liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nepotu123 View Post
    Pai stai putin... tu ai zis ca faci 16v stock care are 10.2 in carte, iar Ibiza ala cu 10.4 a fluierat pe langa tine. Ceva se bate cap in cap aici.
    De cate ori sa se spuna ca 0-100 nu e tot una cu 402 metri ?
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Sper ca astazi reusesc sa pun si eu gumele de vara pe masina, oricum cred ca ramane pentru weekend.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Originally posted by CataFOF View Post
        avea o admisie , asta ce a zis el.
        de la start a luat o masina diferenta , plus kg in minus si masina facuta altfel , sa cunoscut la finish.
        dupa ce a trecut el de passatul ala din video , am lasat acceleratie.
        Eu cand m-am dat cu el in toamna in afara de alea 2-3 masini de pe plecare nu se distanta mai deloc. Ba chiar il recuperam dar f greu, nu aveam nicio sansa sa il prind. Tu zici ca ti-a dat o singura masina pe plecare si restul (adica f mult, diferenta a fst maricica rau) a castigat din mers? O mai fi facut modificari la masina , oricum atunci d-abia luase masina avea nici 5000km.

        Unde te-ai dat tu cu el m-am dat si eu. O locatie total aiurea dupa parerea mea, d-abia apucam sa prind 100 acolo. Cred ca nu sunt nici 300 de m.

        @nepotu: timpul ala de 10,4s e pentru ibiza normala de 1.6 16v 105cp, nu varianta asta sport care e mai usoara, cu autoblocant electronic etc. Chiar daca pe site aia declara 10,4 nu ala e timpul real.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Originally posted by Shakar View Post
          Ciudat, cam 1450-1480 au in talon Passat-urile 1.9 TDI, ..............................
          Si eu cand spuneam cu cateva pagini in spate ca sunt vreo 350-400 kile diferenta fata de mpi ai spus Are cam 200 kg in plus un Passat nu 400, doar nu e tank...
          Dar e ok, doar asa ca mi-am adus aminte )
          La un A4 automatic am vazut in talon 1510 kg.
          Nu sunt tancuri, dar sunt grele.

          Comment


          • pai atata au tavi cum ziceai tu , are un prieten de-al meu si aia e greutatea
            Its just a car ...

            Comment


            • Originally posted by fuguletz View Post
              Ca tot n-am apucat saptamana trecuta ... as vrea sa vad ce as face contra lu' CataFOF, sa-l provoc ? 1.6mpi cu ce o mai avea el pe acolo vs 1.6 16v 110cp si 1295kg!!


              ma dau eu cu tine asa de fun
              Last edited by razvanypo; 31 March 2011, 23:08.
              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

              Comment


              • una si de la mine...cu loganelu meu...http://www.youtube.com/watch?v=64OnQKNcJBs

                Comment


                • nu te bucura prea mult ca el are rotile alea mari si conteaza mult la un 1.4 pentru demaraj nu prea e relevant
                  sigpic

                  Comment


                  • e, tot e binisor al lui e stok ? ca al tau parca e remapat
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • Originally posted by grutzz View Post
                      una si de la mine...cu loganelu meu...http://www.youtube.com/watch?v=64OnQKNcJBs
                      inca mai filmati cu volanul ?
                      cred ca si camerele alea spion filmeaza mai bine
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___32 View Post
                        Si eu cand spuneam cu cateva pagini in spate ca sunt vreo 350-400 kile diferenta fata de mpi ai spus Are cam 200 kg in plus un Passat nu 400, doar nu e tank...
                        Dar e ok, doar asa ca mi-am adus aminte )
                        La un A4 automatic am vazut in talon 1510 kg.
                        Nu sunt tancuri, dar sunt grele.
                        Eu ma refeream la 200 KG diferenta intre Golf si Passat nu intre Passat si Logan, ca sa iti aduci mai bine aminte .

                        Diferenta intre Prestige 16V si Passat 1.6 este de 300+ KG, daca e diesel se mai adauga cateva.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Nici macar nu era discutia de Golf vs Passat, era Golf/Passat TDI vs Logan, unde eu spuneam ca Passatu are vreo 350 kile in plus, unde tu m-ai corectat.
                          Acum o scoti sa nu cumva sa ti se sifoneze schimbatorul.

                          Comment


                          • Nu incerc sa o scot nicicum, hai sa iti mai explic o data.

                            Asta ai spus tu =>

                            Asacuta-l pe Tavi ca am facut proba, stai si pe tr III.
                            Dar TeDeI 100cp Passat, nu Golf.
                            Are vreo 350-400 kile in plus, e enorm de mult
                            .
                            Din care eu am inteles ca are 350-400 kg in plus FATA DE GOLF ca era "nu Golf" in aceeasi propozitie. Eu vorbeam de Passat vs Golf cand am zis de 200 KG diferenta nu de Logan unde sunt cam 300-400 in functie de echipare si motorizare.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • Originally posted by razvanypo View Post
                              ma dau eu cu tine asa de fun
                              Ok in seara asta eu voi fi la kiss la ora 21:00!
                              Last edited by fuguletz; 1 April 2011, 20:00.
                              sigpic

                              Comment


                              • Azi 1.4 stock (eu) Preferance vs 1.4 stock (laureat)..2-0..nu stiu ce diferenta e dar cred ca cea laureat e mai grea avand AC ..ori soferul...
                                Poate gresesc corectati-ma !

                                ..Macar pe astea sa le fac si eu..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google