liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • adu cazanu de astra, ma dau eu cu el. am masina stock
    se accepta...ce motorizare mai exact, la semnatura e doar 1.6 nu e precizat si numarul de supape.

    ps: ai servetele sau le aduc eu?

    LE: deja s-a ajuns departe cu discutia asta, eu am inceput prin a preciza ca Atra 16V "omora" tigaia de 1.4 8V, asta imediat sub postul lui Alessandro, interpretandu-se ca s-a facut referire la cazanu' de 16V.
    Pentru a lasa apele sa se linisteasca voi raspunde la provocare si am sa incerc cu 16V-ul de K4M.Sa vedem ce o sa iasa.
    Sper ca in legatura cu K7J si K7M ambele STOC nu mai aveti dubii, nu de alta dar lasa impresia de depresii psihice ;)

    Originally posted by Nepotu123 View Post
    Care aveti Logan 16v si sunteti din Bucuresti convingeti-l pe om ca alea 1.2 secunde diferenta pana la 100 km/h inseamna mult pe 400m si in niciun caz nu le mai recuperezi .

    credeam ca m-am facut inteles...0-400m tu mergi doar pana la 100kmh???peste 100 nu se mai ia in calcul timpul de acceleratie.

    offf
    Last edited by cristiubs; 9 May 2011, 12:04. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by cristiubs View Post
      clio nu are sub o tona.e mai usor decat loganul cu vreo suta de kile dar are peste o tona....1070 daca nu ma insel.O sa atasez un scan de pe talon ca dovada.
      @ nepotul....eu zic ca opelul a trecut primul, dar carcotasi exista, asa ca astept un Logan ca provocare.Daca are sau nu soft, nu se va sti niciodata, sunt multi care se declara stock si nu e asa...dar imi asum si riscul asta.Desi mi se pare un aspect de ultima speta sa ascunzi un aspect ca si modificare si sa fii mandru ca ai batut ceva mai slab, gen...Octavioa RS vs Octavia simpla...sau mcd vs astra stoc.Ca distractie e ok ca lupta fix inutila

      PS: dane nu intelege gresit mesajul.



      sport la remediat problemele & modificari si poate ne intalnim ulterior
      pai nu ziceai tu ca opelul ala bate 16vu din orice pozitie .MCDu si-a mai luat-o din cand in cand de la 16v ,cand ii patina ambreiaju, cand se incalzea prea tare uleiul etc,a si batut 16vuri deci e pe acolo , asa ca poate ai noroc si-l bati ,deci de ce te feresti de el ?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • nu am zis c a ma feresc, ci doar ca sunt sanse ft mari sa ma arda....si REPET: eu ma refeream la orice pozitie 1.4 8V nu la 16V K4M.S-a creat confuzia pt ca postul meu a aparut sub cel al lui Alessandro.
        Last edited by Cristi_Xp; 9 May 2011, 12:48.

        Comment


        • pai daca nu stii sa folosesti quote ca lumea .
          Ca de exemplu acu ai dat aiurea quote la ultimul post .
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • graba strica treaba...
            un pic de atentie pe viitor nu strica niciodata

            Comment


            • [QUOTE=cristiubs;953482]vorbeam strict de 1.6 16V stock.Conduc zilnic o astfel de masina, si ma refeream ca bate din orice pozitie 1.4 da curse, in cazul de fata.Ca si completare Astra 16V stoc,este peste orice motorizare Dacia Logan STOC.

              Asta ai afirmat tu. Liniutele nu se fac doar pana la 100 km/h dar la puteri mici de genul asta(105 cp) nici nu treci cu mult peste deci conteaza foarte mult timpul 0-100 km/h. Daca opelul avea 10-15 cai in plus mai ziceai ca are sanse sa recupereze apoi dar asa explica-mi si mie ce il ajuta foarte mult sa recupereze si sa depaseasca Loganu intr-un interval foarte scurt? 1.2 secunde alea se traduc prin o masina o masina si ceva diferenta in favoarea Loganului pana la 100 km/h. 400m cu 105 cai la ce viteza ii termini, la 200 cumva? Cat de bine trebuie sa traga Astra de la 100 pana la 130 km/h cand se termina 400m incat sa recupereze diferenta si sa ia si avans?
              Sau esti tipul ala de om "am masina germana cum sa ma faca un rahat de Logan"? Eu am incercat sa-ti explic sustinut de date tehnice si de logica.

              Comment


              • din contra...pe langa astra mai am si un clio K7J...un fel de logan cu alte embleme...deci nu sunt genul.Si nici nu am ridicat in slavi masina, pana la urma niciuna dintre cele enumerate nu sunt decat masini de mers la piata si in concediu alaturi de familie, adevarat???
                Ca sa iti raspund la intrebare 400m ii termin undeva la 140-150 daca nu ma insel, si cred ca termin in fata loganului.E posibil sa mi-o fur, este adevarat, si imi asum acest lucru.
                Ti se pare tie ceva deplasat in ce am zis pana acum.Diferenta aia de 1.2 secunde spuneam ca se poate recupera/etala printr-o plecare mai buna(exclus comparatia ta), etc.

                Comment


                • Departe de mine gandul sa ridic Loganu' in slavi sau sa-l consider masina de liniute, la fel ca si Astra sunt 2 masini de familie. Eu doar ti-am atras atentia ca te contrazic niste date. Ramane daca ti se iveste ocazia sa te dai de cateva ori cu un 16v sau chiar cu mai multe astfel incat sa-ti faci o impresie generala si sa vezi cum stai.

                  Comment


                  • cu privire la date total de acord cu tine, poate ca daca existau ca info de fabrica o referinta 0-400m era perfect!!!
                    in lipsa lor, probam/testam/incercam.

                    Comment


                    • Originally posted by geo_ultras View Post
                      adu cazanu de astra, ma dau eu cu el. am masina stock
                      Poate iei bataie ca te bat eu pe tine, Fane are nevoie de clienti). Vezi cum mai ratezi treptele alea de ma dezamageai.

                      1.2 secunde pe 402 de metri? Sunt vreo doua masini diferenta.

                      Sunt masini care termina 402m cu o viteza mai mica decat cele care pierd.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • la diferenta asta de putere la care ne jucam noi soferu face diferenta
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Cand aveam soft de fabrica si jante de 17" cu arcuri eibach, mi-am furat-o de la astra h gtc 1.6 16v cam un bot de masina. Plecam in fata pe primele 2 trepte, iar pe a treia ma lua, la a4a ramaneam in aceeasi pozitie (el cu botul in fata) iar la peste 140 se ducea grav de langa mine.

                          Aveam atunci 1.6 stoculets.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • mai degraba 4-5 )

                            Originally posted by aleXpeed View Post
                            Poate iei bataie ca te bat eu pe tine, Fane are nevoie de clienti). Vezi cum mai ratezi treptele alea de ma dezamageai.

                            1.2 secunde pe 402 de metri? Sunt vreo doua masini diferenta.

                            Sunt masini care termina 402m cu o viteza mai mica decat cele care pierd.
                            Originally posted by cristiubs View Post
                            din contra...pe langa astra mai am si un clio K7J...un fel de logan cu alte embleme...deci nu sunt genul.Si nici nu am ridicat in slavi masina, pana la urma niciuna dintre cele enumerate nu sunt decat masini de mers la piata si in concediu alaturi de familie, adevarat???
                            Ca sa iti raspund la intrebare 400m ii termin undeva la 140-150 daca nu ma insel, si cred ca termin in fata loganului.E posibil sa mi-o fur, este adevarat, si imi asum acest lucru.
                            Ti se pare tie ceva deplasat in ce am zis pana acum.Diferenta aia de 1.2 secunde spuneam ca se poate recupera/etala printr-o plecare mai buna(exclus comparatia ta), etc.
                            pai de la ...va fac pe toti , si e peste orice LOGAN STOCK ... ai ajuns la "e posibil sa mi-o fur " ? Sa inteleg ca aia cu e peste orice logan stock , e o senzatie pe care ti-o da masina , si nimic mai mult ...nu ai si pus in practica cu alte masini .
                            Last edited by Cristi_Xp; 9 May 2011, 15:07. Reason: Automerged Doublepost
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • strada zice tot, nu are rost sa aberam...si vorbeam de masini stock.Sanse minime sa ti-o iei ai si tu de la o masina de 130cp de exemplu.
                              Incercam si vedem care sunt rezultatele

                              Comment


                              • numa daca discutam de motor de 130 cp pus pe trotinete ...altfel nici macar minime nu sunt .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google