza ..

                Comment


                • Opel astra 2.0 DTL 16V....VS....1.4 8V...Pot sa spun ca opelul nu se duce foarte mult fata de mine...Dar diferenta de jumate de masina este...Asta in cazul unei liniute de vreo doua ,tre sute de metri nu mai stiu cat era cand am facut.....Dar dupa cum se stie...Depinde mult si de cine e la volan.

                  Comment


                  • Da, asa e
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • @ Razzvan am inteles. Multumesc.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Am facut (NU liniuta) test cu Opel Astra 1.7 dizal si 1.4 16V (care am inteles ca are 90 cp).
                        Cu dizalu la viteza nu l-am putut depasi (160-165 atat a putut barca mea pe portiunea respectiva), dupa o trecere de cale fereata, pe tr II dusa la ~4500, tr III 5500 l-am mancat, dupa care nu m-a mai putut ajunge (tr IV dusa desigur la ~140).
                        Cu benzinaru, nu l-am putut lua nicicum (el singur, eu cu mai o persoana si un pic de bagaje), la viteza maxima se departa usor de mine (a fost pt prima data cand am vazut kilometrajul la 175), sanse reale se vedea ca am pana in 140, eram lipit de el - un pic il ''impingeam'', dupa care incet castiga teren.

                        Comment


                        • Mai lasa "aventurile" astea pe drumuri nationale, ca nu se stie niciodata...Doamne Fereste.
                          In concluzie: cel de 1.7 diesel e panarama...Mai ales la demaraj ( model 2002-2003).- 75 cai are, din cate stiu eu.

                          Comment


                          • 80 de cp cica(nu prea cred in site-ul romanesc).
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Mai lasa "aventurile" astea pe drumuri nationale............
                              Iti multumesc de grija ce mi-o porti, sunt convins ca sunt caz singular.

                              Comment


                              • Frumos raspuns octavian ) lasa-l pe cezar ca el la toate are o explicatie
                                75 cp are dieselu de pe astra , e slab
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google