liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma uit la titlul thread-ului apoi citesc, consternat, "declaratii de dragoste" la adresa papucului diesel. Ne rad curcile...
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • scuze de offtopic, a facut Dacia Papuc 1.9 pentru anglia cu volan dreapta?!

      Comment


      • dap a fost facut papuc diesel cu volan dreapta pt anglia pana si ei au regretat ca a fost scos ca era buna pt taran,marfa etc.........si-a facut treaba masina pt ceea ce a fost facuta,scuze de offtopic

        Comment


        • si acuma sa tinem un moment de reculegere pentru Dacia Papuc 1.9 D

          Va rog liniste !

          On - azi am rusinat din toate pozitiile un seat cordoba 1.2 16v cu toba sport

          Comment


          • daca avea toba sport era racheta

            cati cp are ?
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • vreo 70 de cai cred ...
              pai eram in centru orasului mergeam si eu incet cu 40 la ora , ma delectam cu niste manele dinalea pa sistem si cand il vad ca trece reisaru pe langa mine .. am calcat-o la fund , am iesit din centru pe o portiune dreapta de vreo 2 km care ducea spre case si da-i fuga dupa el , il depasesc si el ambitios in spatele meu cam la 2 masini distanta ))
              La un moment dat o las in plafon la 80 cu a 3 , ajunge parelel cu mine , sa ii dau omului o speranta , atunci am calcat-o la fund si am luat juma de masina avans ...
              Dupa loc i-am dat cam o masina jumate- doua din ceea ce mi-au zis prietenii ..
              Last edited by Loganu; 22 May 2011, 22:00.

              Comment


              • Maximum power 63.9 PS (63 bhp) (47 kW) @ 5400 rpm
                Maximum torque 112.0 Nm (83 ft·lb) (11.4 kgm) @ 3000 rpm

                0-100 km/h 15.70 s

                Standing km 38.50 s
                Kerb weight 1080 kg

                Comment


                • Melcule, nicio sansa cu ursuletul 316, azi l-am condus, senzatie cum urca in ture, pe noi ne bate original! M-am convins singur desi stiam ca batuse multe masini, deci sa n-ai sperante ca-l faci cu 1.4 in starea actuala + ce plecare are ursu', blanaa.

                  PS: cei ce nu stiu, este vorba de un BMW e30 316i sedan cu 110.000 km. reali, original (doar toba cu doua evacuari). Se vede pe masina ca are kilometri reali.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • il bagi la cumparaturi ?

                    Comment


                    • Omu' se da in general, eu cred ca il faci Cataline, BMW-u in cauza este un etalon pentru toate 316-urile cazute. Este un 316 in mintile lui ca lumea, inchegata, merge al dracu' de frumos masinuta.

                      On-topic: azi am facut un 1.5 dci de 70 cp Ph2 prin oras pe bulevard in lung, 120 maxim, nu ne-am luat de la semafor, vedeam ca fuge si am zis ca m-a lovit in onoare sa-mi stea asa ceva in fata)).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • salut...ieri seara am facut 4 liniute, cam pe un kilometru si ceva...prima data m-am facut cu un cielo 1.5 75CP pe gaz, i-am dat cateva tiruri distanta, dupa aia tot cu cielo da pe benzina si i-am dat 2-3 masini distanta, dupa aia m-am facut cu o super nova resoftata si filtru sport si nu mai stiu ce avea, ala mi'o dat cam o masina distanta, si dupa aia m-am facut cu ceva mazda din 90' si ceva 1.5 90 benzina si la asta i-am dat cam un tir si cva distanta...dupa a 3-a liniuta mi'o urcat apa la 6 linii si am lasa'o cam 5 minute la relanti dupa care am oprit motoru l-am mai lasat vreo 10 minute sa se raceasca si apoi am facut a 4-a liniuta cu mazda dupa care nu mi'o mai urcat apa, ar' fi ceva problema daca mi'o urcat apa la 6 liniute? pe logan am 1.5 70CP resoftat

                        Comment


                        • da e problema si pentru benzina, d-apoi pentru dci..cauta thread dedicat

                          si in legatura cu mazda aia, ma cam indoiesc, decat daca avea o carca de km
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • mazda de 1.5 si-a furat-o de la logan dizal? ii dadeam foc pe loc . probabil kilu de km, sau cauciucuri praf, sau sofer de venetzia (tufa)

                            Comment


                            • Originally posted by icristian View Post
                              Asa stiu si eu ca cica dizelu asta de 1.9 de pe papuc e atat de lesinat incat nu prinde nici 140..cel putin asa am auzit,dapai sa mai bata si 1.4mpi
                              Te contrazic,am testat un papuc 1.9 FWD pe A1 si i-am dat 155-160 ..dar nu prea ma auzea cel din dreapta nici daca tipam ))
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • pai nici un 4x4 papuc nu are 4x4 pana la 140-150 ... din cate stiu eu e ceva treapta cu care cuplezi 4x4 care e acolo pana te scoate din mlastina ... nu cred ca e 4x4 permanent.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google