liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • papuc 1.9 diesel aspirat 4x4 aspirat are 1350 kg si 65 cai si 118 Nm

    nu stiu cum poate sa dea o aripa la logan stock cand eu ii trageam 5 6 masini cu Oltcit 1100 cmc stock de il nenoroceam
    - ca sa ajunga la 100 trebuie sa dai a 4 a aproape de capat de ture . e lesinat rau rau rau. cat ia ala 100 inchid bordu la logan de 2 3 ori

    eu vs logan 1.6 16v stock ph1 2 - 1 de unde imi furam 1,5 - 2 masini scurt am schimbat ECU acum masina cred ca trage in mintile ei cum ar trebui sa traga un 16v tare si raspicat
    Last edited by alessandro; 22 May 2011, 08:34.

    Comment


    • cine era cu 16 vale , FUG-u` ?

      Comment


      • aa nu ca FUG u ma cam rupe. tata are un 16v care ma incingea 2 masini.
        e o poveste lunga.

        te duc la carrefour cand imi pun serpalaii scot cat u fac admisie si soft ?

        Comment


        • marxule eu am masina stock, ma dau eu cu tine intr-o seara asa de curiozitate

          Comment


          • Foarte interesant Marx, ma bucur ca ai remediat problema, ce inseamna un soft.. . La versus-uri 1.4/1.6 vs. 1.4/1.6 remapate, alea remapate castiga mereu.

            Papucu' diesel 4x4 pleaca foarte bine!! Stiu cum e, blana ia 120, dar in carte stiu ca avea maxim constructiv 138.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • papuc 1,9 4X4 nu prea fuge dar ce iti trebuie viteza la o masina de marfa? si din cauza faptului ca masina este usoara daca e actionata numai tractiunea pe spate te fura de fund fiindca e usoara de spate nici nu e bine sa nu pleci cu un pic de greutate pe spate mai ales daca mergi tare ceva(cat poate ea ma refer) si ca acceleratie pleaca bine......

              Comment


              • Merge binisor Papucu 1.9d, am condus recent unul in perfecta stare si mi-a placut cum se misca DAR in niciun caz nu e masina de dat cu ea la liniute... nici macar asa de distractie. Papuc 1.9 vs Logan 1.4 = consum inutil de benzina si motorina... pe 400m ii dai un camion din ala australian .

                Comment


                • adevarat ii dai un camion australian,dar pune 1 tona pe logan 1,4 si pe papuc si sa vedem care cum duce,fiecare are clientii ei ,una de familie,si alta de marfa,isi indeplinesc functiile ambele.......... iar in legatura cu liniuta e logic sa se duca loganul numai faptul ca are cai mai multi e benzina etc.........

                  Comment


                  • nu am mai ajuns, neconfirmand nimeni ca mai vine. si oricum timpul e cam scurt lunile astea.

                    Comment


                    • LOGANUTZU: pai asta ziceam si eu... papucu' nu e masina de dat liniute cu ea, nici macar asa de distractie. E o masina de marfa, facuta sa care si nimic mai mult.

                      Comment


                      • @razvan daca te uitai pe intalniri fulgere ai fi vazut ca intalnirea era la carol si am sat pana pe la ora 12 acolo.

                        Comment


                        • papucu 1,9 d 4x4 are 1150 kg aproximativ (cantarit pe platforma).ala cu care m-am dat eu avea egr-ul deconectat.eu stiam in mod normal ca trebuia sa i-au bataie de la 1,4 mpi.am zis ca sofereul de pe 1,4 era lesinat si avea si ambreiajul care patina.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • acum are sens ce spui. Inteleg ca tu conduceai papucul si cel cu 1.4 avea probleme cu ambreiajul si era soferul mai slab.

                            Din primul post nu se intelegea ce masina conduceai tu si care era cea care avea ambreiajul dus. postand tu ma gandeam ca tu erai la volanul loganului dar era invers.

                            Comment


                            • eu de felul meu nu sunt "reisar".Dar daca vreau sa ma dau ,ma dau cu 16 v-ul din dotare.a fost o chestie ad hoc cu un agent de vanzari de la o firma din Bacau cu care colaboram.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • mah e distractiv cateodata si papucul ca da sa te mai fure de spate gen drift,e o masina ok si din auzite va spun ca multi au regretat ca s-a scos din fabricatie papucul 1,9 diesel ,in comparatie cu logan pickup, se vindea pana si in anglia papucul,deci pe capitolul dus marfa papucul pot sa zic ca un are ce discuta cu un logan pickup...........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google