liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bha, tu ori nu intelegi, ori intelegi si iti bati joc de mine. Ti-am explicat clar ca este optional sa-ti scrie pe spate 1.9 TDI, ce papucii mei e atat de greu de inteles?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • da e OPTIONAL ok ok am inteles...si vorba lui Nepotu123,,am mai trecut si pe langa audi Q7 de nspe mii de cai dar de ala am uitat sa va mai zic ca mergea foarte incet,,cu 100 de km/h,,deci l-am facut si pe ala

      Mah,,,pe bune acum,,,cati dintre voi v-ati lovit de sindromul
      ""pe mine nu are cum sa ma faca un logan ca eu am Audi,,Ford,,Hyundai,,Opel,,etc!"
      ...vorbesc aici de motorizari si cai putere asemanatoare si nu de altele mai mari,,,sau de dotarile si optiunile fiecarei masini ca sa nu fie vreo confuzie.

      Probabil ca si Mcd sau Fofu se intalnesc cu situatia asta foarte des,,,iar pe Fofu l-am vazut personal cum se luase cu un Volvo break pe drumul dintre Slobozia si Drajna la intrecere si la umilit total pe ala cu Volvo!

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Bha, tu ori nu intelegi, ori intelegi si iti bati joc de mine. Ti-am explicat clar ca este optional sa-ti scrie pe spate 1.9 TDI, ce papucii mei e atat de greu de inteles?
        E standard sa iti scrie motorizarea si modelul masinii pe portbagaj. E optional sa NU scrie una din ele sau amandoua sa dispara, costa 0 euro. Cat despre 1.9 101-105CP am mers cu Passat si Jetta, departe de a trage bine. Pe 402m nu au nicio sansa iar din mers doar pe TR5 de la 165 in sus trag o idee mai bine si se duc usor in fata dar departe de a "nu discuta cu tine". La top speed au cativa km/h mai mult decat Loganul.
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Shakar, stiam ca asa e, dar ii explicam lui Marian. Crezi ca ar fi inteles mai bine daca i-as fi explicat asa?

          Eu am curaj sa pun pariu pe ce vreti voi (si pot sa vin la bataie cu un TDI de 105 cp) ca 1.6 16v pierde in fata TDI-ului de la 120 km/h in sus pe treapta a V a.
          Hai, care se baga?
          Last edited by vitriol; 3 August 2011, 14:22.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Pai la benzinar la 120 km/h deabia schimbi treapta 4-a pe cand la diesel la 120 km/h in tr 5 deja esti pe turatia de cuplu maxim. Ti se pare echitabil sa faci comparatii de genul asta avand in vedere ca sunt 2 motoare total diferite care trag in regimuri de turatii total diferite ?

            Comment


            • Da, corect. Atunci nu impunem nici o treapta de viteza, fiecare cum poate.
              E bine asa?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Eu am curaj sa pun pariu pe ce vreti voi (si pot sa vin la bataie cu un TDI de 105 cp) ca 1.6 16v pierde in fata TDI-ului de la 120 km/h in sus pe treapta a V a.
                Hai, care se baga?
                Benzinarul nu are ce cauta cu TR5 atunci, repriza 120-160 se face pe TR4. Am incercat asta cu Passat B5.5 1.9 TDI 101CP si rezultatul e ca a pierdut el.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Originally posted by Ivan Marian View Post
                  Mah,,,pe bune acum,,,cati dintre voi v-ati lovit de sindromul ""pe mine nu are cum sa ma faca un logan ca eu am Audi,,Ford,,Hyundai,,Opel,,etc!"
                  ...vorbesc aici de motorizari si cai putere asemanatoare si nu de altele mai mari,,,sau de dotarile si optiunile fiecarei masini ca sa nu fie vreo confuzie.

                  Probabil ca si Mcd sau Fofu se intalnesc cu situatia asta foarte des,,,iar pe Fofu l-am vazut personal cum se luase cu un Volvo break pe drumul dintre Slobozia si Drajna la intrecere si la umilit total pe ala cu Volvo!
                  Dar cati loganisti s-au lovit de sindromul "eu am logan remapat si 1100kg si dau fum la tot ce misca"?

                  Acum pe bune, discutia asta nu isi are rostul pe topicul asta.
                  Scuze de off

                  Comment


                  • vitriol: urmareste clipul asta http://www.youtube.com/watch?v=ZSP06iIwdAg si vezi ce se intampla pana in 160 km/h. Loganu e 1.6 mpi si bora e Tdi-ul de 105 cp de care zici tu ca se duce pe langa 16v de la 120 km/h in sus. Acum imagineaza-ti ca Loganul ar fi cel 16v cu 105 cp, adica la fel ca Bora, sa nu se mai vada acea diferenta de putere de dupa 160 km/h. Vizionare placuta !

                    Comment


                    • Ca bine zici KNX.
                      De cand nu mai am Logan, m-am lovit mereu de oameni care vroiau sa ma depaseasca in cele mai idioate circumstante, unde daca nu deceleram, intrau in pomi.
                      Nu inteleg de ce vor sa se incordeze cu o masina clar mai puternica, dar na, cine sunt eu sa-i judec. Ii las sa treaca si ii felicit. Macar sa faca accident mai departe de mine.

                      Sa va zic ca de la un semafor am fost provocat de un logan diesel? Ce era sa fac? L-am lasat sa se duca tare si sa creada ca are masina puternica.

                      In incheiere va spun sincer ca e mult mai des intalnita mentalitatea spusa de KNX.

                      @shakar: tu mergi in extraurban cu treapta a 4 a, mentinand o viteza de 120 km/h, fiind mereu pe faza daca incearca cineva sa te depaseasca, ca doar na, tu ai Logan si esti teoretic mai "fraier"? Ma indoiesc. De obicei te depaseste un dobitoc putin mai la limita, pentru ca asa conduce el, nu pentru ca ai avea tu Logan, dupa care ca sa-i arati ca nici masina ta nu e mai prejos, te alergi cu vita respectiva. Insa uitati un lucru: vita agitata s-ar alerga cu oricine, ca asa e el, vita agitata
                      Last edited by Cezar; 3 August 2011, 14:48.

                      Comment


                      • vitriol : Aici ma pot baga si eu ( ca sa spun asa) ca eu am experimentat de curand "forta" unui TDI cei drept de numai 101 cai nu 105...DAR depinde pe ce masina e pus si TDI-ul asta ...Daca e pus pe o balena de Passat 1.6 16V scoate tandari din el si se scobeste la supape ...Daca e un Golf 5 de exemplu TDI si 105 cai are de 'furca" cu el si la deamaraj cat si din mers(deoarece e mai usor ca Passatul)! eu am prieten cu Golf 5 TDI 105 cai si a facut 1.6 16V pe 400 metrii cu 1 masina!Iar eu personal am facut Passat TDI(101 cal) cu DCI-ul meu de 85 plin cu bagaje si persoane(din mers)...Acum fiecare spune din cea ce a facut/vazut pe viu!De Skoda TDI nu ma pot pronunta dar e undeva intre GOLF si PASSAT probabil...Numai bine!

                        Comment


                        • @YURI: probabil si tu m-ai depasit de-a lungul timpului. Poate ar trebui sa pui la "trofee" si un benzinar de 3000 v6.
                          Cat despre golful ala TDI care face pe 400 m un 16v, nu te cred in ruptul capului, pentru ca am vazut mai multe liniute ca tine si niciuna nu se termina cum povestesti matale.

                          Comment


                          • @ Cezar - bineinteles ca nu merg cu TR4 dar Vitriol vroia sa faca un test sa vada care e mai rapida drept urmare ambele trebuie exploatate la potential maxim.

                            @ YURI - Golf 1.9 105CP niciodata nu o sa faca pe 402m Logan 1.6 16V, in nicio galaxie decat daca soferul de pe Logan e mascota.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • CEZAR: CORECT ce spui ...numai ca nici un sofer /masina/plecare de pe loc nu seamana intre ele ...Asta ar trebuii sa sti ...Diferente exista si intre 2 1.4 stock de uzina asa cum diferente exista si intre Golfuri 5 TDI !chair daca au de exemplu 75 cai ,la plecari de pe loc cu aceiasi incarcatura conteaza mult si soferul si masina!Pot exista sa zicem 75 cai "voiosi" dar si 75 "lesinati"! Si de aici poate iesii diferenta...

                              Comment


                              • Originally posted by Nepotu123 View Post
                                vitriol: urmareste clipul asta http://www.youtube.com/watch?v=ZSP06iIwdAg si vezi ce se intampla pana in 160 km/h. Loganu e 1.6 mpi si bora e Tdi-ul de 105 cp de care zici tu ca se duce pe langa 16v de la 120 km/h in sus. Acum imagineaza-ti ca Loganul ar fi cel 16v cu 105 cp, adica la fel ca Bora, sa nu se mai vada acea diferenta de putere de dupa 160 km/h. Vizionare placuta !
                                Asa pentru cultura ta generala, pe Bora nu s-a pus motorul de 105 cp, ala a aparut mai incoace, pe Golf V/Jetta/Passat/etc. De unde stii ca Bora din videoclip nu are 90 sau 101 cp (te iau si pe tine ca si pe Marian )?
                                Si acum pe bune, ne batem in clipuri de pe iutub, hai, care se baga la ce am zis eu si pe ce o facem?
                                Last edited by vitriol; 3 August 2011, 14:58.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google