liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe 400m chiar nu avea rost sa facem ca se stia rezultatul.
    Si ne-am oprit pe la 110 din cauza traficului.
    Am vrut doar sa vedem cat de mult il ajuta remaparea in ture joase. Si chiar il ajuta.

    Comment


    • Nu stiu ce sa zic de Solenza, multi ziceau ca trage mai bine ca Loganu de 1.4. Eu am un prieten cu o Solenza Scala(sau cum ii zice la echiparea de top) cu vreo 80.000 km masina intretinuta dar in acelasi timp stie ce inseamna fuga ).
      M-am dat cu el de zeci de ori si de fiecare data stau cu un bot, o jumatate de masina in fata.
      Daca se iveste ocazia o sa ma mai dau si cu alte Solnitze, asa ca sa-mi fac o impresie generala .
      Last edited by Nepotu123; 16 May 2011, 11:07.

      Comment


      • Eu zic ca e logic ca solenza sa traga mai bine pentru ca e mai usoara ca loganul si au acelasi motor. Plus ca la aerodinamica iar sta mai bine solenza.

        Are cineva pe aici un logan 1.6 90cai stock si e dispus sa incerce cu solenza remapata?

        Comment


        • Am incercat si eu cu o solenza cheala doar remapata...I-am dat o aripa cu greu

          Comment


          • se duce bine solenza am mers cu una si avea 220.000 km fost taxi mergea impecabil, vopseaua era cam dusa dar nu asta conteaza motorul e principalul,inima masinii

            Comment


            • Solenza ca Solenza, Supernovele ne rup franele)).
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • La 1.4 poate... ca la 1.6 ii privesti stopurile din Supernova ). Vorbim stock pe stock nu SN modificata si Logan Stock sau viceversa.

                Comment


                • Eu m-am lasat oricum)

                  Comment


                  • Originally posted by bossake View Post
                    Knx, dar tu esti stock sau ai soft/powerbox(ca ziceai ca ai si un soft de 140cp)?Ce alte modificari mai ai? Apropo, cumva focusul tau e unul alb (colantat parca), ca stiu un focus alb de prin oras diesel (parca tot 1.6) care e periculos rau, se tzine bine cu masini de 170 de cai nu cu logane )...

                    Eu am incercat de multe ori cu citroen c4 1.6 hdi 110cp (acelasi motor ca pe focus nu stiu care varianta dintre cele mentionate de tine, daca avea dpf de care turbina etc, dar era de 110cp) si nu avea nicio treaba, adica il faceam de pe loc pe 400m fara prea mare stres.

                    Totusi zi-ne cum a stat treaba exact, ca ziceai ca pe 1 si 2 a stat bine loganul si apoi a pierdut. A plecat in fatza ta pe 1a a2a, l-ai recuperat pe a3a, sau ai fost mereu in fatza?
                    Si apropo strict pe 400m la logan nu prea ajungi sa ii dai a4a decat pt 2-3s.
                    Nu am powerbox ci Bluefin fara nici o alta modificare, evacuare stock, filtru aer stock si nu e alba masina e moondust silver (argintie). Cat despre C4 stiu din auzite ca ar avea cutia de viteze slaba rau, nu am condus C4 deci nu ma pot pronunta, in schimb am condus Peugeot 407 1.6 HDI 110CP si la fel, mi s-a parut ca nu prea e ok etajata cutia.
                    Pe scurt: tr. 1 loganul in fata, tr. 2 tot in fata putin, tr. 3 mi-am luat avant iar tr.4 nu prea a mai contat.

                    Ca o alta concluzie, imi place cu trage loganul de la 3500-4000 rpm in sus.

                    Originally posted by Octavian___32 View Post
                    Inseamna ca n-ai condus un GolfV 1.6 ))
                    Comparat, 1.6 de pe Focus raspunde mult mai bine la acceleratie si la turatii joase gen 2000-2500 rpm.
                    La Golf pana nu treci de 3500 parca nu se intampla nimic, parca se inneaca.
                    Cred ca te referi la 1.6 115CP de la Focus pentru ca varianta de 100 CP e puturoasa rau pana pe la 3000-3500rpm
                    Last edited by knx; 16 May 2011, 13:15.

                    Comment


                    • Originally posted by Nepotu123 View Post
                      La 1.4 poate... ca la 1.6 ii privesti stopurile din Supernova ). Vorbim stock pe stock nu SN modificata si Logan Stock sau viceversa.
                      Nu prea )
                      Pot sa confirm ca SN stock (in stare buna!) umileste rau 1.4 Logan stock, mai ales dupa 140, il vedeam neputincios cum se duce in fata )) .
                      Si 1.6 Logan se duce in fata bine la viteza asta, dar nu asa umilitor...pe cuvant.

                      Mai pot sa confirm ca SN remapata (cheala cheala si tobe si filtre sport) face la liniuta 1.6 stock.
                      Cine nu crede sa gaseasca si sa faca proba.

                      Comment


                      • eu am avut SN fara catalizator si traseu la admisie cu kn. faceam loganele de 1.6. ganditi va ca are 950 kg

                        Comment


                        • Originally posted by knx View Post
                          .......................te referi la 1.6 115CP de la Focus pentru ca varianta de 100 CP e puturoasa rau pana pe la 3000-3500rpm
                          Nu.
                          1.6 100 cp.
                          Pana pe la 4500 rpm nu prea simti diferente intre 1.6 100 cp si 1.6 115 cp.
                          Cat e de puturoasa (si grea!), la reprize bate Logan 1.6 mpi.
                          Atunci ce poti spune de 1.6 mpi..?

                          Comment


                          • Originally posted by alessandro View Post
                            eu am avut SN fara catalizator si traseu la admisie cu kn. faceam loganele de 1.6. ganditi va ca are 950 kg
                            povesti ) cu Mos Craciun ...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • poate totusi mos craciun exista.
                              repet am batut logan 1.6 full stock cu SN fara cat si admisie daca o fi ajutat la ceva. aproape jumatate de masina eram in fata.
                              la viteza luam 180 pe ceas.

                              Comment


                              • nu se mai ia in calcul ca la sn rotile sunt pe 14 sau 13 , nu mai tin minte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google