liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma dau eu cu 1.4 de curse.....cand o facem cristi.?
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • danutz, cand vrei tu, desi rezultatul e clar.Oricum specificasem mai sus ca se face referire la masini STOC, ambele.

      Comment


      • Eu n-am treaba cu ce a zis Alex, eu iti zic doar ca datele alea n-au fost scrise doar ca sa fie acolo, s-au facut teste peste teste. Gaseste un Logan 16v stock da-te cu el de cateva ori si apoi vezi daca vrei crede sau nu hartia. Diferenta aia de 1.2 secunde o vei vedea in distanta de la finish.
        Mie mi-e sa nu se tina bine de tot un 1.6 8v stock cu Opel 16v si chiar sa te faca unu remapat.
        Last edited by Nepotu123; 8 May 2011, 23:14.

        Comment


        • Originally posted by cristiubs View Post
          da ti-o iei de la clio 1.4 cu soft....macane ;)
          Si????? Continua te rog.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • @Nepotu - eu sunt dispus sa mai incerc, rezultatul nu m-a surprins pana acum, nah

            @alexSpeed - nimic special, faceam si eu o afirmatie referitoare la performanta ta de a bata 1.6 16V de la Opel.
            Si eu cand erma mai mic si ma incapeau tenisii aia sport fugeam pe jos mai tare ca Dacia Sport 1.4.E cam la fel

            Comment


            • cristiubs daca te uiti la datele unui clio symbol ai vedea ca e normal ca 1.4 clio sa bata 1.4 logan. Clio are sub o tona si loganul trece cu pana la 200 kg peste tona. daca te uiti la datele producatorilor, la logan 0-100 sunt 13s, clion 0-100 12.5s. oare e ceva anormal ?

              Comment


              • Pai daca ai incercat cu un Logan 16v sau cu mai multe spune ce ai facut, de cate ori v-ati dat cine a castigat, la ce distanta etc.

                Comment


                • Da, ma bate Clio Symbol 1.4 cu soft (juma' de masina la 140), mi-am luat bataie si de la 3 Dacii Solenza "stock", mi-am luat-o si de la 320i e36, hmm, de la ce mi-am mai luat eu bataie... aa da, Cielo 1.5 de 75 cp, DOUA masini acum 1 an jumate, Nexia 1.5 "stock" o masina, Logan 1.6 mi-am luat-o si de la alea..

                  Tre' sa-mi reconditionez nitel motorul, Clio stock are 12.5 0-100, Loganul 1.4 are 13 secunde 0-100.

                  Sa speram ca nu voi renunta la aerul-conditionat ca va fi senzatie... inca nu vreau sa-l dau jos, cativa stiu faza, ma dau de placere iar dintre cei care m-au batut, eram si stock, sau modificat, nu mai stiu.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Originally posted by o8MeLC View Post
                    cristiubs daca te uiti la datele unui clio symbol ai vedea ca e normal ca 1.4 clio sa bata 1.4 logan. Clio are sub o tona si loganul trece cu pana la 200 kg peste tona. daca te uiti la datele producatorilor, la logan 0-100 sunt 13s, clion 0-100 12.5s. oare e ceva anormal ?
                    clio nu are sub o tona.e mai usor decat loganul cu vreo suta de kile dar are peste o tona....1070 daca nu ma insel.O sa atasez un scan de pe talon ca dovada.
                    @ nepotul....eu zic ca opelul a trecut primul, dar carcotasi exista, asa ca astept un Logan ca provocare.Daca are sau nu soft, nu se va sti niciodata, sunt multi care se declara stock si nu e asa...dar imi asum si riscul asta.Desi mi se pare un aspect de ultima speta sa ascunzi un aspect ca si modificare si sa fii mandru ca ai batut ceva mai slab, gen...Octavioa RS vs Octavia simpla...sau mcd vs astra stoc.Ca distractie e ok ca lupta fix inutila

                    PS: dane nu intelege gresit mesajul.

                    Originally posted by aleXpeed View Post
                    Da, ma bate Clio Symbol 1.4 cu soft (juma' de masina la 140), mi-am luat bataie si de la 3 Dacii Solenza "stock", mi-am luat-o si de la 320i e36, hmm, de la ce mi-am mai luat eu bataie... aa da, Cielo 1.5 de 75 cp, DOUA masini acum 1 an jumate, Nexia 1.5 "stock" o masina, Logan 1.6 mi-am luat-o si de la alea..

                    Tre' sa-mi reconditionez nitel motorul, Clio stock are 12.5 0-100, Loganul 1.4 are 13 secunde 0-100.

                    Sa speram ca nu voi renunta la aerul-conditionat ca va fi senzatie... inca nu vreau sa-l dau jos, cativa stiu faza, ma dau de placere iar dintre cei care m-au batut, eram si stock, sau modificat, nu mai stiu.
                    sport la remediat problemele & modificari si poate ne intalnim ulterior
                    Last edited by cristiubs; 8 May 2011, 23:28. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • 12.5 are Clio stock 0-100.... remapat si mai putin..

                      stock pe G-Tech am scos 16.2 cu toroapa mea, e o evolutie totusi, juma' de masina de Clio remapat, eu stiu de la ce japita am plecat, mergea in a 2-a zici ca mergea din inertie.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • @cristiubs - dimineatza zici ca te potolesti si acum pe seara te facusi racer ?
                        -reglativa scorurile pe sosea nu pe forum...

                        Comment


                        • Originally posted by cristiubs View Post

                          .In plus, o diferenta de 1.2sec pe intervalul 0-100 poate fi cu usurinta suplinita de o plecare un pic mai buna, un schimb de treapta mai prompt, etc.Sunt multi factori ce trebuiesc luati in seama, nu doar timpul 0-100
                          Fara suparare dar ce zici tu aici e de domeniul SF. 1.2s inseamna MULT spre FOARTE MULT la o liniuta.Evident, asta daca nu incepem cu comparatii aberante de genul sa il pui pe unul care are permis de 1 saptamana, sau vreun mosh de 50 de ani sau d-astea, atunci normal ca se recupereaza. astra G 1.6 16v nu are nicio treaba cu logan 16v. E mult sub . Chiar aberant ce spui tu.
                          Last edited by bossake; 9 May 2011, 00:23.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Originally posted by bossake View Post
                            Fara suparare dar ce zici tu aici e de domeniul SF. 1.2s inseamna MULT spre FOARTE MULT la o liniuta.Evident, asta daca nu incepem cu comparatii aberante de genul sa il pui pe unul care are permis de 1 saptamana, sau vreun mosh de 50 de ani sau d-astea, atunci normal ca se recupereaza. astra G 1.6 16v nu are nicio treaba cu logan 16v. E mult sub . Chiar aberant ce spui tu.
                            verificam?

                            Originally posted by cos_min_i View Post
                            @cristiubs - dimineatza zici ca te potolesti si acum pe seara te facusi racer ?
                            -reglativa scorurile pe sosea nu pe forum...
                            ce ti am zis eu si ce ai inteles tu...ma mir ca nu ai scris ca de ce mai conduc.dimineata iti ziceam de investit bani in tuning/motor/etc, nu ca nu mai pun mana pe volan si nici ca nu mai merg mai tare de 3000rpm
                            Last edited by cristiubs; 9 May 2011, 06:33. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • adu cazanu de astra, ma dau eu cu el. am masina stock

                              Comment


                              • Care aveti Logan 16v si sunteti din Bucuresti convingeti-l pe om ca alea 1.2 secunde diferenta pana la 100 km/h inseamna mult pe 400m si in niciun caz nu le mai recuperezi .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google