liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Loganu View Post
    dupa cum ziceam... azi m-am dat cu prietenul acela cu Aveo de 1.4 94 de cai ( 2-1 logan )
    1. Prima data am plecat destul de bine pe treapta a 2 aveam o masina in fata , apoi cand la a 3 spre final era la stalpul din mijloc- Deci juma de masina i-am dat
    2. Am plecat cu foarte muult scaartz si am pierdut mult pe a 1 , el probabil a gafat-o pe a 2 din cauza ca eram paralel , si la a 3 pe final era cu jumate de masina in fata mea
    Runda 3 El a pierdut startu si la final aveam o masina in fata

    Printre specatori a fost si un prieten cu un passat model nou de 1.9 105 cai care a vrut sa facem o mica cumparatura ( 2-0 logan)
    La ambele dungi o masina jumate distanta

    Sincer nu prea imi place cum trage masina , parca pe timp de vara altfel mergea
    hai bre logane fi serios,passat-u de 105cp model nou, abea il faceam eu inainte de axul cu came,si il faci tu cu 1,4?)
    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

    Comment


    • vara trage prost ca e aeru cald si mai putin oxigen
      dar iarna trage si mai prost.. ca e aerul rece si nu prea mai intretine arderea ))))
      cel mai bine te dai toamna si primavara
      sigpic

      Comment


      • domnu' pigoo, iarna, la -15...-20 trage "de rupe" comparativ cu vara la 30-40. cine ti-a zis ineptia cu aerul rece care nu intretine arderea?
        @loganu: passatul nou are motor de 1.6tdi 105cp, sau 2.0tdi 140cp. 1.9 e model mai vechi. sa zicem ca-i din 2005, ala are suta in 12 secunde, 400m in 18 secunde si kilometrul in 34 de secunde. spre comparatie, un lighean 1.4 are suta in 13 secunde si kilometrul in 35 de secunde. nu stiu timpul de 400m la 1.4, dar pot sa-ti spun un 17.2-17.3 la 1.6_16v, care e clar mai bun decat la 1.4. poate ala cu passatul pleca cu-a 2-a, sa nu-i scartaie rotile...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • loganu` dupa ce asculta manele vine si ne spune noua aici despre liniute , parca suntem cazuti din cer.
          ii recomand sa mai faca kilometri si sa conduca prudent.

          Comment


          • Mercedes vs Opel Vectra 2000 cu ceva tiganeli, nu stiu exact ce anume avea, insa mici ca doar e un aspirator.
            Dat din mers, vreo n autobuze de pe intervalul 40-230.
            Masina mea s-a distantat serios dupa 100. Pana acolo s-a tinut binisor vechitura aluia.

            Comment


            • pai si de la 100 la 230 el mai stia ca te dai cu el ? )))))
              sigpic

              Comment


              • Logan Laureate Plus(2006 si 55000km la bord) vs Peugeot 206(2001 si 94000km la bord).Treaba s-a parcurs in mers la viteza de 70km/h in treapta a 3 a..ambii am apasat talpa la podea,iar peugeot-ul s-a dus in fata.Ambele masini au motoare de 1.4 si 75 cai.
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • daca bagi pedala la fund nu se duce la fel ca si cum ai accelera progresiv. incearca si asa..

                  si domnule cezar, cred ca faci offtopic. aici voribim de liniute raliuri etc LOGAN. matale ai pus alta masina.....ntz ntz ntz...

                  Comment


                  • @pigoo, stia si il vedeam mereu in oglinda retrovizoare. Deci, se agita si el pe acolo. Nu stiu acum cat poate trocosenia lui ca viteza, insa cred ca am exagerat. De fapt nu cred, ci sunt sigur.
                    @amza: hai bre lasa-ma si pe mine, ca nu dau cu parul. Uite, e un fost logan acum up-gradat.
                    Si de ce spui asta Razvane? In modul WOT merge cat poate de tare. Sau nu?

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      daca bagi pedala la fund nu se duce la fel ca si cum ai accelera progresiv. incearca si asa..

                      si domnule cezar, cred ca faci offtopic. aici voribim de liniute raliuri etc LOGAN. matale ai pus alta masina.....ntz ntz ntz...
                      Nu am apasat pedala la fund dintr-o data..am apasat-o progresiv,m-am exprimat eu gresit.Ajunsesem cu pedala la fund cand cel cu peugeot-ul m-a luat..si m-a luat bine.
                      Vara asta am in plan o resoftare,o sa vad atunci cum se simte masina,momentan nu pot spune ca sunt multumit de felul in care 'trage'.Poate isi mai revine si dupa ce ii fac revizia(am bujiile originale).


                      Ce sanse as avea in fata unei Skoda Fabia Break 1.4 16v?
                      Last edited by Punk; 21 February 2011, 12:54.
                      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                      My ride

                      Comment


                      • Auzisem si eu asta cu acceleratul progresiv. Insa eu zic ca e total neadevarata.
                        razvanamza: fa liniuta sau da-te din mers cu unu', tu sa accelerezi progresiv si ala blana(WOT). Nu cred ca o sa mai susti acelasi lucru apoi.
                        Cezar: Vectra A, B? Oricum in versiunile aspirate au 150 cp max din cate stiu eu... vs. 240cp e ca si cum te-ai da la urs cu scobitoarea . Nici nu stiu daca ajunge la 230 km/h.
                        Punk: poate de asta te-a si luat... ca nu ai accelerat la maxim din prima ci ai facut-o progresiv. Daca mai poti sa te mai dai cu tipu' ala da-i blana direct si apoi vezi cum stai.
                        Last edited by Nepotu123; 21 February 2011, 13:03.

                        Comment


                        • progresiv accelereaza mai bine cand masina e in trepte superioare cu ture mici ) , adica condusa batraneste )
                          In ture ... WOT all the way ...
                          @pigoo ai 2 posturi deja pe pagina asta scrise doar de dragul de a scrie ceva .
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Originally posted by Punk View Post
                            Nu am apasat pedala la fund dintr-o data..am apasat-o progresiv,m-am exprimat eu gresit.Ajunsesem cu pedala la fund cand cel cu peugeot-ul m-a luat..si m-a luat bine.
                            Vara asta am in plan o resoftare,o sa vad atunci cum se simte masina,momentan nu pot spune ca sunt multumit de felul in care 'trage'.Poate isi mai revine si dupa ce ii fac revizia(am bujiile originale).


                            Ce sanse as avea in fata unei Skoda Fabia Break 1.4 16v?
                            Uita-te pe youtube ca sunt video-uri cu fabia 1.4 16v 0-100.Eu zic ca trage destul de bine, nu cred ca ai sanse.Are 101 cai.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Depinde care versiune. Fabia noua sau cea veche? La cea veche 1.4 16v are 75, 80 sau 101 cai iar cea noua are o singura versiune cu 86cp.

                              Oricum... lasati liniutele pe vremea asta, viata e mult mai pretioasa.

                              Comment


                              • Fabia din 05,cea cu 75 de cai.Diferenta celor 8 valve in plus se simte.Masina in cauza este a unui prieten.
                                Nu ma bag sa fac liniute pe vremea asta,cea de aseara a fost doar o mica 'scapare'.
                                Cand se mai incalzeste il voi provoca pe prietenul cu Fabia la o mica liniuta si trebuie sa vad cum fac si cu Peugeot-ul.
                                Nu e incapatanare,tin la viata mea,dar sunt curios care e diferenta dintre masini.
                                Raportul greutate putere este destul de apropiat.
                                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google