liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba da. Evacuarea este in plan.
    Marita de la 40 mm la 45 mm (ce e mai mult de 45 mm la 1.4 nu prea e avantajos).
    Mai niste calcule trebe facute si sper sa fie timp )

    Comment


    • Baietii, haideti sa va spun ceva: Are o cunostinta un Logan 1,6 16v....cu o modificare la motor de care eu n-am mai auzit pana ieri. Omu` are un buton in interior pe care il actioneaza de 3 ori in momentul in care se da la liniuta. Am inteles ca acel buton ii da motorului o cantitate mare de benzina. Cert este ca ii taie limitarea, acul trece peste 7.000 rot/min. Nu am crezut pana nu s-a dat cu un audi de 131 de cai, pe care l-a ars bine de tot. Nu vrea sa imi spuna cine, ce, cum si cat l-a costat. Voi ati mai auzit despre o astfel de modificare?
      Domina ca sa nu fi dominat!

      Comment


      • credca are 2 tipuri de harti de injectie

        Comment


        • Poate reusesc sa il aduc la regionala la Mioveni, garantat va lua primu` loc.
          Domina ca sa nu fi dominat!

          Comment


          • unichip mai mult ca sigur.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • @LEOMCV - esti sigur ...
              daca este cum spui tu are 2 harti cu unicip ...dar imi vine greu sa cred ca doar cu asta (cat de blana ar fi softul sa fie asa amenintator)

              Comment


              • Nici eu nu inteleg, d-aia v-am si intrebat. Din Arges sunt slabe sperante sa il arda careva cu Logan. Parerea mea!
                Domina ca sa nu fi dominat!

                Comment


                • Vezi ca loganu ala are si traseu fara catalizator si admisie parca....
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Asta nu stiu, dar in orice caz, e BUN pe linie...
                    Domina ca sa nu fi dominat!

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian___32 View Post
                      Ba da. Evacuarea este in plan.
                      Marita de la 40 mm la 45 mm (ce e mai mult de 45 mm la 1.4 nu prea e avantajos).
                      Mai niste calcule trebe facute si sper sa fie timp )
                      Vezi ca asa am facut si eu prima data, am pus 45 in loc de 40 si nu era nici o diferenta.
                      Daca la toata lumea merge 50mm pe 1.4 la tine de ce sa nu mearga?
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Mie asa mi-a dat dupa calcule.
                        Mai studiez.
                        La 50 mm ce diferente ai sesizat?

                        Comment


                        • Urca mai repede in viteza mare.Si in general se simtea mai aerisita.
                          Oricum o sa pierzi putin cuplu jos daca scoti catalizatorul si pui pe 50mm.Sau lasi catalizatorul?
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • Catalizatorul vreau sa ramana.
                            Tocmai d-aia am spus ca pun de 45, sa nu pierd cuplu pe turatii mici.
                            Vreau numai un pic mai aerisita cum zici la turatii mari.

                            Comment


                            • @flopy84 - Nu vreau sa par subiectiv dar se stie ca focusul are cutia de viteze foarte bine etajata si totodata spune-mi ce intelegi tu prin trepte scurte?
                              Si apropo, nu are 140 CP ci 141 CP ) si 293NM masurati pe dyno (o sa postez si graficul pentru cei care nu cred)

                              @Octavian_32 - E posibil ca in aproape un an sa mai fi murit vreun calut. Ce este ciudat e faptul ca pe dyno cu masina stoc a scos 116 CP si dupa cum am mai spus, Golful ala sigura nu avea 140 cai ci mai mult
                              Daca vorbim de noile TDI Common rail, da, nu au nimic diferit, dar daca vorbim de vechile TDI-uri (Vezi variantele 1.9 de 90 si respectiv 105 cai ) atunci situatia se schimba putin.

                              Comment


                              • aveti la cunostinta liniute intre 1.6 mpi euro 4 si 1.6 mpi euro 5 ?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google