liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • era Nubira 2 berlina , era ingrijita masinuta, nu cred ca avea mai mult de 100.000 la bord arata prea bine

    1,4 meu a fost chel , acum e upgradat si resoftat
    Last edited by hmv86; 24 May 2011, 18:20.

    Comment


    • Ce inseamna upgradat inafara de soft?
      O Nubira buna (berlina) te rupe la liniuta cu 1.4, tr I si II nu e edificator.
      Cand ai dat tr III l-ai pierdut.

      Comment


      • E 1.6 (nubira) ,logic....
        Last edited by darksid3; 24 May 2011, 21:54.

        Comment


        • Date tehnice Nubira II:
          Motor: 1.6 DOHC MPI
          - Capacitate cilindrica (cmc): 1598
          - Cutie de viteze: 5M
          - Putere maxima(CP@RPM): 102@5800
          - Cuplu maxim (NM@RPM): 145@3400
          - Viteza max (km/h): 185
          - Acceleratie 0-100km/h (s): 11

          Comment


          • Daca e in stare buna si soferul e si el in stare buna, nu-l faci decat cu 1.6 16v .

            Comment


            • Originally posted by flopy84 View Post
              Date tehnice Nubira II:
              Motor: 1.6 DOHC MPI
              - Capacitate cilindrica (cmc): 1598
              - Cutie de viteze: 5M
              - Putere maxima(CP@RPM): 102@5800
              - Cuplu maxim (NM@RPM): 145@3400
              - Viteza max (km/h): 185
              - Acceleratie 0-100km/h (s): 11
              Daca ti-ai facut cont decat sa ne arati tu de ce anume era in stare o nubira cand a iesit din fabrica , insemna ca ti-ai pierdut timpul degeaba ca asta puteam sa o facem si noi cu un ''sarci'' pe ''gugal''
              Fara Semnatura.

              Comment


              • Poveste de acum ~1 an cu o nubira 2;
                vad pe unul in spate pe un drum cu 2 benzi cu o nubira venea destul de tare.aveam 110-120. Intre timp o calc si eu dar tot ma ajunge. aveam vreo 140, ii dau a4a si talpa la fund tot in curu meu statea. Da omu semnal si ma depaseste linistit(ma rog, nu linistit dar se ducea in fatza clar) chiar daca eu eram cu pedala la fund in a4a pe la 150-160. El era singur in masina eu cu inca un baiat, dar are 110-120kg baiatul. Poate a contat si asta dar m-a cam surprins ce bine mergea nubira aia.
                Bine,e vorba si de aerodinamicitate la vitezele alea de mai sus, dar totusi chiar m-a uimit

                La liniuta de pe loc nu am incercat cu nubira1/2 1.6 105cp.Dar din cate banuiesc ar trebui sa se tina binisor cu logan 16v (are tot 105cai, intr-adevar e mai grea dar probabil nu cu foarte mult). Deci sa bati cu 1.4 nubira in stare buna nu cred.Poate doar daca i se termina benzina (ca fapt divers consuma MULT de tot nubirele astea de 1.6, de aia cred ca peste jumate din ele sunt pe gaz).
                Sau poate era ala care l-ai batut pe gpl si cu instalatia mai prost reglata
                Last edited by bossake; 24 May 2011, 23:20. Reason: edit
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Originally posted by alessandro View Post
                  dupa ce montez varanu' ( asa o sa il cheme ) si scot cartofii de pe evacuare si admisie si bagam si un soft pe dyno facem.
                  vreau sa vad cum stau cu 16v stock atunci
                  ok marxule; nu sunt "reiser", ma dau asa de fun
                  Last edited by geo_ultras; 24 May 2011, 23:27. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Geo, daca te bate Marx iti scade ratingu' de respect din partea mea, valabil si pentru Marx si vice-versa, cine castiga ii cresc punctele de rating la respect din partea mea.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Originally posted by bossake View Post
                      .......ca fapt divers consuma MULT de tot nubirele astea de 1.6, de aia cred ca peste jumate din ele sunt pe gaz).
                      Sau poate era ala care l-ai batut pe gpl si cu instalatia mai prost reglata
                      Hai man ca nu consuma asa mult decat vreo 13-14 %

                      Asta a mea consuma vreo 15L la suta , si vreo 1L ulei la 1500-2000km ) )
                      Fara Semnatura.

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___32 View Post
                        Ce inseamna upgradat inafara de soft?
                        O Nubira buna (berlina) te rupe la liniuta cu 1.4, tr I si II nu e edificator.
                        Cand ai dat tr III l-ai pierdut.
                        la upgrate ma refeream la servo , oglinzi electrice, geamuri electrice nu la cama sport si soft

                        legat de treapta 1, 2 si 3 te contrazic am ajuns si la treapta 4 cu el in stanga mea si era la vreo 10 metri de mine, asta pe distanta a 2 semafoare

                        exista doua variante : ori nu a vrut sa omoare motorul

                        ori nu stia ce sa faca cu pedalele, volanul si schimbatorul de viteze

                        Comment


                        • Nubira II 1.6 16v 0-100 10,7 sec si vit. max de 187 km/h si 89 de cai pe tona,cum fras 98 de cai pe tona ca loganu 1.6 8v are atatia cai pe tona ))

                          Este si chevrolet nubira
                          Last edited by fanrenault; 25 May 2011, 12:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by aleXpeed View Post
                            Geo, daca te bate Marx iti scade ratingu' de respect din partea mea, valabil si pentru Marx si vice-versa, cine castiga ii cresc punctele de rating la respect din partea mea.
                            mai ai rabdare un pic. sa vezi ce rating fac

                            Comment


                            • @fanrenault: ce logan de 87 de cai are 880 de kile, sa ajunga la 98cp/tona? nova cu motor de logan?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • 88 cai si 90 de cai pe tona are 1.6 8v ,1.4 8v la 73 cai are 75 de cai pe tona si tot asa ;) Nu 98(poate am apasat gresit pe 8 ) scuze

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google