liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    Am intrebat proprietarul pe youtube si are dimensiunea la roti de 195/55/R15. Trageti concluziile...
    deci e clar, eroare de bord 20%(+10% daca o includem si pe cea din fabrica=30%)
    sigpic

    Comment


    • S-a corectat, chiar 195/50/R15, eroare si mai mare pe vitezometru.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Originally posted by aleXpeed View Post
        S-a corectat, chiar 195/50/R15, eroare si mai mare pe vitezometru.
        Cu aceasta dimensiune alternativa,
        vitezometrul va indica cu 7.32% prea mult.
        Cand acesta indica 100 km/h,
        calatoriti de fapt cu 92.68 km/h.

        el face suta in vreo 13-14 secundedeci e cam stok
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • Cu ~7 % arata mai mult cu gumele stock. La 100 ai 92-93 real.
          Daca are 195/50/15 inseamna ca are un diametru la roata cu ~7% mai mic...
          Nu stiu cum se traduce asta in procente la abaterea kilometrajului, cert e ca are abatere de peste 10%.

          Comment


          • inseamna ca e tot stock

            Comment


            • cum sa fie tot stock, cand el acum are eroare cumulata de 14%? eu tot 195/50r15 am si crede-ma ca stiu ce vorbesc. de-abia cu pinion de dizal am intr-a 5-a eroarea de 7% din fabrica, altfel, la 100km/h pe ceas aveam 85km/h real. deci suta aia in 10 secunde poa' s-o lungeasca linistit pana la 120km/h pe bord, sa vezi cate zeci de secunde ii ies la socoteala pt gumele alea. ca sa n-ai abatere pe ceasuri, dai acele cu cca 5km/h inapoi si pinion de dizal. dar e valabil doar pe tr5, restul treptelor raman afectate de eroare de aprox 10%...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • stock la motor adica tot vreo 65 de cai...hai 70 ca a miscat o spira. oricum un 1.4 stock matura pe jos cu el

                Comment


                • uite cam ca asta http://www.youtube.com/watch?v=78zjpof1BwI
                  Interactive Design Lights & Sound <- click

                  Comment


                  • @sobo: daca te uiti atent, ai sa vezi ca in prima parte a filmuletului, atunci cand schimba treapta, vitezometrul continua sa urce, deci e la vale.
                    Si nu vad ce ti se pare ca trage asa de bine. Mie unul mi se pare lesinat.

                    Comment


                    • Se misca ca o baba.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Logan 1.4 remapat vs Opel Astra G 1.6 16v 103 cp (dat de 2 ori) - egalitate. Ca si greutate am fost aproximativ la fel (2 persoane in fiecare masina). Cred ca sunt vreo 2 ani de cand nu am mai facut asa ceva, dar testele le-am facut oricum din mers, mi-am propus sa nu mai fac niciodata plecari animalice de dragu' ambreiajului.

                        Comment


                        • m-am dat cu plecare de pe loc cu un opel astra classic 2.0 100 cp .. pe 1 si 2 eram juma de masina in fata lui....dar cand i-a dat a 3 s-a dus in fata opelu cam o masina

                          Comment


                          • daca e benzina nu cred,daca e diesel poate
                            Last edited by Seba; 13 March 2011, 18:07.
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • am uitat sa specific...e diesel

                              Comment


                              • Are 11.5 secunde pana la suta 2.0 DTI 100 sau 101 cai cati are... te tii binisor de el cu 1.4 remapat pe 400m.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google