liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andreyi View Post
    Logan 1.4 remapat vs Opel Astra G 1.6 16v 103 cp (dat de 2 ori) - egalitate. Ca si greutate am fost aproximativ la fel (2 persoane in fiecare masina). ......................
    Ca si incarcare...la greutate e cu vreo 150 kg mai greu ca tine.

    Comment


    • Stiam ca-i mai greu Opelul, probabil si de-asta ii ies 13,2 secunde pana la suta.

      Comment


      • prima victima pe anul asta , passat 2.0 dizel 140 cp.
        a plecat mai prost cica din cauza cutiei , am luat pe tr. 1 doua masini distanta si pana la finish asa a ramas.
        stiu ca are 320 cuplu si parca 9.8 sec pana la suta.

        urmeaza sa incerc si cu laguna lui alex_parvu , 2.2 dizel 160cp.
        Attached Files

        Comment


        • si nu e minciuna, am vazut mai multi azi :P
          bvbv foafo
          Life is short...play more!
          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

          Comment


          • Ce va mai place la saormaaa.......
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • La Passat ori a avut problema masina cum a zis el ori soferul a avut o problema. Am mers cu masina si mi se pare greu de crezut ca-l poti dovedi in conditii fair-play, adica masina si sofer bun.

              Comment


              • sustin pe nepotu...am condus si passat de 105cp,si passat de 140cp,si stiu cum e,si mai ales daca rateaza startul,e degeaba...din moment ce pe prima treapta i-ai dat 2 masini,ce rost mai avea sa-si forjeze masina pana la capat?uite,eu m-am dat cu un a4 de 130cp cu ceva cip din germania zicea soferu...pe tr 1 plecam eu,dar cand dadea 2 si 3...
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • Ala de 105 cai(1.9tdi) il faci si cu 1.4 putin tiganit. Are aproape o tona jumatate greutate si peste 12 secunde pana la suta. Dar 2.0 tdi 140 cp e alta mancare de peste.

                  Comment


                  • am si zis ca a plecat mai prost din cauza cutiei pe tr1, asta a zis el , nu ca a gresit el.
                    si a dat si pe restul treptelor , dar nu sa apropiat deloc.
                    i`am zis la sfarsit daca a ratat ceva sa ne mai dam o data , a zis ca nu are rost , el nu a gresit nimic.

                    Comment


                    • Daca Passat 2.0 TDI de 140 cp are 9.8 0-100 oficiali, stiind ca FOF bate 1.6 16v standard cu 10.2 0-100 de fabricant, cu modificarile lui, jante usoare, e plauzibil sa-l fi batut.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Nu zic ca nu l-a batut... dar mai da-te si cu altul daca mai ai ocazia, asta ca sa-ti faci o impresie generala. Nu vad de ce ar fi dat vina pe cutie. Multi uita sa dezactiveze ASR-ul care taie din gaz cand rotile patineaza .

                        Comment


                        • pai asa se deduce in ultimele mesaje...
                          a scartait si tr1 si tr2....deci a stiut omu` ce sa faca pe acolo.
                          cum e ceva de necrezut , gata , soferul e de vina ca nu stiu ce , ca a facut aia si bla bla.
                          cand aveam rotile vechi si doar soft si traseu , am batut si 16valve softat , cu sofer bun (GGI78).

                          sa`si repare frutunul de la turbo alex_parvu si vad cum stau si cu laguna lui , 2.2 dizel 160 cai cica.

                          Comment


                          • uite,eu m-am dat cu un a4 de 130cp cu ceva cip din germania zicea soferu.
                            vezi ca mai am eu un coleg care are un audi tt 1.8 T .. si cand l-o adus zicea ca are chip de germania pentru ca scria ceva de chip , iar cand o avut o mica problema cu el a dus-o in service si i-a spus ca avea decat un senzor pentru animalele de autostrada

                            Comment


                            • Originally posted by Nepotu123 View Post
                              Ala de 105 cai(1.9tdi) il faci si cu 1.4 putin tiganit. Are aproape o tona jumatate greutate si peste 12 secunde pana la suta.
                              asta mai greu )
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Originally posted by aleXpeed View Post
                                Daca Passat 2.0 TDI de 140 cp are 9.8 0-100 oficiali, stiind ca FOF bate 1.6 16v standard cu 10.2 0-100 de fabricant, cu modificarile lui, jante usoare, e plauzibil sa-l fi batut.
                                Daca zici ca sta langa 1.6 16V, atunci e posibil.

                                Dar, in mod clar si absolut ala cu Passatul i-a dat in bot la plecare. D-aia a luat avans pe I si asa a ramas pana la final.
                                Cu dizalu nu pleci de pe loc (la liniuta ) ca si cu benzinaru aspirat.

                                Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                asta mai greu )
                                Daca pleaca la fel de prost de pe loc cum a plecat asta care a facut cu CataFoF, faci cu 1.4 Passatu de 105 cp TeDeI

                                Originally posted by CataFOF View Post
                                ...................
                                a scartait si tr1 si tr2....deci a stiut omu` ce sa faca pe acolo.
                                ........................
                                Iti spun io ca i-a picat turbo, i-a picat turatia si pana a luat cuplu te-ai dus.

                                Asa am luat eu mumu de la o Solenza, eu eram cu 407 hdi 136 cp...m-a nimicit la plecare.
                                A doua oara n-a avut timp nici sa zica car...
                                Last edited by Octavian; 16 March 2011, 19:39. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google