liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pac pac , simplu , am filmare da trebuie s`o scot.
    de la plecare a luat o masina , deh , blocantul , aproape de final erau in jur de 3 masini , pe filmare se vede ca o lasesem calm ca nu mai avea rost.
    trage bine da`o drq , nu degeaba este editie rally.
    Last edited by CataFOF; 26 March 2011, 20:14.

    Comment


    • Eheee.. mai era cineva pe aici care sustinea ca blocantul nu prea face nimic . Cat despre Passat... am banuit de atunci ca soferul l-a tras in jos.

      Comment


      • tu cred ca nu citesti atent , dar in fine...

        Comment


        • Eu cand ziceam ca e destul de racheta ibiza aia nu prea m-a crezut nimeni ;(.
          Cata, era interesant sa va dati din mers.

          Tavi, linea t-jet 120cp e doar 1.4 turbo benzina. Trag al naibii de bine benzinarele astea turbo, chiar si de litraj mic. Nu e nimic anormal ca scoate sub 10 pana la 100, octavia 1.2 tsi scoate 10.8 parca si are 15 cai in minus fata de aia 120 de la linea plus o greutate semnificativa (pbabil vreo 100kg in plus).
          Octavia 1.4 tsi 122cp scoate vreo 9 si ceva.
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Originally posted by Nepotu123 View Post
            Eheee.. mai era cineva pe aici care sustinea ca blocantul nu prea face nimic . Cat despre Passat... am banuit de atunci ca soferul l-a tras in jos.
            tu chiar nu citesti .Am zis clar ca nu e mare lucru blocantul fara slickuri sau pista tratata . Blocantul ajuta la curbe , la o plecare sus in ture tot dracu ala e.Cu 190 cp ,roti pe 17 ,gume cat de cat si blocant iti spun sigur ca nu pot pleca mai sus de 3000-3500 far sa-i fac burnout ...
            Masina tot o sa tinda sa se ridice de bot , si nu o sa iti patineze o roata , o sa iti patineze ambele , neavand inca 2 roti de spate care sa te impinga ca la u 4x4 cu care era comparat extramega blocantul .
            3 masini e mult de la o masina de 105cp cu greutate apropiata tie .
            Last edited by Cristi_Xp; 27 March 2011, 00:04.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Sa luam de ex o masina pasnica precum Laguna 2.0T de 170 cp. Cu ESP decuplat fumega cu pofta si in a 3-a prin curbe. Un dif cu frecare limitata ajuta la punerea puterii la sol. Daca este prea ''strans'' o sa-l simti in volan la modul cel mai neplacut mai ales pe drumuri denivelate & mers sportiv.
              La o masina normala de strada fara pretentii de sportivitate pursange, nu face prea multe.
              Exista totusi destule modele Honda dotate astfel.
              sigpic

              Comment


              • Cristi_Xp: departe de mine gandul sa-l compar cu 4x4... nu vad rostul. Eu doar am zis ca la plecare o sa puna puterea mai bine jos decat un diferential deschis, obisnuit. Explicat babeste ala cu blocant iti ia o jumatate de masina/o masina distanta numai din plecare... eu zic ca e o diferenta.

                Comment


                • logan 16v ( eu ) vs E46 320d 136 cai 0 - 2

                  -de fiecare data am stat lipit in usa spate a lui. la start lua avans si ramanea asa.
                  -am plecat perfect de fiecare data si eu si el. cam asta este diferenta dintre masini

                  Comment


                  • Cati km avea bmw-ul?
                    Rezultatul e cum da si cartea.

                    Comment


                    • nu stiu daca cartea a gandit 320d pentru un timp la liniute
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • avea cam 80 000 reali. o avea de noua masina care de altfel este foarte intretinuta si aranjata.

                        avansul lui era la start unde il ajuta tractiunea fata

                        dar vorba lui xp. nu a fost gandita pentru liniute.

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          avansul lui era la start unde il ajuta tractiunea fata
                          BMW - propulsie / tractiune spate
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • la toti ni greu
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Si daca stai sa te gandesti asa... ce masini sunt gandite stock pt liniute? Bmw-ul ala clar ca nu a fost gandit avand liniutele in cap dar 136 de cai sunt 136 de cai .

                              Comment


                              • clio RS ))
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google