liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar apari ? Nici macar google nu poti folosi, E39 M5 are ~5L (4941 cmc) nu 4000 cum ai zis tu. Ca sa nu mai spun ca nu vad legatura intre 520i si M5 =).
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • YURI: cine a zis ca Loganu e mai tare ca Bmw-ul? Noi vorbim aici de liniute, si sunt modele de la Bmw care din diverse motive si-o fura. Nu vorbim de dotari, de tinuta de drum etc, cine ajunge primul la capatul celor 402 metri castiga, intelegi? Sau dupa tine stema Bmw are puteri magice si nici in ruptul capului n-are cum sa piarda in fata Loganului, doar pentru ca e Bmw si sfideaza legile fizicii? Si nu vad ce vrei sa zici cu acea comparatie Logan vs M5 si nu vad ce rost ar avea sa aducem masinile astea in discutie. Singurul care viseaza esti tu.

      Comment


      • Shakar:my bad ... da are 4.9 litrii(pana si eu mai incurc motoarele de BMW...)!Eu vroiam sa subliniez ca oricat de "cazatura" ar fi fost acel 520i ,loganul nici nu paote "visa" la asa ceva! e o serie destul de noua e39 ...nu e chiar asa veche masina!Totusi e o "cazatura" 150 cai si 190 nm cuplu!Modelul ala sa fabricat intre 1996–2000! Motorul "M52B20 I6" avea 150 cai si 190 nm cuplu ! Totusi ...a mai pierdut sigur din ei dar sa nu comparam totusi Dacia cu BMW!Cam prea increzator Loganul in fortele sale ...

        Comment


        • da care e problema daca noi comparam dacia cu bmw???asa cum a zis si nepotu123 stema de bmw nu are puteri magice...
          ce ti se pare asa anormal ca o masina de 15 ani si 1500 de kg sa ia bataie de la o masina de cativa ani(nu stiu din ce an e loganul) si 1000 de kg???
          daca stai sa calculezi cam cati cai pe tona are fiecare masina, s-ar putea sa ai o surpriza...
          DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
          sigpic

          Comment


          • matematica e grea.)
            iury de ce nu ti-ai luat bmw?au ajunj toate gioarsele din germaia anglia in romania,de aia dau cu ele pe capete.pune si tu un filmulet cu ce masini te-ai dat pacat ca numai am oltcitul ca te provocam.) sau si de ala fugeai?daca vrei vino la craiova sa te dai cu un oltcit pe cati bani vrei tu pariez eu pe el.

            Comment


            • Originally posted by speed_shock View Post
              mergeam 1-2-3 cap
              la capat de 3, aveam in fata 1 bot,botul lui la roata mea fata.recunosc pe 450-500m ma ia
              poti sa zici ce vrei , pe filmarea aia nu erau 400 m ) Ce-ati facut acolo a fost maxim 0-100 sau 110.
              Loganul face 400 m pe final de 3a la 7000 rpm bagat a 4a si mers un pic in 4a .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Originally posted by YURI View Post
                Modelul ala sa fabricat intre 1996–2000! Motorul "M52B20 I6" avea 150 cai si 190 nm cuplu !
                Mai exact din decembrie 2005 pana in 2004 cand a fost scos din fabricatie si touring-ul.

                Conteaza la final de 400m ce se intampla. Ca dupa 400m, pe o autostrada, 520-ul se duce mai mult decat 16v asta e clar, alta aerodinamica, putere mai mare etc.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Originally posted by speed_shock View Post
                  matematica e grea.)
                  iury de ce nu ti-ai luat bmw?au ajunj toate gioarsele din germaia anglia in romania,de aia dau cu ele pe capete.pune si tu un filmulet cu ce masini te-ai dat pacat ca numai am oltcitul ca te provocam.) sau si de ala fugeai?daca vrei vino la craiova sa te dai cu un oltcit pe cati bani vrei tu pariez eu pe el.
                  Cate mii de modificari are Olticit-ul?Sau crezi ca daca e reglat sa urce in 7000 ma sperie ?ce motor e pe el de Hayabusa? ala de 1.1 e bun de aruncat direct ! Cel de 1.3 mai misca ceva ...asta daca ne referim la masina stock !

                  Comment


                  • Nu trebuie sa fie reglat sa urce la 7000 rpm, urca acolo din nastere.

                    Cred ca ai impresia ca detii vreo racheta.
                    Un 12 TRS iti poate pune probleme la liniuta (tie cu tractorasu).

                    Noroc ca majoritatea sunt moarte pe la remat.

                    PS: a da, si faci smecheria aia din tr II bagi direct IV si rupi carca la toti

                    Comment


                    • Octavian___32 : Tu care esti ceva mai in varsta ca mine trebuia sa sti "chestia" asta ...(mai de mult)cu 2 in 4 ...bine ca probabil nu ai avut diesel sau nu ai incercat pana acum ....! Nu trebuia sa o exemplific eu aici!Si stai tu linistit ca stiu si Oltcitul ce poate ...Are motorul turat si e o masina usoara!Cei drept ,demarajul 0-100 il au bun dar nu de speriat si se propteste in 150 si acolo ramane! Daca masina e modificata ,sau marita compresie ceva ,atunci Oltcit-ul poate pune probleme tractorului meu...!Pana atunci nu mai visati frumos...


                      ps:As vrea sa vad Oltcit-ul cu jarca mea de Dacie 1310 din 91' cu carburator JIKOV dublu corp si filtru sport cum s-ar descurca la o linie...Cu rabla asta am facut Cielo sa planga(1.5 16V executiv)!Totusi ...Si voi va pricepeti ,dar mai sunt si altii care se pricep ...

                      Comment


                      • pai si cu loganu de 1.4 faci cielo sa planga pana la viteze de 150 -160 cand deja se simte rau aerodinamica

                        Comment


                        • Nu fii asa sigur, depinde mult si de soferi. Cielo standard e nitel mai sprinten ca 1.4 standard.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • eu cand m-am dat cu cielo aveam o masina jumate in fata... aveam vreo 50 de kg in portbagaj ( gratar lemne etc )

                            Chestia ca inainte de linie mi-am incalzit anvelopele facand un mic burn , pe cand el avea anvelopele reci

                            Comment


                            • Eu vs 318Ci - 2-0.

                              @ YURI - dupa ce toata lumea iti spune ca e o tampenie aia cu 2 => 4 tu tot nu intelegi, e aproape socant, sau crezi ca niciunu de pe forum nu stie sa conduca ?
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • asa am mers si eu vreo 2-3 luni , cand s-a stricat cutia
                                era o bestie masina .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google