liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gata,am gasit ceva corect,are pana in 1100kg,ca si Loganul.Ma si gandeam,motor de 1.4 pe o masina de o tona jumate,slabe sanse sa faca suta in doar 14 secunde.
    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
    My ride

    Comment


    • @octavian_32, n-am incercat si nici nu m-a interesat.
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • Originally posted by bossake View Post
        v-ati dat de pe loc? Eu am incercat acum vreo 2 ani cu unul si am avut cam jumate de masina in fata pana pe la 80-90 de fiecare data. Locatia nu ne permitea sa ii dam a3a;
        si si ne am dat. nu am nici o sansa . aproape o masina. este si logic are 112 cai si 50 kg mai putin

        Comment


        • Accentul ala 1.6 16v de 115 cai e puternic ,suta o face la 1.6 16v logan 10,2 sec,dar.... top speed 190 km.h :|

          De vin cu un clio 1.6 16v..... sau megane 1 1.6 16v ...... nu mai are sansa accendtul
          Last edited by fanrenault; 22 February 2011, 18:22. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • de ce crezi asta ? eu am batut megane 1 1.6 16v la o masina de mai multe ori

            Comment


            • Originally posted by alessandro View Post
              de ce crezi asta ? eu am batut megane 1 1.6 16v la o masina de mai multe ori
              De megan coupe spuneam acolo defapt :P

              In cartea tehnica arata la megane 1 9,6 sec 0-100 si 195 km/h la coupe Probabil ca deja era uzat ala,nu ca loganu 1.6 16v ar fi slab,e foarte tare si ala 10,2 sec

              Avea cumva cutie de viteze automata? :P
              Last edited by fanrenault; 22 February 2011, 18:51. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by FloNZN View Post
                ........................
                pai atunci 1,4 al tau cu soft trage mai bine decat 1,6 al meu cu ax si alte cele)
                bine,acum difera soferii la fiecare masina!numa bine
                Nu, atunci rezulta ca ala care l-am dovedit nu avea toti caii acasa cum am si spus, si/sau ala care l-ai facut cu greu, ii avea pe toti sau chiar era resoftat, eu cred ca era resoftat.
                Pt ca in mod normal, aproape o secunda diferenta pe 0-100/h reprezinta un avantaj clar daca o dai cum trebuie.
                Deci la cazul tau e ceva putred )

                PS: si al meu resoftat in momentul de fata dovedeste eventual un 1.4 stock. )

                Comment


                • era manuala .

                  -conteaza atat de mult sutele alea de ture la capat de plaja unde Accentul mentine cuplul cat nu imi vine sa cred
                  -la fiecare capat de plaja dupa ce schimbam treapta cu alea 500 rpm pe care trage in plus lua aproape 1/2 masina
                  - el schimba in 6500 la redline iar eu la 6000. daca ii dau in 6500 se gatuie.

                  Comment


                  • Intrati aici:




                    Merge foarte tare deceiul

                    Comment


                    • Nu stiu ce a facut baiatul asta, da trage prea bine.Tind sa cred ca are eroare de la roti.Mi-a zis ca are doar filtru sport, toba, arcuri si cateva spire la turbo, fara remapare.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Spirele de la turbo fac minuni ,dar risti sa "castigi" (sa o patesti)
                        El spune ca tot 63 de cai are,nu situ ce ia facut.....Doar el stie...... O fi pus alt turbo si nu spune? hmmm

                        Nu mai folosi "quote" ca sa raspunzi la ultimul post!
                        Last edited by Seba; 23 February 2011, 00:26. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • are filtru sport la dci...? daca are cu ce il ajuta.....vrea sa schimbe injectoarele mai repede.
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • de ce ? intra praf la injectoare de la filtru ?
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Am intrebat proprietarul pe youtube si are dimensiunea la roti de 195/55/R15. Trageti concluziile...
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • xp: din cate stiu eu la dci nu are niici un farmec filtru sport ca nu stiu ce infunda..nu sunt fizician ca multi alti pe aici sa dau formule si alea alea....dar in anturaju meu nu s-a auzit de asa ceva..
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google