liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • povestesti doar cand ai castigat, nu spui ca te-am facut cu matizu

    Comment


    • Daca era uscat pe jos si-o lua si mai rau)trebuia sa se dea si 08MeLC cu matizu
      La cat se lauda el cu "bestia" lui nu cred ca mai trece pe acolo

      Comment


      • Alex cu CSM-ul te-ai dat?
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • Da, CSM.

          Melcule fiti-ar matizu, ne-am dat in geamuri electrice sau ce? Cum dadeai la manivela la Matiz, clar ma faceai)). Mi-oi pune eu alternator de RS.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • trebuia sa te sui in el sa vezi ce navigatie aveam, nu mai zic de stergatoare cand am vrut sa ma tin dupa voi s-a intetosat geamul si stergatoarele doar mimau

            te plangeai ca ai ratat a 2-a ca inchideai geamul, vezi la mine nu exista problema asta (un dezavantaj la geamuri electrice), ma intreb cu care mana ami tineai volanu daca aveai buton pe usa

            cand e rost de distractie masina mea are chef de infrumusetat... urat
            Last edited by o8MeLC; 19 February 2011, 02:23.

            Comment


            • Chiar sunt curios cum stau cu a ta fata de ultima oara, vorbim!
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Acum vreo saptamana cand se indreptase vremea:
                Eu 1.4 stock vs Opel Astra 1.7 dti stock: l-am facut cam cu o masina jumatate chiar 2, de fiecare data. Am facut si la drum intins si cam in orice treapta il depaseam. Iar cu o faza l-am ranit in orgoliu', drum cu 2 benzi in urcare l-am depasit fara prea multe greturi. Mi s-a promis razbunare prin chiptuning .

                Eu vs Chevrolet Aveo 1.2 16v(proprietarul se lauda ca a sters pe jos cu N Loganuri si ca rupe si face tot). Am facut de vreo 4-5 ori, in cel mai bun caz s-a tinut de bara mea spate. Rezultatul: s-a facut de ras... mai venise si cu niste pi2de .

                Aveam promis si o fabia 1.4 tdi dar pe vremea asta nu se poate.

                Comment


                • fabia aia o mancai pe paine , vine degeaba

                  Comment


                  • La demaraj faci si Astra 1.7, la viteza la 160 se duce in fata.

                    Eu 1.4 (cu avansul dat inapoi, nu mai trage chiar cum tragea) vs Golf IV TDI combi, mi-a dat o masina, plecat de pe loc cu juma de masina avans el.
                    Pe tr III a luat avansu.

                    Comment


                    • Pai nu stiu cum se duce la peste 160... am mers cu masina si cam acolo se opreste acul, hai putin peste un 165 aproximativ. Ma refer la versiunea de 75 cp, ca mai sunt ecotec-urile care au 80 daca nu ma insel.. alea poate se duc mai bine. Asa zicea si el ca la drum intins ma face... dar de la 100 pana la aprox 150, el fiind in fata mea la vreo 2 masini cand am accelerat amandoi l-am ajuns si l-am depasit.

                      Comment


                      • Ala de 82 cp sau cat o avea.
                        Oricum neesential, ca vorbim de liniute nu de viteza.

                        Comment


                        • Am dubii in legatura cu "facutu" Opelului Astra 1.7dti pe durm in urcare la peste 100 kmh de catre Loganu 1.4 stock.

                          Comment


                          • Nu am zis ca in urcare aveam +100 km/h... pe drum drept am facut la viteze de peste 100. Pe urcare aveam cam 70-80 km/h fiind in treapta 2-a aproape de limitare. Rampa cu inclinatie calumea nu te gandi la vreun delus... nici nu aveam cum sa am peste 100 cu 1.4. Cum am mai zis si el ca toti dizelarii sustinea ca la drum lung sau la panta ma face.

                            Comment


                            • Originally posted by Nepotu123 View Post
                              Eu vs Chevrolet Aveo 1.2 16v(proprietarul se lauda ca a sters pe jos cu N Loganuri si ca rupe si face tot). Am facut de vreo 4-5 ori, in cel mai bun caz s-a tinut de bara mea spate. Rezultatul: s-a facut de ras... mai venise si cu niste pi2de .

                              Aveam promis si o fabia 1.4 tdi dar pe vremea asta nu se poate.
                              Cand il aud pe cate unu' cu masina straina si motor micut ca face orice Logan, am intr-adevar o mica retinere inainte de a ma da cu el pentru ca poate spune adevarul, n-ai de unde stii. Dar, in cazul meu, am patit de doua ori chestia cu batutul 1.4-ului (cel cu Seat Cordoba de l-am rupt spunea inainte de a se da cu mine ca bate si Logan 1.6 16v ) pana la proba contrarie. Imi place si treaba cu venitul "fanilor", sa vada cum se lauda ca rupe orice Logan si apoi...
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • si apoi zice ca a pierdut startu , ca a bagat a 4 in loc de a 2)


                                am provocare de la unu cu un aveo 1.4 16v de 94 de cai.... sunt curios cum stau cu el( 1.4 remapat )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google