liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu (1.4 stock) vs clio 1.4 remapat 84 cp 1-0

    ma-m intilnit cu omul
    -hai sa ne dam hai sa ne dam
    -zic bai lasa-ma sa imi beau apa minerala nu ma dau vad stikerul cu Dimsport pe porbagaj zic RRRRRRRRRrrrrrrr........ esti remapat
    -da....hai sa ne dam hai sa ne dam
    -bai nu ma dau ca ma faci ..................mai bine stau sa imi termin apa si asa clio 1.4 si o remapare 84 cp am mai trecut eu prin dastea
    -hai sa ne dam hai sa ne dam
    bine boss
    desi era remapat iam pus un om in dreapta macar sa egalam masele de greutate
    daca putere are mai multa
    iam dat o masina deci nu puterea face totul
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • Originally posted by aleXpeed View Post
      Problema e ca acel Dci de 85 (cica Standard!) ia bataie cu o JUMATATE de masina de la 1.6 full remapat, pe benzina. Nu e ceva in neregula asa?

      Mie acel 1.6 mi-o da o masina jumate, eu nu sunt standard ca un 1.4, bat fara stres 1.4 normal
      ...........................
      Nu e nimic in neregula cu acel dci, e doar remapat ))
      Deci nu-ti mai bate capu.

      Comment


      • Cum i-am zis si eu... cand vine vorba de liniute multi sunt "stock".

        Comment


        • poti spune ca esti stock cand ai o remapare la benzina cand ai un castig faorte mic, dar la un diesel cand castigul din remapare poate urca pana aproape de 25 % nu prea mai poti spune ca esti stock )

          In fine. Daca e remapata ar trebui sa nu se bucure foarte tare pentru ca a reusit doar cu o aripa sa ma bata, pe mine un amarat de 1.4 stock.

          Comment


          • Si la benzinar... daca te dai sa zic 1.4 cu 1.4 1.6 cu 16 samd. corect e sa spui daca ai modificari sau nu. Oricum se observa si cazi de mincinos.

            Comment


            • Melcule, deci eu am 1.4 remapat, atat, restul e SF)!

              Corect ce-a zis Nepotu'.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Golf 3 1.6 75hp(cu evacuare goala) vs logan 1.5 65hp resoftat, care spuneti ca intrece cu plecarea de pe loc pana la 140 km/h?
                Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

                Comment


                • loganul......

                  Comment


                  • am pus mana pe un ipad azi si am reusit sa iau un program gen g-tech. E un program free si destul de exact. de exemplu plecam de pe loc si dupa aceea opream si incepea cronometrarea dar viteza nu crestea. la bifarea unei setari gen 200m, 100km/h 400m se auzea un bipait si de fiecare data se auzea putin peste 100km/h pe ceas(ceea ce imi confirma cronometarea corecta pana la 100km/h). programul se conecta si la sateliti dar nu prea stiu daca se calibra si dupa sateliti.

                    teste am facut cu vreo 5 programe dar doar 1 pot sa spun ca a fost foarte exact in timpi.

                    O sa incerc sa postezi si pozele cu rezultate zilele astea dar datele sunt cam asa.

                    0-100 cel mai putin mi-a iesit 12.2 s cel ami mult 14.
                    pe 1/4 mila a iesit intr 17.9 s si 18.9 s cu o viteza de finish de 121-125km/h

                    avea optiune de calculat si puterea la roata in functie de greutatea masinii. am pus 1150 kg si mi-a gasit de 2 ori 68 cai si de 2 ori a calculat eronat ducand pe la 105 ...

                    Am schimbat cauciucurile de iarna cu Kormora si sunt vai mama lor (poate si alex sa confirme ce scart iau cu a 2-a zici ca am 100+ cai) si ca toate testele au fost facute cu carosabil de la umed la foarte ud. zona de teste era chiar la margina intre a ploua si a nu ploua. plecam de pe uscat si la final de 400m ajungeam intr-o ploaie de deabaia mai vedeam ceva in fata. Returul se facea de pe carosabil ud si plecarea era un dezastru chiar cu temperarea pedalei.

                    Sper sa nu va plictisit si as vrea sa imi spuneti daca e plauzibil timpul de 18 s pe 400m
                    Last edited by o8MeLC; 19 April 2011, 22:16.

                    Comment


                    • Originally posted by Inspector View Post
                      Golf 3 1.6 75hp(cu evacuare goala) vs logan 1.5 65hp resoftat, care spuneti ca intrece cu plecarea de pe loc pana la 140 km/h?
                      Vw ala daca din fabrica avea 75 cp, probabil ca acum mai are vreo 65 )
                      Clar Loganu dizal remapat.

                      Comment


                      • Eu zic ca diferenta o va face soferul mai bun... masinile(presupunand ca sunt in stare buna amandoua) cred ca sunt destul de apropiate. Desigur, mai conteaza si cat de buna sau rea e resoftarea de pe Logan.
                        Eu am facut cu Golf 3 1.8 75 cp si l-am facut destul de usor, fara emotii.

                        Comment


                        • Ar fi fost apropiate daca Golfu III era nou.

                          Comment


                          • Daca masina e intretinuta corespunzator nu vad nicio problema chiar daca are o varsta mai mare. Nici Loganu de 65 cp nu e tocmai nou.
                            @ Inspector: daca te dai cu Golfu' sa ne spui si noua ce-ai facut. Bafta !

                            Comment


                            • Golful ala face suta in 14 sec. nou,vechi in 16-17 sec

                              Comment


                              • Melcule, acum cu Kormoranele tale 60% te fac.

                                Bomba bombelor? Golful 3 cu care m-am dat cica are 75 cp stoc (cica 55 kw in talon)... poa' sa arate si cartea cartilor ca nu-l cred ca are 75 cp, are 14 sec 0-100. Bat Logan de 13 sec 0-100 cu o masina juma' si sa stau apoi egal cu 1.8 75 cp de 14 secunde 0-100? Am avut o discutie mai aprinsa cu omu', il las pe el cu ai lui 75 cp deghizati in 90 probabil (ala de 90 are 12.7 0-100, mai e cum mai e). Practic, am umblat in 1.4-ul meu sa am abia 75 cp si 0-100 in 14 secunde, desi fac probleme la 1.6 mpi.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google