liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da , il si are foarte jos ... la 3750 )
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • la 3750 are maximul. dar are 90% din el de la 1800rpm, ceea ce e foarte mult. e dizal pe langa 1.6 stock.

      Comment


      • este relativ lunga si admisia de 16v. nu lungimea afecteaza ci grosimea bratelor. mergeau o leaca mai groase si bratele si porturile din chiuloasa. de aceea voi face upgrade la colectorul de 2.0 16v si voi aleza tevile ce ies din chiuloasa

        razvane te dai pe racing pana la urma ?
        Last edited by alessandro; 1 July 2011, 07:22.

        Comment


        • cand m-am referit la admisei scurta m-am referit din clapeta pana in chiuloasa ...
          Totul se calculeaza cum zice SEBA ,dar cine sa faca acele calcule cand nu avem toate informatiile necesare ... voi deschide un thread nou pe aceasta tema

          Comment


          • nu ma dau pe racing, ci pe cruising, adica cuplu mai mare la ture mai joase. indferent insa de directia spre care merg, trebuie ca reprizele sa se imbunatateasca. am sa incerc sa studiez niste serpi stock de 1.6 euro5, cred ca de acolo mai vine putin cuplu.

            Comment


            • 1.6 euro 5 cuplul in + si lipsa de putere vin din catalizator

              Comment


              • cosmin, cam greu de crezut. dar am sa mai studiez problema,

                Comment


                • Ia-ti skoda labia de 1.2. Ai vazut ce bine merge, nu?

                  Comment


                  • 1.2 tsi banuiesc, nu? Ca altfel alea de 60 si 70 cai ma cam indoiesc ca merg bine .

                    Comment


                    • Tocmai ca nu despre TSI e vorba.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Daca e stock atunci ce e asa de impresionant la 16.5 sec respectiv 14.9 sec pana la 100 km/h ? Cu 1.4 mpi stock te joci cu ea .

                        Comment


                        • Era o gluma ...
                          sigpic

                          Comment


                          • Ba sa stiti ca labia de 1.2 44kw merge bine comparativ cu 1.4 mpi.
                            Din pacate e off-topic, ca detaliam putin care sunt avantajele.
                            Pe 400 m insa situatia este inversa.

                            @nepotu: sa stii ca nu prea te joci cu ea in trafic, doar daca prinzi o palma de drum unde sa te poti intinde. Astfel un 1.2 e cam la fel ca si un 1.4.

                            Comment


                            • 16v FUG vs. suzuki swift 1.3 93cp 2-0
                              FUG vs. passat 2.0 dizel 2-0
                              Eu vs. suzuki swift 2-0
                              Eu vs. FUG 2-0



                              Last edited by CataFOF; 2 July 2011, 02:36.

                              Comment


                              • Asa sa tot fie serile! Ce rau trage FUG-u... dar Foafa si mai si.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google