liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am o "cumparatura" maine seara cu un seat ibitza editie limitata rally R , 1.6 16v 105cp si 1015kg in talon , vedem cum stam , poate pot sa si filmez.
    Attached Files

    Comment


    • Succes si sa pui un filmulet aici.
      sigpicTransport marfa !

      Comment


      • Originally posted by CataFOF View Post
        am o "cumparatura" maine seara cu un seat ibitza editie limitata rally R , 1.6 16v 105cp si 1015kg in talon , vedem cum stam , poate pot sa si filmez.
        Cu ibiza aia galbena m-am dat eu anul trecut de la 0 pana pe la 80 (nu putea sa mearga baiatul in alta locatie unde sa ii dam pana la 140-150).
        Smecheria e ca masina respectiva are autoblocant din fabrica si pleaca ca un 4x4, deci pe plecare mi-a dat vreo 2-3 masini dupa care pe a2a recuperam, dar greu de tot. Nu cred ca il prindeam nici pana la 140.
        Ca fapt divers masina respectiva sta pana la 40-50 cam bot in bot cu un leon fr 2.0 tdi 170cp datorita autoblocantului .
        Last edited by bossake; 20 March 2011, 21:12. Reason: edit
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • vedem la fata locului , e fix masina din poza ?

          Comment


          • nu ii mai atribuiti atata importanta blocantului , mai ales la o masina de 105 cp ca nu face minuni .
            105 cp abia scartaie rotile )
            Blocantul se foloseste in combinatie cu slickuri si plecare din 5000-6000 rpm ,acolo poti sa zici ca probabil a contat .
            Daca nu iti controlezi plecarea de pe loc normal ca invarti rotile aiurea si ala de langa tine pleaca tare.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Originally posted by CataFOF View Post
              vedem la fata locului , e fix masina din poza ?
              Da, fix aia galbena e. Cand m-am dat cu baiatul nu am stiut si nici el nu a zis nimic de asa ceva, ca insistam mai mult sa ne dam si din mers. Abia dupa am aflat.
              Oricum toate ibizele rally r il au stock.
              Last edited by bossake; 20 March 2011, 23:28. Reason: edit
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Eu zic ca e un avantaj blocantul chiar si la puterea asta. Pleaca mai in forta decat tine cu un dif normal, pentru ca isi permite sa faca un start din ture mai multe iar puterea va fi pusa pe asfalt mult mai eficient.

                Comment


                • hai bre...du-te si fa-lsi baga filmuletul...
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • Originally posted by bossake View Post
                    Da, fix aia galbena e. Cand m-am dat cu baiatul nu am stiut si nici el nu a zis nimic de asa ceva, ca insistam mai mult sa ne dam si din mers. Abia dupa am aflat.
                    Oricum toate ibizele rally r il au stock.
                    http://www.metrotehnica.ro/stiri-aut...aler-seat.html
                    daca are jante pe 17 cum zice in link acolo , poate fi un dezavantaj , am fi tante pe mande sa zic asa , are plecare mai buna din cauza la blocant dar sper sa`l ajung pe restul treptelor.
                    nici eu nu plec prost cu gumele astea , pacat ca nu e cald sa am aderenta maxima cu ele.

                    Comment


                    • Da, pe 17 le are . Chiar sunt curios de cum o sa ti se para plecarea lui, eu la mom respectiv am ramas cam socat .
                      Bafta si vreme buna sa fie.
                      Last edited by bossake; 20 March 2011, 23:46. Reason: edit
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Ce timp are 0-100 km/h?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Acceleratie 0-100 km/h (s): 10.4

                          spectaculos de-a dreptul... blocant !!! )
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Daca FOF "face" Logan 16v stock, teoretic ar trebui sa o bata si p'asta mica si galbena.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Asa m-am luat si eu dupa timpul ala de 10.4s, dar timpul ala e pt varianta de ibiza normala 1.6 16v, nu ibiza Rally R cu blocant. Adica in datele tehnice de la seat 10.4s are si varianta normala si varianta asta cu blocant
                              Last edited by bossake; 21 March 2011, 01:36. Reason: edit
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • acuma am vorbit cu baiatu` cu ibiza , vineri seara a ramas sigur, se mai incalzeste afara putin si e mai bine.
                                cica a scos 10s la 100 dupa CB , cica cronometrat calumea , nu stiu ce inseamna calumea la el dar vedem. cuplu are 170nm.
                                cica bate tot ce e 1.9 si 1.4 tsi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google