liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OFF:Numai vorbiti de "maimuta" pe aici ca poate mai citeste si vreun nenea militian si sa nu va treziti cu vreo surpriza.Faza cu camionul iarna din 3 ani de cand fac T.I.R sustin ce a zis colegu matheo;) cand esti incarcat ai plecarea de pe loc mult mai eficienta la fel si in cazul franarii plus ca cele cu semiremorca au cel mai mare dejavantaj iarna (goale) pt ca pe motrica nu apasa foarte multa greutate iar in schimb ea trebuie sa traga de semiremorca care dupa caz poate avea tara de la 6-7tone pana la 8-9 sau chiar 10 tone.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • Apropo de mers cu tiru, imi spunea un sofer zilele trecute: sa mergi pe zapada incarcat e o/trebuie experienta, sa il opresti e o arta in orice conditii ))

      PS: am la activ Audi A4 1.9 TDI, un Cielo (cu 3 pers el si mai vroia sa ma si faca) si un Opel Astra batran 1.6, care dupa ce l-am dovedit din toate pozitiile m-a intrebat unde poa' sa-si schimbe si el softu la masina (posibil sa-l fi sunat pe XP).
      Last edited by Octavian; 28 November 2010, 15:25.

      Comment


      • Pe ce distanta ai facut A4 ?

        Comment


        • ~300 metri. 1-2-3 scurt(tr 3).
          eu singur, el cu mai unu chel in dreapta.
          El m-a intrebat ''ce motor ai bre?''
          I-am spus ca 1.4 si nici macar nu sunt pregatit de demaraje. ))
          Din cate stiu eu, A4 TDI scoate pe la 11,x-12 secunde 0-100.

          PS: eram intr-o seara la ''vanatoare'' , chiar vroiam sa ma trag spre casa cand am vazut un FatFrumos la orizont.

          Comment


          • azinoapte pe dn1 campina ploiesti m-am luat cu o amica cu un nissan almera...la 180 imi dadea flashuri...1.5 98 cai...nu stiu greutate...4 pers in nissan 4 in logan...

            Comment


            • Eram sigur de ceva dubios ... asta nu e liniuta fratica... laudate si tu cu masini de grupa ta si care intradevar se dau cu tine

              Comment


              • Originally posted by Octavian___32 View Post
                ~300 metri. 1-2-3 scurt(tr 3).
                eu singur, el cu mai unu chel in dreapta.
                El m-a intrebat ''ce motor ai bre?''
                I-am spus ca 1.4 si nici macar nu sunt pregatit de demaraje. ))
                Din cate stiu eu, A4 TDI scoate pe la 11,x-12 secunde 0-100.

                PS: eram intr-o seara la ''vanatoare'' , chiar vroiam sa ma trag spre casa cand am vazut un FatFrumos la orizont.
                Pe A4, 1.9 TDI cu I rosu are 131 CP si sub 10 secunde la suta, face si 16V pe 400m fara prea mult stres. Exista si varianta de ~100 CP dar fara I rosu, asta e cea mai slaba, nu e ca pe Passat unde exista si de 90 CP, ala cu toate literele argintii. Asta daca vorbesti de A4 B6.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Nu stiu ce A4 , oricum ceva mai vechi.
                  Spun cum a fost.



                  grija la limbaj !
                  Last edited by Cristi_Xp; 28 November 2010, 18:58.

                  Comment


                  • Originally posted by Shakar View Post
                    Pe A4, 1.9 TDI cu I rosu are 131 CP si sub 10 secunde la suta, face si 16V pe 400m fara prea mult stres. Exista si varianta de ~100 CP dar fara I rosu, asta e cea mai slaba, nu e ca pe Passat unde exista si de 90 CP, ala cu toate literele argintii. Asta daca vorbesti de A4 B6.
                    I rosu stiu ca are 110-115 cp ...
                    acu daca I rosu are 130 cp , di rosu cat are ? si tdi rosu cat ?
                    nu de alta da cel mai tare 1.9 tdi avea pe seat leon top sport 150 cp .
                    acu probabil si de troaca, ca ma indoiesc ca A4 are mai mult de I rosu , plus ca nu va luati dupa toate ranciurile cu Iuri rosi si inscriptii la care toti sufera de cai putini .
                    Last edited by Cristi_Xp; 28 November 2010, 16:14.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Astea sunt datele tehnice la A4 1.9 TDI

                      Putere maxima CP (rpm)
                      105 (4000)

                      Cuplu maxim Nm (rpm)
                      250 (1900)
                      Viteza maxima km/h
                      187

                      Acceleratie 0-100 km/h s
                      11.7
                      Ps. cu I rosu are 115 parca si cu D si I rosu 136cp.

                      Comment


                      • Atunci e foarte posibil ce am patit eu, dat fiind faptul ca el (A4) mai avea unu chel in dreapta(si era urat).

                        Ca idee cu toate 1.6 mpi ce am facut, pierd pe tr III, pe I si II depinde cine pleaca mai bine.

                        Comment


                        • Octavian....m-am dat cu un 1.4 usurat bine....scaune,evacuare si eliminat cat.,soft,jante usoare...si eu cu taraboanta mea..care are doar traseu si cat. lipsa...iar pe 1 si 2 stateam far la fara dar cand eram pe tr.3..ma duceam lumate de masina sau o masina
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • Posibil, si eu m-am luat cu un prieten cu golf4 variant 1.9tdi 105 cp asa putin prin oras nu 400m si nu m-a impresionat, ma asteptam sa ma faca usor dar am stat in fata. Acum na, sunt multe variabile, o concluzie poti trage numai dupa mai multe incercari... dar eu tind sa cred ca tdi-ul sta mai bine.
                            Last edited by Nepotu123; 28 November 2010, 16:23.

                            Comment


                            • @Octavian___32... Mi se pare sau ti-ai cam depasit atributiile... cand vei avea ocazia sa ma bati pe 400 sau 1000m atunci poti face afirmatii de genu... pana atunci ciocu mic si joc de glezne

                              PS. ca sa stii cum stai sau ce modificari trebuie sa faci ... MCD-u ma face pe 400 dupa ramane mult in spate

                              Comment


                              • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                I rosu stiu ca are 110-115 cp ...
                                acu daca I rosu are 130 cp , di rosu cat are ? si tdi rosu cat ?
                                nu de alta da cel mai tare 1.9 tdi avea pe seat leon top sport 150 cp .
                                acu probabil si de troaca, ca ma indoiesc ca A4 are mai mult de I rosu , plus ca nu va luati dupa toate ranciurile cu Iuri rosi si inscriptii la care toti sufera de cai putini .
                                Pe A4 B6 (2001-) TDI nu exista, exista doar 1.9 TDI (~100PS) si 1.9 TDI de 131. Varianta de 90 CP nu s-a pus pe o masina care face parte din clasa medie premium. Pe Passat unde exista si de 90CP (dar vezi rar fiindca nu prea s-a cumparat fiind panarama) este cum zici tu, adica TDI = 90 CP, TDI = 101 CP si TDI are 131CP. Acum depinde de model si de anul de fabricatie, daca are DI rosu nu inseamna neaparat ca are 131CP (exista DI rosu cu 110CP pe G4 daca nu ma insel) si asa mai departe dar discutia a plecat de la A4 care cea mai slaba are 100 CP (nimic rosu) iar cea mai puternica 130 (I rosu). Pe A4 B7 au scos varianta cu I rosu de 131CP si au bagat 2.0 TDI 140 CP, cel mai slab ramanand 1.9 TDI fara nimic colorat cu 105CP apoi 116 CP la anii mai noi.
                                Last edited by Shakar; 28 November 2010, 17:05.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google