liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu Logan 16v a zis ca nu vrea sa se dea. O sa incercam cu 1.6 stock. Sunt sigur ca Loganul va veni primul
    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

    Comment


    • Originally posted by bossake View Post
      Aveo 1.4 101cp are cifre mai slabe decat aveo 1.4 94cp. Din cate am vb cu cineva care are aveo zicea ca motorul asta de 101 e facut pt consum (ala de 94 cam rupea norma la consum) si e si euro5.(deci perf. mai slabe).
      Si in cifrele 0-100 cel de 94cp are vreo 11.3 si ala de 101 are 11.9
      Pai cam aceeasi poveste ca la Logan motorizarile Euro5.
      Numai ca la Aveo cica i-au marit un pic puterea si s-a redus din diferenta.
      Oricum Euro5 a suprimat inuman din caracteristicile benzinarelor (in special).

      Originally posted by goofiy View Post
      ................ai ceva cu mine ca am 15 ani???
      Mai ai rabdare pana la 18 ani si daca inveti bine poate o sa iei permisu din prima. (oricum n-o sa ai mai multa minte la 18 ani fata de acum, valabil la toti).
      Last edited by Octavian; 4 May 2011, 17:57. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • @octavian eu m-am dat cu g4 90 cp si l-am luat ..destul de urat
        m-am dat si cu g4 101 cp si acol am luat bataie pe ultima suta de metri

        @goofy eu zic sa stai cuminte sa mai faci putina experienta la volan ...Doamne fereste de ceva ca nu va vad bine , nici pe tine nici pe tatal tau ...
        Its just a car ...

        Comment


        • fratii mei nu eu fac liniuta.....tata o face.....

          si rezultatul mult asteptat este ca loganul a luat bataie aproape jumatate de masina....tin sa precizez ca era ud pe jos si chevroletul a plecat mai bine...
          DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
          sigpic

          Comment


          • hahaha ) sa vezi acuma ce mandru o sa fie colegu ala al tau

            Comment


            • iti dai seama cat de mandru e daca a reusit cu 100 de cai sa bata ~82 de cai...e intr-adevar o mare reusita
              DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
              sigpic

              Comment


              • Eu cu 1,6 (87 CP) am batut un Fiat Marea motor 1,6 103 CP.
                Vazut live cum logan 1,4 bate hiunday accent 1,4 16v resoftat si un 206 1,5 dizel.

                Logan powaaaaaaaaa
                Nu-i bai...

                Comment


                • eu un fiat bravo am mai batut , diesel era la 90 de cai parca .. in fine
                  @goofy poate a fost de vina si tatal tau .. sau le are cu astea ?)
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • 88 de cai are 1.6 8v, 90 de cai pe tona are ;)

                    Caii pe tona conteaza cel mai mult la o masina

                    Dar conteaya si aerodinamica pentru vitezĂ
                    Last edited by fanrenault; 5 May 2011, 18:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by retro 590 View Post
                      Masina lui e in stare destul de buna. Am sa vad cum fac pana la urma pentru simplul fapt ca eu nu am permis...si nici remapare pe masina. Dar v-am intrebat pe voi pentru ca omul e convins ca masina lui, daca e 16v, are o ''bestie" de motor sub capota si poate fi invinsa cu greu...mai ales faptul ca tot zice ca un Logan nu are sanse in fata Opelului ala nici macar daca e remapat...
                      E vorba de Opelul TDK, al lui Culcea? Daca da, masina aia nu e in stre destul de buna, e excelenta!

                      Originally posted by FlorianYFL View Post
                      Eu cu 1,6 (87 CP) am batut un Fiat Marea motor 1,6 103 CP.
                      Vazut live cum logan 1,4 bate hiunday accent 1,4 16v resoftat si un 206 1,5 dizel.

                      Logan powaaaaaaaaa
                      Marea ala, din ce an era?

                      Crezi ca mai avea toti caii in grajd?
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Originally posted by raduprov View Post
                        .....@goofy poate a fost de vina si tatal tau .. sau le are cu astea ?)
                        plecare a fost naspa ca a prins cu o roata o dunga de pe trecerea de pietoni care era uda
                        DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Niki B View Post
                          E vorba de Opelul TDK, al lui Culcea? Daca da, masina aia nu e in stre destul de buna, e excelenta!
                          Da Niki...cunosti foarte bine masina. De aia este vorba
                          Dar Loganul rosu 1.6 stock cu ROX la numar(stii si masina asta si mai ales cine o conduce ) l-a facut pe cel cu Opelul
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • Originally posted by goofiy View Post
                            plecare a fost naspa ca a prins cu o roata o dunga de pe trecerea de pietoni care era uda
                            pai numa o linie ati dat ?
                            cel putin doua .. ca daca era 1-1 .. ce faceati ?)
                            asa ati ramas la 1-0 ? tatal tau la cate ture schimba?
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • a fost 1-0 pt aveo, dar a ramas ca ne mai dam cand e mai uscat...
                              de schimbat a schimbat trI la ~5800, II la ~5600(pe treapta asta a recuperat mult dupa ce a avut acel start dezastruos) si tr III a ajuns pana pe la 5000 dupa aia s-au oprit...
                              DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                              sigpic

                              Comment


                              • hmmm suna cam a nfs ... numai acolo cand te jucai plecai de la trecerea de pietoni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google