liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by o8MeLC View Post
    da, e remapat ..
    si cu speed stau egal. e stock, doar remapare. si eu luasem avans pe tr II, dar pe a treia veneaaaa si se ducea. masina cica e stock.

    mi se pare aiurea dearece dacia in datele oficiale pe 1km cu start de pe loc 1.4 are 34'90", iar dci-ul are 35". avand in vedere ca pe treapta a 3-a recupereaza atat ma intreb pe treapta a 4-a se intampla ceva miraculos?
    Plecarea de pe loc se exclude, daca zici ca pe tr III ia avans dizalu.

    Ori ceva nu schimbi tu bine pe tr III, ori remaparea nu e buna.

    Comment


    • nu stiu ce sa spun... acum 2 saptamani cand am incercat cu alex stateam bot in bot. el are destule modificari dar are, gaz si ceva probleme la motor. joi el a luat de la 1.6 remapat o masina si putin. el avea aceeasi benzina (carera 100) pe cand eu bag mereu "apa plata" de la lukoil. saptamana asta schimb cauciucurile de vara si se va termina distractia deoarece sunt niste opinci.

      faza tare e ca pe treapta 3-a cu alex cand mergeam foarte egal in paralel m-am suit pe pedala mai tare si am inceput sa ma distantez putin, faza care o poate spune si alex. o sa modific corpul clapeta saptamana asta si sa vad daca se simte vreo diferenta (nu am presulet sub pedala)
      Last edited by o8MeLC; 10 April 2011, 13:00.

      Comment


      • Am invatat si eu apoi schema de la tine, acceleratia in blana ca nemancatu', adica blana apasat sa te doara piciorul. Sunt foarte multumit cum stau cu 1.6-le ala remapat fara aer-gaz-gpl si eu cu greutatile pe ea si cu pierderi de compresie, e bine).

        @melcu: Poate si ala cu dci-u avea motorina "apa de ploaie" si acareturi in masina, asa ca n-ai de ce te plange, din start o ai remapata si n-ai nici aer-conditionat, a lui avea, se stie ca dci de 85 sunt echipate, raaar sa dai de un pasionat care sa ia Preference dci de 85 (n-am vazut i rosu pe Ph2 fara bandou cromat pe spate de fabrica), cum o tragea ala?

        edit: mai nou au 90 cp stock.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Pai s-a dat cu dci85 cp sau dci 90cp?

          Comment


          • De 85, Ph1 Kiss FM de-ala, nu era Prestige.

            Eu faceam referire ca exista posibilitatea de a lua cel mai puternic dci din fabrica si fara aer-conditionat pe cand un 1.6 16v sa zicem nu il poti lua fara aer-conditionat (Preference).
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Si cine mama zmeilor crezi ca ia Logan nou sa se dea cu el?
              O troaca de 85 de cai, diesel, fara AC e doar pt cei care n-au avut cel extra cash. Daca l-ar fi avut, sigur luau cu AC.

              Comment


              • """"Am invatat si eu apoi schema de la tine, acceleratia in blana ca nemancatu', adica blana apasat sa te doara piciorul. Sunt foarte multumit cum stau cu 1.6-le ala remapat fara aer-gaz-gpl si eu cu greutatile pe ea si cu pierderi de compresie, e bine)."""

                La blana e fain Pacat ca senzatia (benzina/motorina) se plateste

                Comment


                • Originally posted by aleXpeed View Post
                  Am invatat si eu apoi schema de la tine, acceleratia in blana ca nemancatu', adica blana apasat sa te doara piciorul. Sunt foarte multumit cum stau cu 1.6-le ala remapat fara aer-gaz-gpl si eu cu greutatile pe ea si cu pierderi de compresie, e bine).
                  da pana acum cum mama naibii accelerai ? doar atingeai pedala ?
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • eu tot cred ca s-a intamplat cv... trebuia sa te dai si tu alex sa vezi cum stai cu el sa vedem daca era de la mine sau asa tragea bine masina lui.

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      da pana acum cum mama naibii accelerai ? doar atingeai pedala ?
                      Apasam blana dar normal stii, sa vezi acum cum e sa apesi ca si cum ai vrea sa rupi pedala).

                      Melcule o sa ne mai dam odata, pune-ti Kormoranele si chiar ca o sa te fac, asa bine merge cu Borbeturile. Sa te fac din plecare iar apoi sa ma ajungi din urma si sa ma bati ca in trecut, ii dau foc).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • nu inteleg diferenta .
                        Din ce spui tu , e ca si cum masina si-ar da seama ca tu apesi cu o anumita forta pedala de acceleratie .
                        pe masura ce trece timpu tot mai inventati o tampenie
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Pai, la altii aud ca daca au talpile groase la picioare nu pot apasa acceleratia mai mult de 3 sferturi). Oricum, dci de 85 stoc sa bata 1.4 remapat fara aer, tampenie.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Poate nu avea ala 85 cp.
                            Pe cat tine tr III nu vine peste tine.

                            Comment


                            • asa am spus si eu ... ca paote e ramapat. a zis ca nu e. ca l-a luat de la un mos care facuse foarte putini km si a fost si rasturnata masina. in fine. voi mai incerca cu un dci de 85 inainte sa schimb cauciucurile sa vad daca se repeta si dupa ma las de asa ceva pentru ca a devenit benzina mult prea scumpa.

                              Comment


                              • "Reisarii", vreau si eu o parere de la voi: Logan Sedan 1,5 fara I rosu, remapat plus presiune marita in turbina de la 0,8 la 1,1 bari vs MCV 1,6 REMAPAT (YO) pe 400 de M....cine credeti ca va castiga? Mentionez ca fiecare dintre noi avem ceva experienta in ale liniutelor.
                                Domina ca sa nu fi dominat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google