liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce am citit Fabia 1.4 16v 75 cp are 0-100 km/h in 14.1 secunde respectiv 13.1 cea de 80 cp. Oricum eu zic ca o sa-l faci, e mai grea decat Loganul si asta o trage in jos.

    Comment


    • Originally posted by Seba View Post
      domnu' pigoo, iarna, la -15...-20 trage "de rupe" comparativ cu vara la 30-40. cine ti-a zis ineptia cu aerul rece care nu intretine arderea?
      @loganu: passatul nou are motor de 1.6tdi 105cp, sau 2.0tdi 140cp. 1.9 e model mai vechi. sa zicem ca-i din 2005, .
      Da este modelu din 2005... nu stiu ce sa zic , nu e vorba ca el a plecat cu a 2 de pe loc , masina oricum e destul de troaca ( scoate fum negru , injectoarele doar ce le-a schimbat si are si vreo 160 de mii de km - doar e masina de firma . Poate fac am uitat sa spun ca linia nu a tinut pe 400 de m ..doar 1 unde eram egali , apoi la a 2 era in spatele meu si s-a terminat tarlaua , mai mult ca sigur pe a 3 se intorcea urat de tot situatia

      O sa mai incerc cand e timp , iar in legatura cu trasu masinii parca vara avea acel mic zvac
      Nu ma consider un mare reisar` fata de altii de pe forum , dar totu are un inceput .. si in plus n-am ce sa ii cer de la un 1.4 , totul e de distractie

      Comment


      • Daca ar fi sa ma iau dupa datele pe care le-am gasit pe net,Fabia Break de 1.4 16v model 2005,tot 75cp,are cu cel putin 500kg in plus fata de Loganul meu.Sunt tare curios ce o sa iasa,mentionez ca nu sunt vreun pui de zmeu cand vine vorba de liniute.
        Cu prima ocazie cand reusesc sa fac cursa,postez aici rezultatul.
        O zi buna va doresc.
        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
        My ride

        Comment


        • Originally posted by FloNZN View Post
          hai bre logane fi serios,passat-u de 105cp model nou, abea il faceam eu inainte de axul cu came,si il faci tu cu 1,4?)
          Passat 1.9 TDI 105 cp in cazuri particulare se poate dovedi si cu 1.4. Eu l-am dovedit.
          Dupa specificatii are 12,4 sec 0-100 si 18,6 sec 1/4 mile.
          Asta inseamna un Passat nou, intretinut.
          Cu ce am facut eu, sigurat nu mai avea toti cp acasa.

          Sa nu uitam ca Passatu asta are aproape 1500 kg, chiar nu e vreo racheta la 105 cp.

          Comment


          • cu 1.4 in picaj ?)
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • octavian al tau e stock ( fara remapare ) ?

              O sa mai incerc zilele astea cand o sa fie mai frumos afara .. pana la urma nu e o rusine ca pierzi sau castigi..

              Dar nici sa vii aici sa zici ca ai batut cu 1.4 un passat de 2.0 140 de cai sau alte comete..

              Comment


              • passat 1.9 TDI l-am dovedit fara drept de apel cu fiest 1.4 tdci (zetec) cu urmatoarele modificari: chip + presiune turbo marita de la 0.6 la 0.8 (real 90 cai fata de 68 de cai din fabrica) cand i-am aratat talonul mai avea un pic si musca din volan...
                sigpic
                Ambition 1.5 dc

                Comment


                • am auzit si eu povesti mai mult sau mai putin reale cum ca 1.4 sta langa 105 TDI PD. consider ca este plauzibil

                  pana una alta Hyundai Accent 1.6 16v 112 cai ma bate fara sa pot comenta ceva.
                  ca tot ne bateam cu pumnu in piept ca loganu 16v bate cam toate masinile din clasa ei.

                  asta e modelul...bestia
                  Attached Files

                  Comment


                  • v-ati dat de pe loc? Eu am incercat acum vreo 2 ani cu unul si am avut cam jumate de masina in fata pana pe la 80-90 de fiecare data. Locatia nu ne permitea sa ii dam a3a;
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • Pai tr I si II Loganu e fulminant )
                      Eu sunt aproape convins ca pe III pierzi jumatea aia de masina.

                      Originally posted by dani030669 View Post
                      passat 1.9 TDI l-am dovedit fara drept de apel cu fiest 1.4 tdci (zetec) cu urmatoarele modificari: chip + presiune turbo marita de la 0.6 la 0.8 (real 90 cai fata de 68 de cai din fabrica) ..............
                      Dovedesti si 1.6 mpi?
                      Last edited by Octavian; 21 February 2011, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • fabia de 1700kg? poate total autorizat...da-o dracu', doar nu-i seria 7
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___32 View Post
                          Passat 1.9 TDI 105 cp in cazuri particulare se poate dovedi si cu 1.4. Eu l-am dovedit.
                          Dupa specificatii are 12,4 sec 0-100 si 18,6 sec 1/4 mile.
                          Asta inseamna un Passat nou, intretinut.
                          Cu ce am facut eu, sigurat nu mai avea toti cp acasa.

                          Sa nu uitam ca Passatu asta are aproape 1500 kg, chiar nu e vreo racheta la 105 cp.
                          orice masina pierde din cai,fie ea cat de intretinuta o fi...
                          pai atunci 1,4 al tau cu soft trage mai bine decat 1,6 al meu cu ax si alte cele)
                          bine,acum difera soferii la fiecare masina!numa bine
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • se refera la fabia wagon. totusi cam mult. si mcv-ul se opreste pe la 1300...

                            Comment


                            • Originally posted by Seba View Post
                              fabia de 1700kg? poate total autorizat...da-o dracu', doar nu-i seria 7
                              Nu stiu exact cat are o skoda fabia break,dar din ce am vazut pe net,pe site-urile cu vanzari,se invartea in jurul a 1500-1600 kg,iar loganul berlina are 1075.
                              Ma interesez si o sa aflu exact cate kilograme are masina in cauza.
                              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                              My ride

                              Comment


                              • adica fabia e mai grea ca passat-ul?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google