liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cred ca ai vreo sansa sa il faci pe ala cu aveo 1.4 16 v, poate cu un 1,6 8v

    Comment


    • ala "ti-o da", fara drept de apel. masina aia e la fel de "coaja usoara" ca loganul, dar avand cel putin 10CP in plus fata de tine, ar trebui sa "te faca"...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Da aleXpeed ma amuza la culme vitejii de dinaintea razboiului care apoi si-o ia pe coaja si nu stiu cum sa plece mai repede.

        Loganu: 94 cp 130 nm si 11.1 0-100 km/h si eu zic ca te face fara probleme daca soferul stie ce face. Oricum nu conteaza... ca doar te dai la distractie nu pe bani, mai capeti experienta mai una alta .

        Comment


        • azi am trecut pe versiunea "sport" , astept ceva propuneri de joaca daca exista.

          Comment


          • Originally posted by Nepotu123 View Post
            . Pe urcare aveam cam 70-80 km/h fiind in treapta 2-a aproape de limitare. Rampa cu inclinatie calumea nu te gandi la vreun delus... nici nu aveam cum sa am peste 100 cu 1.4. .
            am eu la iesire din oras un deal cu 11 % inclinatie, si il urc cu a 3 a la aprox 5700 rpm, deci undeva la 120 km/h . ( 1,4 stok )
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              ala "ti-o da", fara drept de apel. masina aia e la fel de "coaja usoara" ca loganul, dar avand cel putin 10CP in plus fata de tine, ar trebui sa "te faca"...
              Daca citeai si tu si colegu incepator mai atent, era vorba de Aveo 1.2.
              Oricum nici ala 1.4 nu e vreo racheta.

              PS: si e ceva mai greu decat Loganu 1.4 sau 1.6. La puterile de care vorbim, conteaza si 50 kg.
              Defapt conteaza la orice nivel.

              Defapt chiar n-am vazut masina de dimensiunile Loganului care sa fie asa de usoara...

              Comment


              • Originally posted by Loganu View Post
                ...am provocare de la unu cu un aveo 1.4 16v de 94 de cai.... sunt curios cum stau cu el( 1.4 remapat )
                @Tavi: era vorba de aveo 1.4_94cp vs logan 1.4_75-80cp. e vorba pana la urma de vreo 15-20 de cai, cam cat intre 1.4 si 1.6 logan, pe care 1.6 nu-l dovedeste 1.4 remapat, chit ca 1.6 e ceva mai greu.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • 1.6 si 1.4 sunt identic de grele!

                  Comment


                  • ei, na nici la acelasi nivel de echipare nu sunt musai la fel de grele, e o diferenta de vreo 10 kile, alea de care se leaga tavi mereu, ca din cauza ca el are doar 60 de kile si eu 100, de aia pierde mereu cand se da cu 1.6-le in plus, sunt mult mai multe loganuri 1.4 "chele" decat 1.6 "chele" si totusi aia 12 cai in plus la 1.6 suplinesc alea 20 de kile, asta era ideea. o sa ajungem sa ne dam la linute cu seringa de benzina, dupa cacare si pisare, nemancati de 3 zile, ca sa fim usori
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • 1.6 este mai greu cu cateva kile decat 1.4. La aceleasi dotari e de munca daca vrei macar sa egalezi 1.6. Inca iau bataie de la 1.6 standard la fel de full ca a mea in dotari cu o masina pe 400 m de pe loc.

                      Sunt diferente mari intre 1.4 Laureate si 1.6 Laureate/Ambition la sprint (ambele standard).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Am eu 1.4 Laureate si 1.6 Kiss in familie. 1.6-le accelereaza mai usor, fara sa se chinuie in orice treapta si la orice turatie fata de 1.4. Nu e ceva "wow" dar nici insesizabil cum mai aud la unii(cu 1.4 bineinteles). In comparatie 1.4-le parca e gatuit... parca merg cu frana de mana 2 dinti trasa cam asta e senzatia descrisa asa babeste . Desi nu m-am dat cu niciun 1.6, din km pe care i-am parcurs cu amblele modele pot sa prevad ca pe 400m imi da minim o masina jumatate.

                        Comment


                        • Cam 2 masini diferenta pe 402m intre 1.4 8V si 1.6 8V.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • dupa cum ziceam... azi m-am dat cu prietenul acela cu Aveo de 1.4 94 de cai ( 2-1 logan )
                            1. Prima data am plecat destul de bine pe treapta a 2 aveam o masina in fata , apoi cand la a 3 spre final era la stalpul din mijloc- Deci juma de masina i-am dat
                            2. Am plecat cu foarte muult scaartz si am pierdut mult pe a 1 , el probabil a gafat-o pe a 2 din cauza ca eram paralel , si la a 3 pe final era cu jumate de masina in fata mea
                            Runda 3 El a pierdut startu si la final aveam o masina in fata

                            Printre specatori a fost si un prieten cu un passat model nou de 1.9 105 cai care a vrut sa facem o mica cumparatura ( 2-0 logan)
                            La ambele dungi o masina jumate distanta

                            Sincer nu prea imi place cum trage masina , parca pe timp de vara altfel mergea

                            Comment


                            • soferu e de vina bre ))))
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • pe timp de vara merge mai penal, ca e aerul cald si mai putin oxigen, deci ardere mai proasta. alta e problema, te-ai obisnuit tu cu ea
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google