liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reimprospatez de mai demult...

    1.4 Laureate + GPL (remapat) vs. MCV 1.6 MPI 1-0 o masina juma...


    Ce raliuri mai faceam si eu in septembrie de se cruceau gaborii cum de alergau doua Loganuri pe bulevard prin centru cu viteza excesiva, parca eram fumati amandoi de cat puteam sa radem de isprava, vorba aia "l-am facut", nu mai conta de permis suspendat sau alte alea))))), panarama rau a fost atunci.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • dizelarii

      Originally posted by Octavian___32 View Post
      Bineinteles ca nici daca avea Ferrari n-avea nici o sansa.
      Asta e boala loganistilor la drum lung, nu se lasa pana nu e in fata ta.
      Cei mai dusi cu pluta sunt dizalarii si 1.4 mpi (dar la distanta mare).
      Veneam de la Focsani spre Bucuresti in localitate un Dizelar cu Logan imi da faruri, ajunge in dreptul meu se uita insistent la mine..il ajung in afara localitatii, unde eu merg cu 150 (viteza mea de croaziera nu ca m-as fi fortat), el ii da tare sa nu il depasesc, dar la 140 se opreste si il depasesc. In urmatoarea localitate iar ma depaseste..apoi iar il depasesc eu...pana la iesirea din Ramnicu Sarat chiar in curba unde era radar... Mergem amandoi cuminti el in spatele meu, trecem de radar, detectorul meu beepaie in continuare semn ca mai e un radar deci merg cu 60, el bucuros nevoie mare ca ma ia in demaraj si se apropia de capatul localitatii ii da....zbang alt radar- l-a luat cu minim 75
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • liniuta pe 40 de km am dat si eu cu un clio 1.4 , desigur ,l-am depasit la 160 ...dar il depaseam zici ca se depaseau doua camioane , unu care merge cu 87 si altu cu 90

        cea mai tare liniuta a fost a unui amic pe autostrada , el cu camion cu 20 de tone incarcatura vs masina de dezapezit pe zapada de 20 cm
        desigur ca a castigat camionul care daca e incarcat merge super pe zapada dar daca e gol e SANIE
        Its just a car ...

        Comment


        • ai perfecta dreptate!!

          Comment


          • eugenmanea, la ramnicu sarat 99% din cazuri ai mcv langa stadion in vale si inca unul in Oreavu, fie imediat in deal fie in mijlocul satului.....sunt de acolo si stiu

            Comment


            • Originally posted by raduprov View Post
              ................................
              desigur ca a castigat camionul care daca e incarcat merge super pe zapada dar daca e gol e SANIE
              Ai grija ca nu e chiar asa.
              N-am condus camion/tir incarcat iarna, dar am condus microbuz gol pe zapada sau 2 tone marfa.
              Gol e mult mai controlabil pe polei/zapada decat incarcat.
              Incarcat si frana de moto e zero.

              Comment


              • ce ti-am zis eu mi-a zis prietenul meu sofer profesionist , si de la mai multi am auzit treaba asta ca atunci cand e incarcat nu prea are treaba ..
                Its just a car ...

                Comment


                • Originally posted by Octavian___32 View Post
                  Ai grija ca nu e chiar asa.
                  N-am condus camion/tir incarcat iarna, dar am condus microbuz gol pe zapada sau 2 tone marfa.
                  Gol e mult mai controlabil pe polei/zapada decat incarcat.
                  Incarcat si frana de moto e zero.
                  off:Aici clar te contrazic...lucrez pe camioane de destul timp ,cu putina atentie si ponderate pedalele
                  urci in panta (de exemplu) aproape ca un 4 X 4..la fel si cu plecarea de pe loc

                  Din contra...gol e mai greu de controlat...puterea la roata fiind mai mare...rupe aderenta repede siar la franare se blocheaza mai repede pentru ca franele sunt gandite pentru masina goala plus incarcatura...etc

                  Exemplele pot continua...intelegi tu

                  L.E.....propun un thread.."liniute camioane,drifturi...etc " )))
                  Last edited by matheo66c; 25 November 2010, 00:04.
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Chiar vroiam sa scriu matheo de ce nu postati si vreo liniuta intre camioane, dubite, chestii, ar fi caterinca). N-aveti colegi cu care sa faceti amicale? Ar fi offtopic pe threadul cu liniute, curse, raliuri Logan) dar merge.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • @Octavian_32: au dreptate colegii. Iarna cu un camion gol e chinuiala mare, cu unul incarcat se poate merge destul de bine.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • De mers mergeam si eu mai bine incarcat decat gol, dar la franare aveam probleme mai mari, pt ca opream mult mai greu, pe distanta mult mai mare fata de gol, se duce pe zapada cat vrea el (microbuz) de mult.
                        In fine, nu sunt sofer de tir, asa ca dau crezare la voi (desigur ca am retineri ))) ).

                        Comment


                        • am facut eu liniuta cu un prieten, eu avand( Iveco eurocargo tector 2,7t pe el) si el Mercedes Atego(tot in jur de 2,7t)..l-am facut pana la 89 dar a lui prindea 130 km/h
                          Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                          Comment


                          • @inspector....a trisat a scos siguranta de la limitator))))
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • ))
                              tare , eu am dat o linie cu duba politiei , vw t4 cred )) era un amic pe ea .. ) a vrut sa ma depaseasca si nu l-am lasat , suna motoru de dizal de pe duba de-l lua naiba + FUUUUMMMM
                              i-am zis de la iesire din peco sa dam linie ca oricum nu il las in fata deci stai ca ne dam )
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Originally posted by matheo66c View Post
                                @inspector....a trisat a scos siguranta de la limitator))))
                                la volvo se scot sigurantele, la atego se pune magnetu....
                                eu aveam cutie in 5 trepte si el in 6;))..asta a fost avantaju meu
                                Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google