liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e mai sprinten tico decat matizu
    si mai aerodinamic
    Last edited by Cristi_Xp; 14 May 2011, 00:32.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • si primele tico sunt pe carburatie care se spune ca trag mult mai bine ca cele pe injectie.

      Comment


      • Intr-adevar... intre Logan 1.4 stock si matiz stock: matizul se tine bine pe treapta 1....pe a doua incepe sa piarda teren...iar pe a treaia Loganul se distanteaza clar.... Testat
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
          e mai sprinten tico decat matizu
          si mai aerodinamic
          Da, era mai sprinten si statea mai bine pe curbe.
          Tico-650...700 kg, Matiz-850...900 kg.
          Unde mai pui ca nu prea avea treaba cu normele de poluare.

          Comment


          • tico se duce binisor pe treapta 1 si 2, pe treapta 3 acolo nu prea mai trage cine stie ce, matiz e o ciudatenie de masina mie cel putin nu imi place intre matiz si tico as alege tico, in amandoua zici ca esti in cotet asa mi se pare mie..........

            Comment


            • LOGANUTZU...nu esti singurul care are aceasta parere despre matiz. Si eu tot acolo o incadrez...la capitolul "dovleci"
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • nu dar am gasit si pe net ca matiz si tico au fost scoase din taxi din cauza nesigurantiei pana si dacia berlina a fost lasata , la un crash test se faceau acordeon, dar fiecare are gusturile lui,bugetul etc...... oricand intre matiz,tico,dacia pe injectie fie si carburatie as alege dacia

                Comment


                • dacia pentru ca ai dacie) daca aveai tico ziceai ca alegi tico))

                  Comment


                  • nu este adevarat nu as avea tico ca nu este bun pentru o familie tico fie matiz dacia e mai maricica un pic deci sa imi dai gratis un tico nu l-as tine si l-as vinde tot la dacie as ramane deci.............. nu este absolut deloc adevarat afirmatia care ai facut-o poate o fi valabila la tine........salut

                    Comment


                    • m-am luat in drum sper casa cu un noul opel astra. L-am vazut ca vrea sa ma depaseasca pe linia de tramvai si am zis sa bag putin piciorul in ea(eram la 50 treapta 3) si am tot accelerat, vazand ca insista am apasat podea si incepeam sa ma indepartez de el. Ne apropiam de un refugiu de tramvai si am zis sa incetinesc sa il las sa intre dar am observat ca ramane pe linia de tramvai si ii da tare. am reluat accelerarea, pierzand aproape o masina, am schimabt a 4-a si incepeam sa recuperez destul de greu. Ma lasa sa trec in fata lui , ii multumesc pentru distractie atat cu mana cat si cu avariile. la semafor vine langa mine zambind si ma intreba ce motor am... si zic eu 1.4, iar el zice, "eu am 1.3 diesel" si incepe sa rada plin de mandrie ca ma facuse. Vin acasa sa vad cati 50 de cai are de se lauda asa si cand ma uit vad 95 de cai ). Mai nou acum se masoara puterea in functie de capacitate cilindrica. A fost amuzant oricum

                      Comment


                      • E praf baa 1.3 CDTI. Tu sa vanezi Astra G albe CDTI!! E una 100% 1.3 CDTI, exista GTC cu asemenea porcarie, ce-l mai alergam, nu ii scrie motorizarea pe spate.

                        De aseara, mai stiu eu pe unu' c-un Logan Galben de facea drifturi in maxim pe a 3-a, 50.000 de puncte pana a lovit bordura cu o roata, spinning 180 de grade cu oprire pe contrasens, invers fata de cum circula si a pierdut toate punctele obtinute. Aaia e, bulan..
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • 1.3 ala e mai slab decat logan 1.2 16v cu 0,01 sec )

                          Comment


                          • Eu nu am vrut sa scot in evidenta cum tragea masina ci doar mentatlitatea soferului. Ca aveam 1.4 si el avea 1.3. deci era in dezavantaj si era foarte mandru ca imi daduse o masina.

                            Comment


                            • logan 16v stock vs solenza remapata (fara aer si servo)
                              in solenza o persoana si in logan 3

                              plecare a 2a de la 3000 -> logan in fata (o masina)
                              plecare a 3a de la 3000 -> logan in fata (jumatate de masina)
                              plecare a 4a de la 2000 -> solenza in fata (jumatate de masina)
                              plecare a 5a de la 2000 -> logan in fata un bot de masina dupa care solenza trece in fata

                              reprizele le-am facut pana la 100 - 110 km/h

                              se tine bine solnitza si avea aproape 120 000 km fata de 37 000km ai mei

                              Comment


                              • De ce nu ati facut 0-402m ? Sau daca tot faceati pe reprize din turatii mici macar sa le duceti in limitare.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google