liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • YURI din cauza matale, thread-ul asta e varza.
    Ori te dai cu baietii, ori mucles ca ne-ai ametit mai rau ca parasutele din cluburi.

    Comment


    • knx: Ma bucur ca am si eu cu cine vorbii !uite ...te ajuta cumva asta ...


      CEZAR: Respectele mele !Dar imi poti spune ce anume am gresit? Deocamdata am un 1.4 remapat chel cu care tre sa ma dau ...Iar acum domnu KNX im iva spune ce si cum cu rapoartele astea ... :P
      Attached Files

      Comment


      • papuc dci 85 ? sau logan pickup ? oricare ar fi ma dau. si daca il fac pe baiatul asta cu avionu dci 85 imi daci un plin ?

        Comment


        • Papucul e mai greu ca berlina, cine v-a mintit ca e mai usor))))??? Mor de ras.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • cine stie...o fi dat din 2 in 4 si deja atunci sarise o masina in fata 16v-ului

            Comment


            • @bossake- Salut.
              Nu am negat ca nu m-a luat dar cum el pe alte forum-uri spune destul de raspicat cu+75 kg ma face si doar el in masina face e39 , aici a spus altceva de la bun inceput http://www.loganclub.ro/forum/liniut...t1367p312.html
              Cand am vazut acest comentariu am incercat sa imi fac aici cont dar nu am putut sa ma loghez , nu mi-a ramas decat sa ii atrag atentia foarte diplomat si frumos pe alt forum unde este si el moderator , apoi lucrurile parea sa revina pe drumul cel bun http://www.loganclub.ro/forum/liniut...t1367p313.html
              Chiar acolo pe forum a fost urmatoarul comentariu din partea mea cit si din partea lui:
              @adrian32: @speed - ce avem noi aici?

              si ce avem noi aici?
              forum auto
              dar aici?
              forum auto
              Care sa fie adevarate din ele?
              Hai ca nu m-am suparat dar vreau totusi sa imi raspunzi la intrebarea de mai sus.
              @speed: Adrian singur in masina si cu benzina buna si pusa la punct ma bazez ca nu ma faci pe 400 dupa ma nenorocesti.vii pe 3 bine bine.
              Tu ai treptele 1-2 puturoase rau si e masina grea.
              De hiena imi e putin tarseala sincer dar sa vedem ce va fii.am inteles ca are tot cam 1500kg.
              DDk esti prezent?
              @adrian32:Este vorba de ce s-a intamplat si in filmare se da egalitate , nu am contestat ca nu ma iei in 400 metri dar sa spui ca m-ai luat de 3 ori......avand in vedere pe forum .... si pe forum..... spui cu desavarsire ca ai 70kg in plus dar fara 70 kg ma iei si specific nu am contestat dar contest faptul ca pe alte forum alta se intampla si alta vorbim aici sau pe forum...
              Uite ce scrii pe logan club liniute curse raliuri etc LOGAN - Pagina 312 - Dacia Logan Romania
              P.S.: Nu ma supar pe tine si te voi considera ca pana acum un bun prieten si un coleg de forum auto sa putem duce la batranete ce am propus impreuna noi moderatorii dar as avea o rugaminte la tine hai sa formulam impreuna pe toate forumurile aceleasi cuvinte si adevarate.Succes mult cu hiena si ma voi bucura in egala masura chiar de un eventual esec al frumosului e36.
              @speed:Adrian nu ma super.da vreau sa ne mai dam macar 1 data ce zici si rezultatul ramane final?Am gresit acolo cand am zis 4.primele 2 te-am facut u,urmatoarele 2 cu ddk m-ai facut,din care si ddk a vazut k am ratat 2-ul,se vede si in filmarile de la ddk cand ii zic si se vede cum te duci.
              Spune tu la primele 2 curse cum a fost?Adrian dezavantajul tau cel mai mare e ca masina e grea si se cunoaste la plecai.Spune tu pe 1-2 cum ma duc.u vii tare pe 3,daca ar fii mai mult de 400 m-ai nenoroci recunoscNu vreau sa ne certam etc.nu are rost.ne-am dat m-ai facut te-am facut atat.stii ce vreau sa incerc cu ddk la tine in masina.
              Sincer mi-e naspa de hiena.dar incerc.
              @adrian32:Au fost in total 4.
              Prima stii bine ca ti-am si zis ca aveam masina in fata si a fost prima data de incalzire si sa vad si eu cum sa plec ( recunosc inca o data ca nu am experienta) si m-ai luat recunosc.
              A doua oara m-ai luat iar erai decat tu in masina.
              A treia oara ai fost cu ddk si te-am luat .
              La a- 4-a cursa iar ai fost cu ddk si te-am luat.
              Rog pe ddk si pe cei prezenti atunci acolo sa spuna daca este adevarat sau nu ce spun.
              Vb la intalnire duminica dar vreau sa lamurim ce am descoperit azi.
              @speed: Zi tu singuri in masini care crezi ca e scoru?
              Da adrian uite si celelalte filmulete.
              @adrian32:Speed nu am spus ca nu ma iei pe 400 metri nu intelege gresit.
              Am spus doar ca au fost 4 curse si singur in masina ai zis ca ma iei , dovada si filmarile spun tot , sa excludem si prima parte cand stii bine ca ti-am zis ca a fost doar "incalzire" fiind si masina in fata se vede in filmare.
              Apoi cele 3 incercari care au urmat spun si filmarile singur in masina te duci cu DDK sau cu 70 kg pe plus te-am luat pe a treaia viteza se vede clar.
              Dar te rog pune si celelalte filmari pe Logan Club .
              Asta sa fim corecti pe toate forumurile uite ce am scris eu pe forum auto la timpul acela:
              Forum auto
              P.S. : Cine spune adevarul pe logan club ,forum auto si forum auto?
              @speed:Ok le pun si acolo.
              Eu ma doar doar for fun.
              @adrian32:Si eu m-am dat doar pentru tine si stii bine de ce , imi esti coleg si spun adevarul chiar m-am dat doar ca te cunosc , dar pana la neadavar este cale lunga speed si ma deranjeaza , ti-am spus sus si tare fara rusine si fara sa imi pese de nimic ai o masina foarte buna si chiar esti un pilot experimentat dar corectitudinea sa fie la casa ei.
              Da iubitori ai forumurilor speed ma i-a pe 400 metri decat el in masina datorita puternicei sale masini si experiente in decursul timpului.
              Corect?
              Sa fim corecti este lucru mare.
              Toate cele bune speed si iti doresc multe victorii inainte cu indiferent ce masini ai sa concurezi , am sa ma bucur pentru tine pe oriunde ochesc "speed" pe forumuri si oriunde te-ai afla .
              @speed:Adrian nu ma supar.ai si tu partea ta de adevar recunosc.Esti un baiar suoer ok.respecte.vorim duminica la intalnire.
              @adrian32:Speed vreau sa incetam cu comentariile despre ce a fost.
              Este ultimul comentariu in legatura cu ce am aflat ieri si de la mine nu ai sa mai auzi absolut nimic referitor la acest subiect.
              1. Sa te superi tu? Speed pai nu am scris eu ca m-ai luat de 3 respectiv 4 ori pe Logan Club.
              2.Am si eu partea mea de adevar? Aici chiar nu mai inteleg nimic. Cu ce am mintit eu? Nu am spus adevarul 100% ? Speed scuza-ma dar te contrazici singur , te rog citeste ce am scris si apoi vezi si filmarile.
              3.Cand te-au intrebat membri pe forum auto ce ai la masina nu ai raspuns, acum vad ca ai si soft....pe topicul tau , cu toate ca stiam ceva eu nu am spus nimic , tacere totala.
              4. Daca pana luni dimineata nu vad pe Logan Club ce ai recunoscut si pe aceste doua forum-uri am sa ma implic personal pe acel forum si am sa pun dovezile scrise inclusiv filmarile.
              @speed:Adrian filmarile sunt puse toate 4 pe lc club.si scrie si acolo de soft.le-am pus si sunt si pe you tube.
              Eu unu incetez cu discutiile astea.ai dreptate.
              Apoi problema a revenit , eu fiind iar pus intr-o pozitie proasta in care speed posteaza doar cele doua filme in care m-a luat si mai rau de atat numind georse din Anglia si Germania aduse in tara ( se referea si la mine in cazul in care el a readus pt a doua oara aminte ce s-a intamplat si implicit eram decat eu in rol cu speed )
              Multumesc mult pentru intelegere.
              @flopy84- este perfect adevarat ce ai spus.

              Comment


              • Incetati cu dramele va rog.

                Comment


                • Ce mai vad eu pe aici
                  Cred ca o sa ma las de loganclub.ro caci tipul meu de temperament nu are loc aici. La inceput era chiar frumos. Dupa un timp a aparut un tip ,,Honda D" , care avea dacia 1300... si zicea ca face orice Logan, iar pe alt forum, a zis, ca a avut pasager , o persoana care avea A6 3.0TDI, si a ramas impresionat ala. Apoi a facut un Calibra, etc . Acuma YURI zice ca el schimba din a 2-a in a 4-a, cu un polizor de 1500cmc3, de parca ar avea 1000NM (si eu am polizor de 1.200cmc3 ). Cum sa faca un Pick-up DCI de 85cp un 16v ? Ala merge foarte incet, iar o berlina DCI de 85cp, zboara pe langa un PICK-up. Mai am multe de zis, dar o las pe ,,next time".
                  Sper sa va reveniti cu totii, si sa vedem aici numai lucruri frumoase.

                  Comment


                  • CSH:Nu ma bag in treaba baietilor dar :Nemultumirea lui Adrian32 e ca "Speed" a postat aici doar cele 2 filmulete in care 1.6 16V face BMW-ul e39 al dansului...Iar pe ************* mai apar 2 (nepostate aici) in care si BMW-ul e39 face 1.6 16V(aceiasi masina)!+ ca 1.6 16V e si remapat!deci a fost 2 la 2!Aici apare cu,cuvinte de lauda bineinteles pt. "avionul" 1.6 16V decat 2-0 pt. Logan !Cum sa nu ...Acum ati inteles?

                    Comment


                    • dracu ne rad si aia care citesc dinafara forumului... ce dracu laudam atata motoarele astea diesel si benzina ( de 75 respectiv 85 de cai ) .. aveam cumva sub capota vrun` 6 cilindrii in linie si nu stim restu ? Yuri cand vii la mare te astept .. ne dam de fun ..1.4 "stock"


                      Parerea mea e sa faca un moderator ordine pe aici ...2-3 pagini pline de aberatii

                      Comment


                      • Loganu: E bine ca tu te poti da de "fun" ! Uite ...domnu alessandro vine de la Bucuresti, dar el vrea un plin pt. setosu 16V!alessandro multumesc ca ai acceptat sa vi aici la Pitesti dar poti sta acolo linistit ca nu ma dau cu tine !

                        Comment


                        • Originally posted by YURI View Post
                          pt ce? sa imi ard motorina pana unde va aflati voi ...?
                          Pai la consumul tau de 5 % cu 140 la ora si 3,5% cu 80 la ora,,,ne permitem noi cei din Bucuresti sa iti platim motorina,,FACEM O CHETA cu totii!! 50 de lei iti ajung dus si intors la consum de 3,5,,,hai 70 de lei sa ai si de liniute!

                          Originally posted by YURI View Post
                          Eu am zis ca ma dau cu 1.4/1.6 8 valve stock ,dar cum nu mai e nici unul de pe forum cu el /ele stock nu prea ar fi un meci cinstit ...tu nu crezi?
                          Iti aduc eu aminte ce ai scris la alt thread......
                          Si eu am DCI Prestige de 85 cp si daca ai sti la cate 1.6 16 V am facut cu mana ...
                          Originally posted by Loganu View Post
                          cine stie...o fi dat din 2 in 4 si deja atunci sarise o masina in fata 16v-ului
                          Cred ca asa ia facut si pe cei cu 16 valve din citatul de mai sus,,,din 2 in 2 si din 3 in 3...deja omu spune ca face cu MANA LA 16v ,,si acu o da si cu Alessandro la intors,,,ca nu stie ce are el sub capota si sa stea linistit,,,.....
                          Uite ...domnu alessandro vine de la Bucuresti, dar el vrea un plin pt. setosu 16V!alessandro multumesc ca ai acceptat sa vi aici la Pitesti dar poti sta acolo linistit ca nu ma dau cu tine !
                          Ps,,,Yuri frate,,,te cam contrazici singur in afirmatii gratuite si deja vad ca numai stii cum sa iesi BASMA CURATA din povestea asta ca te-au tabarat benzinarii!!!
                          Last edited by Ivan Marian; 12 August 2011, 11:18.

                          Comment


                          • Originally posted by YURI View Post
                            CA sa fiu rau ...Cu 1.4 MPI stock ma dau si cu spatele si tot castig ! ;) chestia e alta ...ca NU merita o provocare ce sti clar ca o castigi 3 din 3 ...asa ca nu isi are rostul ...pt ce? sa imi ard motorina pana unde va aflati voi ...? 1.4 am ars aici in Pitesti la semafor fara numar ! Cred ca deja am 7-8 "raceri" cu 1.4 ce cred ca au M3 aspirat ! Asa ca o las balta ...1.6 a fost si el pe lista ( cel de 8 valve)!Odata ce Alfa Romeo T spark 2.0 16 V 155 cai stock abai se distanteaza de mine pe treapta 3 pe 400 metrii , pt ce sa mai incerc fratilor cu un 1.4?Voi aveti tot felul de fise de bujii ,bujii de performante ,filtre sport si softuri de la Dimsport , pe masini ...eu vin cu ea stock si sincer nu ma fac de ras!"Racerii" cu motoare 1.4 si 1.6 ce au "necaz" pe Loganurile diesel in special ....vedeti fratilor sa nu aveti surprize cu ele la semafor ! Pacat ca nu am si filmat cate 1.4 si 1.6 am doborat cu lesianta mea de DCI....(deoarece totu la fost asa de scurt incat nu am apucat)! Nuami bine ...sper sa nu va supar ! uite ..de acum incolo o sa filmez tot si o sa postez aici ! sa vedeti si cum functioneaza 2 in 4 si "racerii" cu 1.4 cum si-o iau pe coaja de la un DCI!Abia astept unu maine sau poimaine ...
                            YURI: cum poti sa spui ca ala cu alfa de 2.000 cmc si 155 cp deabia s-a departat de tine pe 400m, ca mananci pe paine 1.6 mpi si alte cretinitati? Cum poti sa sustii chestiile astea si sa vrei sa fi luat in serios pe forumu asta? Tu ai impresia ca aici se povesteste ce se viseaza noaptea? Ce urmeaza sa ne mai zici, ca te-ai dat cu Subaru Wrx Sti si te-a facut cu o aripa, sau ca l-ai facut in panta ca nu tragea? Cum sa nu se intrebe lumea daca tu macar ai permis?

                            Sincer nu stiu de ce moderatorii nu iau masuri cu tine, ajungem sa ne transformam in OTV, pagini peste pagini de aberatii. Cred ca o s-o gasesti si pe Elodia, tu cu Loganul tau Dizal de 85 cai cel mai tare din club care pune probleme masinilor de 150 cai.

                            Comment


                            • Bai ...Credeti ce doriti...Uite ca sa nu mai zice-ti ca mananc rahat pe forumul asta iubit , o sa si filmez totul ca sa fie treaba treaba!Sa nu existe dubii...ok?

                              ps: "Cred ca o s-o gasesti si pe Elodia, tu cu Loganul tau Dizal de 85 cai cel mai tare din club care pune probleme masinilor de 150 cai." -Cred ca cu tine ar trebuii sa se ia masuri deoarece faci mistouri ...Eu nu am facut nici un misto de voi,si tot mie mi se sparg oale in cap!Stiu si de ce .... deoarece cineva tolereaza asta!Si stiu si de ce tolereaza...

                              Ivan Marian:Vezi ca nu ai priceput nimic?Cand am zis ca fac cu mana la 16V am facut din mers nu de pe loc ....e o diferenta !"ca te-au tabarat benzinarii"....si asta e o chestie...70% benziinari si 30% diselisti pe forumul asta ,si de aia noi sucks...!Oricum frumoase ironii din parte voastra (dar pe mine nu ma ating cu nimic)!
                              Last edited by YURI; 12 August 2011, 12:56.

                              Comment


                              • Ia sa inchidem thread-ul asta pana nu va paruiti. Trebuie musai sa stea cineva cu "joarda"??? Nu puteti discuta relaxat???
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google