liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca analizezi aerodinamica celor doua, motorul audi si cel reno al masinii tale, alinierea planetelor, cuadratura dintre Venus si Neptun, presiunea atmosferica, moleculele de carburant prezente in injectoare vei ajunge singur la concluzia ca intrebarea ta este deplasata si putin retorica!! NORMAL ca un 1.6 16v spulbera A3-ul ala

    Comment


    • Se vedea clar ca nu au vrut sa ma lase sa ii depasesc,,mai mult de atat nu am ce zice..dar coincidenta a facut ca ambii soferi sa o calce intentionat .
      La primul sofer de Luni am zis ca tine,,ca nu a avut intentia asta si ca mi sa parut mie,,,dar deja la al doilea era evidenta intentia lui ca am mers vreo 2 km in spatele lui si am dat flesh-uri pana sa eliberat banda 3 de pe contrasens ca sa trec de el,,ca nici de nebun nu a trecut pe prima banda din dreapta (( cu toate ca avea loc garla)) si tipul o tot calca pe coada si paralel cu mine!

      Care'i asta: "pe banda a treia de pe contrasens "?
      ..Niki,,,banda doi atunci de pe contrasens...adica cea de langa axul drumului..pt tine trebuie omul sa iti dea mura in gura explicatia,,ca te cramponezi cam des de chestii din astea puerile!
      Adica sa faci analiza sintactica si morfologica a cuvintelor mele scrise pe aici!
      Last edited by Ivan Marian; 3 August 2011, 11:13.

      Comment


      • Pai daca or fi fost soferi d-aia de merg subturat, cred si eu. Ciudat e ca scoateau fum negru...alea sunt dotate cu DPF, deci...
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Nu ma cramponez ca n'am crampoane.

          Te'ai gandit, daca o fi fost acelasi sofer dar cu doua masini diferite???
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Mortii lor de soferi,,dar asta am patit ,,asta v-am relatat,,,dar am vazut datele tehnice ale motorului asta de A3 pe net si am vazut ca au cam tot 100 de cp! Poate erau masinile model mai vechi..eu am pus o poza ca idee cum arata masina!

            Nu ma cramponez ca n'am crampoane.
            ,,Atunci Niki derapezi rau de tot de la discutie ca nu ai CRAMPOANE!

            Ps,,si mai lasa caterinca asta ieftina cu mine ca nu tine,,ti-am mai zis!
            Last edited by Ivan Marian; 3 August 2011, 11:23.

            Comment


            • Eu zic ca le-ai facut pe bune. 1.9 tdi au 105 cai, deci nimic spectaculos ca sa zici ca te-au lasat, altfel nu-i depaseai. Intr-adevar A3-ul are o aerodinamica mai buna fata de Logan, dar si o greutate mai mare, plus faptul ca e diesel. Probabil cand te-au vazut in spate li s-a activat functia "nu ma depaseste pe mine un ca**t de Logan", pacat insa ca au ramas cu buza umflata .

              Comment


              • Originally posted by Nepotu123 View Post
                Probabil cand te-au vazut in spate li s-a activat functia "nu ma depaseste pe mine un ca**t de Logan",
                Asta o patim cu totii cu asa zisa functie de GRANDOMANIE,,ca vezi tu ei au masini dotate straineze si noi niste ligheane amarate de DACII LOGAN!

                Acu am am relatat ce am intalnit si de asta v-am si intrebat ca sa ma lamuresc,,,DECI POATE M-AM INSELAT!

                Comment


                • Nu te-ai inselat. 1.9 tdi 105 cp stock il faci cu Logan 1.6 16v stock si la sprint si la viteza. Cat despre sindromul "masinii straine depasite de Logan" se poate scrie o enciclopedie .

                  Comment


                  • Mai Mariane, tu vezi caterinca peste tot. O fi si asta, dar mai intai da atentie la ce scrii si dupa aia cearta'ma.


                    La o liniuta nu contest ca 16v'ul bate 1.9, dar la viteze de 140-150 km/h, daca atat masina cat si soferul sunt in mintile lor, nu prea au ce discuta cu 16v. Ti'o spun cat se poate de obiectiv, fara caterinca sau gluma.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Niki B: pai argumenteaza de ce nu discuta de la 140-150 km/h 1.9 cu 1.6 16v? Ce factor ajuta Tdi-ul sa "nu discute"?

                      Comment


                      • Ok ok Niki,,mai acu cateva luni ziceai tot tu ca ma faci cu CLIO ala al tau 1.4 16 V ( am inteles ca nu il mai ai) si cand mai toti la Polivalenta au zis ca NU SI NU,,tu tot nelamurit ai plecat de acolo!
                        Dar daca tu stii mai bine ca mine cum merge 1.6 16 v la viteze de 150 la ora si cum merge si A3-ul ala,,atunci ma declar invins si ma retrag din discutie!

                        Ps,,vorba lui Nepotu123,,argumenteaza te rog si mai lasa banda 3 sau patru sau 5 de pe care am facut depasirea ca nu are sens,,asta am vrut sa subliniez la atitudinea ta legat de caterinca!
                        Last edited by Ivan Marian; 3 August 2011, 11:43.

                        Comment


                        • Mariane, ce vorbeam noi de Clio vs. Logan, era in gluma. Toti de la Poli si'au dat seama, numai tu o tineai pe'a ta.


                          Nepotu123, am mers cu o Octavia 1.9 cu 4 persoane in dansa, iar daca o "calcai" la 140 km/h, se simtea destul de bine acceleratia, ceea ce nu pot spune despre 16v.

                          Bine, acum nu'i musai sa fiti de acord cu mine, poate placebo in cazul meu este mai intens.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Da da si marmota invelea .........acu ce sa zici si tu,,ca era o gluma !

                            Iar referitor la skoda aia a ta 1.9...este cel mai prost exemplu,,,cu totii de pe forum stim ca si pe aia un logan 1.6 16 v o face cu brio!
                            Macar zi-ne si noua,,cat ai condus tu un logan 1,6 16v?? Sau daca te-ai suit vreodata in vreo unu??

                            Ps...o sa te lamureasca baietii la Poli,,dar o sa zici iar ca a fost o gluma pe forum si cu Skoda ta 1.9!
                            Last edited by Ivan Marian; 3 August 2011, 11:54.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan Marian View Post
                              cat ai condus tu un logan 1,6 16v?? Sau daca te-ai suit vreodata in vreo unu??
                              .................................................. .............................................

                              16v rullez, h'Audi sucks!
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Bre, ia mai lasati voi offtopicul!
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google