liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erau 2 clio 1.4 8v remapate. Distanta fata de amandoua la final a fost de 2 masini+.

    Baietii astia cu clio ori aveau cauciucuri proaste ori nu prea stiuau sa plece, reusind eu cu kormorane sa iau un mic avans pe plecare.

    M-am dat si cu masina lui alex dar nu era el la volan si era pe gaz si i-am dat tot cam asa... o masina +, 2. Imi e greu sa apreciez din masina .

    Un clio cica a ratat a-2 a doar ca nu a ratat-o, doar a ezitat cand a schimbat pierzand pe schimbare doar vreo jumatate de masina. dupa aceea am tot avansat reusind sa castig un avans de 2 masini +.

    Cu Alex nu ma dau decat cand sunt pregatit , acum aveam mai multe catrafuse prin portbagaj de cad am fost la peste/gratar de 1 mai. Daca ma dau cu alex iar imi va da jumatate de masina de la start si acum nu mai am putere sa recuperez atat :d

    Comment


    • da sa repetat tragedia
      Eu vs Alexspeed (distrigaz ) 0-1 din nou am plecat foarte prost nu stiu ce am si cu clio am plecat la fel de prost cred ca eram putin "retard aseara "

      trage bine masina lui alex nam ce zice pentru km si dotarile ei jos palaria ,atentie alexe ma faci sa scot "1.4 da curse" de la garaj

      eu vs clio 1.4 remapat 1-1 ( peste o masina ) cu start prost, lam ajuns cu 1 nitlel cica a ratat 2 si cand am dat eu doi iam sarit o masina in fata si asa a ramas pana la sfarsit
      dupa de la semafor a plecat el primul , eu dupa el si-a pastrat avansu de o masina pana la 140 deci nu il ajungeam pastram distanta egala datr nu puteam sa fac nimic

      clio ala trage bine cu draci soferul(omu e incepator) mai rateaza trepte ca alfel masina merge bomba
      defapt asa sant si eu mai am multe de invatat
      dar repetitia e mama invataturi
      Last edited by lau911; 7 May 2011, 09:33.
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • clio ala trage bine cu draci soferul(omu e incepator) mai rateaza trepte ca alfel masina merge bomba
        defapt asa sant si eu mai am multe de invatat
        dar repetitia e mama invataturi
        ai idee ce numar are masina? e cumva una albastra???
        dar cealalta?

        Comment


        • Mda...dati si nr de inmatriculare si culoare, numele soferului, tot ce puteti....

          Am facut cu 1.4 stock sa vad cum e softu cu avansu mai micsorat, ~2 masini distanta, iau avans bun pe tr II.

          Comment


          • am presupus ca duce capu pe oricine sa foloseasca PM, dar nah....

            date draq tigaile astea turcesti....mai mai ca imi vine sa ma apuc si eu de a mea
            Last edited by cristiubs; 7 May 2011, 10:32. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • nu am retinut numerele de inmatriculare, dar parca una e albastra si una gri cu un sticker pe tot portbagajul.

              Faza e ca nu stiu din ce cauza sunt distantele astea avand in vedere ca masinile sunt mai usoare ca loganurile.

              Comment


              • Salut fratilor din LCB....in primul rand ala cu Clio Remapat de 1.4 si cu mamaligi in geam era varamiu.....si dupa cum vedeti....a ratat a doua.....a zis ca se mai da cu voi daca vreti. merci.....si hai sa vedem cand nu mai rateaza nimeni nimik.

                hai noroc acu sunt eu varasu ) edy

                a fost forta aseara mi a facut placere ...
                sincer cand m`am dat cu CUP , din cate mi a zis baiatu am crezut k imi da o masina cel putin ... dar m`am inselat ...
                MLC , vad ca omu nu intelege deloc ca am ratat a doua , il astept la orice ora vrea el sa o incercam din nou ... sunt INCEPATOR e normal sa mai ratez !!
                CRISTI , esti forta ) ne mai dam si noi cand avem ocazia ))

                ne auzim !

                #clio
                Last edited by b90razvan; 7 May 2011, 10:44. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ia sa ma anuntati si pe mine data viitoare
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • Originally posted by b90razvan View Post
                    a fost forta aseara mi a facut placere ...
                    sincer cand m`am dat cu CUP , din cate mi a zis baiatu am crezut k imi da o masina cel putin ... dar m`am inselat ...
                    Se umezesc toti cand aud de serpi, traseu, remapare, pe dracu, 2 pistoane la motor merg praf (diferenta de 4 bari presiune intre ele) iar al 3-lea e mai slab cu 1 bar decat pistonul 2. Imi stiu masina si cu Clio Symbol 1.4 remapat eram sigur ca ori il bat putin, ori egali, ori ma face.


                    La kilometrii ei, fosta taxi, motor si pe gaz, eu sunt foarte multumit.


                    Daca vreti comparatie sa va convingeti cumva de ce "nu trage" a mea, aduceti un Logan Laureate 1.4 standard, ii rup franele, trag foarte prost stoc, cel mai prost demaraj de 1.4 MPI pe cea mai panarama caroserie si optiuni "la greu".


                    Nu ma stresez, stiu ca trebuie sa-mi fac motorul, nu raman lucrurile asa). Va sunt spectator.


                    @Laur: cand mai stai cot la cot, baga-ma sofer sa vedem). Am o fobie cu Loganu' chel, supercar pentru mine).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Creca mai degraba ai o obsesie cu 1.4 chel . Fac pariu ca intre un 1.4 chel si 1.4 Laureate ambele stock diferenta nu e mai mare de un bot, hai jumatate de masina. Ce greutate au versiunile chele?

                      Comment


                      • FGA e remapat dar are anumite probleme tehnice.Le remediem si vedem ce iese...Edy-boy tre sa exersam plecari si schimbari si dai ulterior.
                        Se aude ca mai e un clio tare, sa vedem poate apare :P

                        Comment


                        • Nepotule, poate ai dreptate. In vremurile de demult cand mersesem cu Laureate-ul 1.4 stoc al lui Cezar, era fasneata masina, inchegata bine tehnic, i-am zis asta. Ca si comparatie sa zicem, Razvanypo vs. CGK, adica 1.6 MPI vs. 1.6 MPI (al lui CGK nu mai are aer-conditionat), cu aceleasi modificari amandoi, stateau egali, e si chestie de sofer probabil, cine stie. Deci s-ar putea sa nu fie diferente mari.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Cat de tare?...poate ma anuntati si pe mine.nu de alta dar cei de la clio club sunt fratii mei...ii bati si pe forum la ei posteaza ca te-a batut....e-n regula...
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • Asta ti-am zis si eu Alex. Desi e o diferenta de greutate, plus subansamblele in plus care trebuie angrenate de motor(Ac, servo) intre una cheala si una full la un sprint diferentele sunt foarte putin sesizabile si deobicei soferul mai bun face diferenta.

                              Comment


                              • Originally posted by MCD View Post
                                Cat de tare?...poate ma anuntati si pe mine.nu de alta dar cei de la clio club sunt fratii mei...ii bati si pe forum la ei posteaza ca te-a batut....e-n regula...
                                cine e ala danutz care minte cu nerusinare?pe cine ai batut tu din CC(Club Clio) si a zs pe te-a batut???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google