liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • altii sunt impresionati de un chiptuning cu o crestere modesta de putere, si altii nu simt nici 30 cai diferenta )
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • "Am vazut 1.4 gpl de 500.000 km,acel prieten nu stie ce inseamna defectiune, o are de 5 ani,eu de 6."
      Bine,fie ca tine.Ai cel mai tare logan 1.6 !Nu te supara,dar asta ai zis in toate mesajele.Pur si simplu il divinizezi!

      Comment


      • nu vad de ce ar trebui sa fiu impresionat de 16v daca am 1.4...pe forumu asta toti cu 1.6 zic ca 1.4 e lesinat, ceea ce e adevarat, da o zic intr un fel incat sa para ca 1.6 e cea mai buna motorizare existenta si ca astia saraci cu 75 de cai nu putem sa facem nici macar o depasire..si cand vad un 16v numai laude..o fi el varfu de gama da nu e dumnezeu..si eu nu inteleg unde e problema daca imi plac motorizarile de la kia...nu am dezinformat sau mintit sau schimbat parerea cuiva ca sa zica cineva ca glumesc..ba chiar am vorbit serios pe lucruri testate si am precizat ca asa am observat noi, dar ca poate depinde de mai multi factori...
        daca o sa cititi ce am mai postat eu, o sa vedeti ca imi pare rau ca nu am luat 1.6 pentru ca nu prea e diferenta de consum si se simte cand e masina incarcata...da de la asta la o calci intr a patra la 50 si se smuceste, da la 1.4 nu se simte ca vezi doamne e din alt film, e prea mult
        auzi la el: "cand l am dus cu al meu" ..oameni buni, inteleg sa ne placa masinile proprii da nici chiar asa..chiar acu o saptamana am mers cu 1.6 resoftat da de care nu s a avut grija si a mea e mult peste ea...da tot zic...depinde de mai multi factori
        si nu, nu ma imbat cu apa rece cu resoftare, da din nou zic nu ma impresioneaza 16v..da eu tot o sa mi zic o parere personala si toata lumea o sa incerce sa mi schimbe parerea )
        sigpic

        Comment


        • fa o depasire cu 1.4 chiar 1.6 la 90-100 la ora in a 5a ,si fa-o cu un 16v ,si ca sa fii sigur de rezultat fa-o cand vine masina din contrasens , o sa simti fiecare fractiune de secunda in plus sau in minus
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • vezi tu cristi, aici e diferenta si nu zic ca n-ai dreptate, da eu nu fac d astea...toata lumea cand diferentiaza motorizarile asta zice si sunt complet de acord cu ei, dar eu nu fac din astea..poate si din obisnuita ca nu prea pot cu ce am acu sau mai stiu io ce..dar eu cand ma gandesc la ce mi trebuie, nu ma intereseaza genu asta de depasiri si toata lumea vine cu argumente in favoarea lui de parca ar trebui sa fiu convins de ceva ) avem noi un 1.6 8v turbat pe aici prin constanta si poate d aia mi s a parut 16v moale )
            sigpic

            Comment


            • Azi am incercat cu al meu feroce 1.6 benzinar si gazar testul tr4 si 5 la 50km/h + acceleratie.
              Am ramas profund impresionat de NIMICUL care NU M-A IMPINS in scaun,ba din contra..m-am lovit foarte grav la piept de volan in urma acestui test.
              Last edited by matheo66c; 29 January 2011, 02:43.
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • ce nerecunoscator esti ) )))) ) matheo esti sigur ca nu erai in marcharriere? sau ai vrut sa o dai pe R (racheta) ???

                Comment


                • mateo esti dumnezeu..rad cu lacrimi in timp ce scriu ) nu te impinge in scaun, da e atat de brutala acceleratia ca ai nevoie de ingrijiri medicale )
                  sigpic

                  Comment


                  • adevarul e ca se simte bine de tot acceleratia la 1.6 de la 90-100 cu tr 5.....bancurile le-am mai auzit si in alta parte......batrane cand mai faci teste deastea sa vii sa iti dau eu gazul din bricheta (e gaz de 101)
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • 16v vs citronel saxo VTR. pe tr.1 era in fata mea ca am plecat prost, dar pe tr.3 eram in fata lui.

                      Comment


                      • Originally posted by fanrenault View Post
                        ..........................
                        Acum ,trebuie sa ne lasam ramas bun de la sprinturile astea,deoarece au bagat euro 5 si acceleratiile/top speedul e mai mic....................
                        Si uite asa ajunge in cele din urma un 1.4 remapat sa faca un 1.6 mpi stock

                        Originally posted by - Geo - View Post
                        nu vad de ce ar trebui sa fiu impresionat de 16v daca am 1.4...pe forumu asta toti cu 1.6 zic ca 1.4 e lesinat, ceea ce e adevarat, da o zic intr un fel incat sa para ca 1.6 e cea mai buna motorizare existenta si ca astia saraci cu 75 de cai nu putem sa facem nici macar o depasire..si cand vad un 16v numai laude.............................
                        Si e ceva neadevarat in afirmatiile astea...? ))
                        Din cauza rapoartelor 1.4 chiar se simte submotorizat la drum/in depasiri, ca sa scoti ceva de la el tre' sa folosesti toata plaja de turatii, de unde rezulta toate neajunsurile (consumul mare in special).
                        Last edited by Octavian; 29 January 2011, 10:57. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by fanrenault View Post
                          Hai ca te plimb cu masina sa vezi,e diferenta prea mare inca cu 20 Nm in plus la greutate de 1000.O stai! Eu nu am abs si nici clima,am auzit ca alea ca au lipsa de aceste dotari accelereaza mai tare (sunt mai usoare la greutate) Poate deaia functioneaza "aparatul" asa.....


                          Pe bune ca nu trage! :|
                          Stimabile nu ma plimba cu masina ca n-ai ce sa-mi demonstrezi.
                          Am un diesel in curte si nici ala nu serveste.
                          Mai mult ca sigur te-ai exprimat gresit si toti ti-au sarit in cap.

                          PS: remarca de 1500 rpm in tr a 4 a nu era pt tine, ci pt intunecat, caci doar am dat quote la mesajul lui.

                          LE: mai xp-ule, lui Geo nu i se pare diferenta mare, insa asta nu inseamna ca nu este. 30 de cai diferenta la un motor de 75 se cam simt. Insa cum bine ai spus, unii simt resoftarea, altii nu simt nimic. Totul sta in creier si nu in simturi,
                          Last edited by Cezar; 29 January 2011, 12:14.

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___32 View Post
                            Dacia 1300 cutie scurta, pe primii 3 metri se duce mai bine decat Loganu (1.4).
                            Da si te baga si in scaun in a 4-a la 50.
                            Off-topic: am mai gasit un Logan cu cuibar de soareci nu esti singur.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Pana la urma fiecare isi lauda "marfa" lui, unii mai putin sau deloc reusind sa fie obiectivi altii mai mult, exagerand si de aici aparand "rachete, bombe, supersonice". 1.4 vs 1.6 se simte diferenta in favoarea ultimului. 1.4 vs 1.6 16v se simte bine diferenta. La fel si 1.6 vs 1.6 16v. Resoft-ul mai reduce putin din diferenta dar nu in totalitate. Rachete nu-s niciunele, doar exista diferente mai mici sau mai mari intre ele.

                              Comment


                              • Mateo niciodata ,dar niciodata nu o sa mai traiesti senzatii pe accelerare in low-ride-ul tau ... de ce? ca ai renuntat la acest capitol ...

                                La general:
                                am mai zis si o mai spun : vrei logan de curse ...nu ai confort , nu ai aer,servo,suspensie stock,banchete,rezerva,GPL.... vrei masina de familie si confort ... ai de toate
                                Afli daca masina iti trage bine atunci cand te dai cu alta masina despre care proprietarul are aceeasi parere ...vorbim in ipoteza in care fiecare stie ce poate masina lui,unde ii este locul si fiecare stie sa se dea

                                Vrei senzatie in limitele loganului...treapta inferioara si o tii in 3500-5500 .... si nu te mai gandesti ..vai dar cat imi consuma daca merg asa ... nu plec cu tr 5 sub 2000 si ma intreb "o pleca , nu o pleca ?" e normal ca nu pleaca avand in vedere greutate,cuplu,putere ,modificari
                                Last edited by cos_min_i; 29 January 2011, 13:18.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google