liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fiecare percepe diferit senzatia...
    De ce sunteti rautaciosi? )

    Comment


    • sa vedeti cum pleaca de pe loc cu a 4-a... ) tasneste loganu ca din pusca

      Originally posted by pirvu_alex View Post
      vreau si eu macar un cal .... sa ajung la intalniri
      smecheria se plateste....

      Originally posted by Loganu View Post
      bai voi nu vedeti ca omu are NOS ( GPL ) ?
      filcoru` e tot secretul
      Last edited by sinx; 28 January 2011, 14:36. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by fanrenault View Post
        La 1.6 sunt bune si treptele 4-5 .Ma impinge in scaun cu a 4-a de la 50 km/h cand o calc
        deja sunt fabule...o fi 1.6 mai sprinten ca 1.4, da nici chiar asa ca nu e mega motor ) intr a a4 a la 50 e atat de subturata incat nu te baga nicaieri..deja incepe sa devina enervanta genul de afirmatii in care 1.4 fata de 1.6 e 1.4 vs. murcielago..am mers cu amandoua, nu te baga niciuna in scaun in nici un moment, nici macar 16v...8v sunt motoare vechi da fiabile si 16v e mai sprinten da fata de altele e slab rau...singura zdruncinatura pe care o simti cand accelerezi benzinarele e cand se lasa pe spate cand accelerezi, de la suspensie ) nu le ajuta nici cutia, nici motoru ..
        sigpic

        Comment


        • Hai sa nu fim rai totusi.... omu a zis ce simte si voi ca niste hiene ati sarit pe el . Colegu' cu impinsu' in scaun ar trebui plimbat cu un diesel 2.0+ sa vada acolo senzatie . Dar nici ala, cu tot cuplul lui imens din ture joase nu te impinge in scaun la 50 km/h in treapta 4-a, e mult prea subturat.

          Comment


          • Originally posted by fanrenault View Post
            La 1.6 sunt bune si treptele 4-5 .Ma impinge in scaun cu a 4-a de la 50 km/h cand o calc
            inseamna ca in afara de 1300 nu ai condus nimic altceva!
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • bine zis Flo...asa ziceam si eu de 1.4 dupa ce am dat Dacia..mi se parea ca are super reprize...da dupa ce am condus 1.4 16v, 2.0 benzina, 1,9 diesel, 3.0 v6 si d astea mi am dat seama de situatie..nu zic ca e terminat motoru da poate cat poate si isi face treaba cu ce are
              PS: nu vreau sa se creada ca am zis cu vreun strop de rautate
              Last edited by - Geo -; 28 January 2011, 16:31.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by pirvu_alex View Post
                ati sarit toti in capul omului de unde stiti voi ce are sub capota? poate sa aiba un FSi 1.6 cu 160 de cai .... ce vreti sa ziceti ca nu te baga in scaun ala ?
                care`i fsi ala fara t in fata de 160 cp ?
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Originally posted by aleXpeed View Post
                  La mine in a 5-a la 30 daca o calc nu mai pot tine mainile pe volan, asa a dracu e!!
                  Voi radeti.... Nu la impins dinala...... m-am referit,ci ca se simte cuplul ,simti greutate in spate pe scaun.Defapt la 1.4 (de care aveti voi sau alte firme de 75 cai) nu se simte.......

                  Originally posted by r3duc View Post
                  am ras de numa cand am citit asta esti tare nene. auzi ca te baga in scaun ) ligheanu? )
                  Cand conduci o masina trebuie sa o simti ,voi nu o simtit..... La sub 40.000 km ,masina nu tragea asa.Am scris mai sus,ca nu la impinsul ala la care va ganditi ,m-am referit ci la senzatia pe care ti-o ofera cuplul

                  Nu e subturata absolut deloc de la treata a 4-a de la 50 km/h ,ca simti cand e subturata (nu trage ,face vibratie)

                  @r3duc,cati km ai facuti cu 1.6-le tau?
                  Last edited by fanrenault; 28 January 2011, 17:52. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Care cuplu? aia 20 Nm in plus? Hai sa fim seriosi. Dupa cum vezi sunt destui posesori de 1.6 8v care nu sunt de acord cu tine si in primul rand, fizica nu e de acord.

                    Cate RPM ai intr-a 4-a la 50 km/h? Cum sa spui ca nu e motorul subturat? Unde e subturat atunci? Intr-a 4 la 20 km/h?
                    Nici cu un diesel de 170 de cai si 350 NM cuplu nu te baga in scaun la 50km/h intr-a 4-a!
                    Last edited by darksid3; 28 January 2011, 17:55.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Masina e luata second hand,poate e remapata si eu nu stiu

                      Originally posted by FloNZN View Post
                      inseamna ca in afara de 1300 nu ai condus nimic altceva!
                      Am avut si fiat coupe 2.0 20 v turbo,deci stiu....... ;)

                      Recunosc ,ca nu m-am exprimat vine cand am spus "te impinge in scaun" Clar ca nu te impinge ca o masina diesel de sute de cai. Dar se simte ca trage repejor cu a 4 a de la 50 km/h
                      Last edited by fanrenault; 28 January 2011, 18:01. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                        Eu recunosc cinstit. Nu am condus nici o masina care sa te bage-n scaun in a 4-a la 50km/h.
                        ..............
                        Dacia 1300 cutie scurta, pe primii 3 metri se duce mai bine decat Loganu (1.4).

                        Comment


                        • Dar trebuie sa o calci 50% cel putin sa simti asa,da nu are sens,urca turatia mai sus calcand-o economic

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            Care cuplu? aia 20 Nm in plus? Hai sa fim seriosi. Dupa cum vezi sunt destui posesori de 1.6 8v care nu sunt de acord cu tine si in primul rand, fizica nu e de acord.

                            Cate RPM ai intr-a 4-a la 50 km/h? Cum sa spui ca nu e motorul subturat? Unde e subturat atunci? Intr-a 4 la 20 km/h?
                            Nici cu un diesel de 170 de cai si 350 NM cuplu nu te baga in scaun la 50km/h intr-a 4-a!
                            Ce sa traga saraca, ca doar are 1500 rpm.

                            Comment


                            • Trage... sa moara .

                              Comment


                              • Originally posted by fanrenault View Post
                                Masina e luata second hand,poate e remapata si eu nu stiu
                                Replica asta pune punct oricarui dubiu.E clar,ai probleme!
                                Si remapata daca ar fi,crezi ca "te-ar baga in scaun" la 50 sau cat ai zis tu in raportul 4?
                                Vorba aia...senzatie majora cu 40 la ora,nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google