liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • golf 4 sdi are 68 cai. il incingeam cu oltcitu de crapam de ras.
    sapt viitoare revin cu 16v vs golf 4 131 cai

    p.s. g4 are 1300 kg iar g4 variant adica break are 1450

    Comment


    • Originally posted by Mircea C View Post
      ...am si eu un Lgan 1,6 MPI dar nu il pot lauda nicicum,trebuie turatii mari ca sa faca o treba ce fac "altele" benzinare la aceeasi cilindree la turatii mult mai mici...
      e hai ca p-asta n-o cred...da-mi exemplu de alt benzinar aspirat de 1.6 care la 2500rpm trage ca un logan la 4500rpm motorul trage ca orice alt agregat de 1.6 si 90 de cai de la orice firma vrei tu.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Poate se referea la reprize unde intr-adevar Loganu nu sta nemaipomenit de bine.

        Comment


        • datorita cutiei cam lungi oare o cutie de 1.2 cu treapta de diesel pe 5 nu o fi exact ce trebuie?

          Comment


          • Daca lasi si tr V de benzinar 1.2 sau 1.6 ar fi perfect )

            Comment


            • Eu am dovedit pe unu cu Skoda Octavia de 1,9 fara drept de apel. Pacat ca nu am filmare... ;)
              Domina ca sa nu fi dominat!

              Comment


              • stia ca se da cu tine ?

                Comment


                • Nu cred!!!!

                  Comment


                  • iara sunteti invidiosi ?
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Eu am 1.5 dci remapat si m-am dat cu o Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI 90 cai: 1,2,3 is langa el, la a 4a se duce de langa mine.Ne-am dat si din mers,din a 1 a la 2000 rpm,si pierd putin din cauza lagului de la acceleratie,dar pastrez distanta pana cand ii dau a 4a .

                      M-am dat si cu un Ford Focus 2 usi 1.6 TDCI 90 cai si la fel: 1,2,3 suntem la egalitate si la a 4a se duce.

                      M-am mai dat cu o Skoda Octavia 1 1.9 TDI 110 cai dar ma face,nici n-are rost.De la a 2 a incepe deja sa se duca bine de langa mine.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Sa fiti sanatosi daca nu credeti! ;)
                        Domina ca sa nu fi dominat!

                        Comment


                        • Daca era Skoda 1.9 Tdi de 90 de cai, nu mi se pare ceva imposibil. E un motor puturos si vechi, masina grea.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • eu unu m-am dat la craiova pe aeroport(loganelu meu 1.4mpi vs cielo 1.5 iam dat o jumatate de masina,loganelu meu vs golf 5 1.9tdi (105cp) 1 ,2 si 3t stau langa el dupaia pleaca usor de langa mine dar trec cei 401 metri:p ,loganelu meu vs logan 1.4 mpi ph2 preferance la fel ca al meu ii dau 2 masini,iar tot ph2 cel ambiance (de nu are nici o dotare) 1 masina jumate,loganelu meu vs opl 1.7disel ii dau o masina

                            Comment


                            • Originally posted by LEOMCV View Post
                              Sa fiti sanatosi daca nu credeti! ;)
                              Nu stiu ce sa zic.Am un prieten cu o Skoda de 110 cp,1.9 TDI si mi-o da la orice ora si altu care are tot o Skoda 1.9 TDI 110 cai dupa care ma tin bine pana intr-a 4a.Asta din urma stiu bine ca nu are revizia facuta la timp si parca ii si patineaza un pic discu.Is mai multi factori,nu zic ca nu i-ai dat-o,da' daca era masina OK sigur te facea,ma refer sa fie rezivii la timp,sa nu patineze discu sau roti mai mari/late decat cele stock etc.
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • Originally posted by LEOMCV View Post
                                Sa fiti sanatosi daca nu credeti! ;)
                                la fel si tie , data viitoare vino cu ceva dovezi , nu arunca gogoasa ca nu o mananca nimeni.
                                apropo , vad ca ai mcv , are in jur de 1300kg , greu de crezut ca la`i dovedit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google