liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.4 8v dezAXAt cu restul modificarilor pt un aspirat:

    evacuare + serpisori
    admisie
    comprimat
    .....si talpa mare la bashchetzi)

    Comment


    • ne dam, alex, dar eu vreu sa ma dau cu unul asemanator la configuratie. melcu' practic n-a recunoscut data trecuta ca avea data benzina mai multa. un 1.4 stock ar fi perfect.

      Comment


      • daca ati avea si voi idee un pic , benzina mai multa inseamna explozie mai slaba deci putere mai mica
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • te-ai dat cu mine razvane 1.4+soft si eu nu prea le am cu liniile )
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Amza eu am recunoascut ca am avansul marit dar nu am recunoscut ca am catalizator de 1300. Imi cer scuze ca te-am batut cu distanta destul de mare cu lau in dreapta. Sa stii ca l-am pus sa sara din masina sa am momente in care sunt mai usor.

            Si cu lau da... e 1.4 remapat. Atunci eram suparat ca lau il batea mai rau dar acum mi-am adus aminte ca aveam remorca dupa mine

            Mai nou am 1.6 dar nu vreau sa recunosc)

            Comment


            • Originally posted by Cristi_Xp View Post
              daca ati avea si voi idee un pic , benzina mai multa inseamna explozie mai slaba deci putere mai mica
              nici prea putina nu e bine. un pic mai mult ca stoc ii nemaipomenit

              Comment


              • melcu e hot are 1.6 avansu marit si nu avea nici filtru numai perverse dastea face si cica "sant 1.4 cu soft " pe cine minti tu ma speedu ia o jumate de la 1.6 cu soft si cu tine sta egal => melcu e 1.6 de la transplant 1.6 cu volanta usoara de 1.4)
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Originally posted by speed_shock View Post
                  in final vorba lui shakar stau sa citesc 30 pagini sa vad ce?in final ce motorizare ai?ce e asa greu sa raspunzi?
                  Tati, mai e si lumea plecata, nu sta cu ochii beliti in calculator zi si noapte.Daca erai asa interesat citeai.Nu imi e greu sa raspund doar ca nu am fost acas.
                  Si am masina pusa si pe forumu pe care esti tu moderator.acolo sunt 2pagini.
                  1.4mpi am cu modificarile enumerate de cristi mai sus inafar de admisie care e complet stock.
                  Last edited by al!n; 2 August 2011, 22:39.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Originally posted by lau911 View Post
                    melcu e hot are 1.6 avansu marit si nu avea nici filtru numai perverse dastea face si cica "sant 1.4 cu soft " pe cine minti tu ma speedu ia o jumate de la 1.6 cu soft si cu tine sta egal => melcu e 1.6 de la transplant 1.6 cu volanta usoara de 1.4)
                    Mai nou nici soft nu are, stateam egali dar crede ca daca eu bat 1.6, o sa bata si el logic. Ceva nu se leaga, 1.4 stoc Preference, maa' da-l naibaa. Clar are 1.6).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Eu vs solentza resoftata, fara catalizator,fara intermediara doar cu finala(cea care a participat si la mioveni_1-0
                      Am plecat f prost de pe loc si a1a si a2a a stat langa mine apoi l-am luat.O masina si ceva.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Originally posted by alessandro View Post
                        nici prea putina nu e bine. un pic mai mult ca stoc ii nemaipomenit
                        ce pot eu sa te contrazic daca tu simti nevoia neaparata de a posta ceva ?

                        pai si nu te-a rupt solenza din cutia aia smechera a ei ?)
                        Last edited by Cristi_Xp; 3 August 2011, 10:01. Reason: Automerged Doublepost
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • aline ..esti multumit acum ? cu DNF te-ai dat ?

                          Comment


                          • O intrebare,,un logan 1.6 16 V face un Audi A3 1.9 tdi ca cel din poza de mai jos?
                            De ce va intreb:..Intamplarea este ca am avut de-a face cu 2 astfel de exemplare in ultima saptamana (cu unul Lunea trecuta...iar cu al doilea Vineri) pe drumul dintre Buc si Urziceni si pe ambele le-am pierdut foarte usor din peisaj de pe la 150 de km/h.
                            Impreuna am depasit o coloana de vreo 3 tiruri si am ajuns fiecare cam pe la 110/120 de km/h,,apoi drumul liber si eu am dat un flesh ca sa se dea astia la o parte (in dreapta) ca sa imi vad de drum mai departe...el/ei nu si nu si la un moment dat vad un nor negru de fum in fata mea si da-i bice cu A3-ul...Eu dupa el/ei si cand am ajuns pe la 150 deja gafaiau si cand au vazut ca vin lansat pe banda a treia de pe contrasens (era libera) ca ei nu s-au dat deloc la o parte de pe a doua banda au mai mers paralel cu mine putin si cand au vazut ca nu au loc de mers mai departe se uitau lung dupa mine cum luam distanta!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Stai linistit ca nu le-au calcat pe coada
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Care'i asta: "pe banda a treia de pe contrasens "?
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google