liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu am cum sa-ti explic , doar sa`ti arat .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • incearca ma. prind repede. am ceva idee despre ce ar fi vorba dar nu imi este foarte bine definitivata tehnica.
      am cautat pe alte balarii de forumuri si am gasit numai mizerii despre cutii vechi care nu au sincroane sau rev-matching si heel-toe

      Comment


      • Originally posted by alessandro View Post
        e...............................
        - la 4500 rpm am aproape 90 cai si cad fix pe plaja de cuplu maxim
        .....................................

        p.s. ce ma mir este ca Distrigaz din 2000 pana la 4500 cu a 2 a a stat bara in bara cu mine. egalitate perfecta
        - mai tarziu am incercat cu FUG 16v traseu fara cat. la 100 110 avea 2 masini in fata mea. pe sfert cred ca imi da 4
        - motoru meu clar nu e in mintile lui
        Daca ai fi avut 90 cp la 4500, ar fi trebuit sa-l bati pe Alex, macar cu o juma de masina.
        Da' vezi ca teoria asta zice una si practica alta ))

        Comment


        • pai am stat egal cu el. juma de aripa e neconcludent. el tot pe acolo are caii.

          da parca ziceai ca 1.4 stock ma rupe. poate eu pe el

          Comment


          • Pai e concludent, ca-ti spun in cat se traduc pe 400 m cele 1,5 sec intre 1.4 si 1.6mpi: doua masini.
            Asa ca din tr II o juma de masina aia e, adica sunt convins ca daca ati fi incercat de mai multe ori tot ala era rezultatul.

            PS: daca gasesti sa faci cu un 1.4 mpi stock si schimbi in 4000, zic ca o vei lua si mai mult.

            Comment


            • alex da 2 masini + la 1.4 stock full. alex are 90 cai da la roti nu te gandesti ? sunt mai mici in diametru. e ca si cum ai avea un diferential mai scurt. prima data tu si xp u ati zis ca ma crapa 1.4 stock. uite ca am stat egal cu 1.4 care se da la 1.6

              o sa gasesc un 1.4 stock si ma dau in 4000 unde am 82 cai. zici ca suntem copii mici. da mi place
              Last edited by alessandro; 28 April 2011, 19:50.

              Comment


              • "zici ca suntem copii mici. da mi place" Zici ca ati avea 7 ani,glumeam, si eu fac dastea

                Comment


                • ma dau eu cu tine. iau cam o masina jumate de la alexpeed....am luat si mai mult de la fostul RGI....sunt un pic peste 1.4 stock, dar nu stiu sa ma dau. oricum am observat fenomenul de care vorbeai, in care cu dublu ambriaj sau luat putin piciorul din gaz fuge mai tare dupa aia.

                  Comment


                  • Poate s-au mai revigorat cai dupa ce ne-am vazut, asta inseamna ca am avut mana buna.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • .............

                      Comment


                      • Originally posted by alessandro View Post
                        alex da 2 masini + la 1.4 stock full. alex are 90 cai da la roti nu te gandesti ? sunt mai mici in diametru. e ca si cum ai avea un diferential mai scurt. prima data tu si xp u ati zis ca ma crapa 1.4 stock. uite ca am stat egal cu 1.4 care se da la 1.6

                        o sa gasesc un 1.4 stock si ma dau in 4000 unde am 82 cai. zici ca suntem copii mici. da mi place
                        pai din cate stiu eu ,te-a facut ,si aia cu 4500 ti-ai pus`o tu ca stiai ca e aberatie cu 4000 .
                        Si la 4000 iei bataie pentru ca tu pici si mai jos in ture ...
                        Oricum sunt foarte interesante liniutele astea si productive )
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • nu stiu posibil la 4000 sa ma arda sau sa stau egal cu 1.4

                          @ razvanamva facem . nu trebuie mare lucru 2000 si cox

                          Comment


                          • atuncim discutam la poli sau dupa poli? pe-acolo cu 4 benzi sau unde stii tu...

                            Comment


                            • maine seara sa cumpara ceva ca as avea chef de ceva se baga careva ?

                              Comment


                              • Originally posted by razvanamza View Post
                                iau cam o masina jumate de la alexpeed....am luat si mai mult de la fostul RGI....
                                Cand eram remapati amandoi vrei sa zici..

                                SYA mi-a zis ultima oara cand ma dadusem cu tine si RGI ca va dadusem 2 masini juma - 3.

                                Acum cred ca-ti dau si mai mult, ce o avea a ta nu stiu.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google