liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intre Craciun si Revelion voi pune distributie noua (din varii motive, unele complet neintemeiate ), si voi monta noua curea cu un dinte avans (08MeLC style )pentru regim motor de turatii joase. daca ne dam de la un semafor, voi schimba in punctul meu maxim de putere (cam 5000 rpm). tu poti sa schimbi si in 8000 de ture daca doresti. vroiam din mers, pentru ca 99% din timp folosesti masina in conditii de pana la 3000-3500 de ture pentru oras, si as vrea sa vad diferenta acolo. mi-e dor si de clapetoi , si de consumul motorului anterior am trecut de la consum de 2000cmc la consum de V8. macar merg pe gaz care e cat de cat mai ieftin si nu ustura asa mult la buzunar.
    Last edited by razvanamza; 25 December 2011, 16:58.

    Comment


    • eu tot cred ca ceva nu e in regula cu masina ta avand consumul asta. chiar vreau sa ne gasim sa vad si eu cum merge si poate sa faci un test cu viteza sa vedem daca e vreo diferenta.

      Comment


      • Decaleaz-o cu 2 dinti, va trage ca un diesel de 4000 cmc.

        Comment


        • Like Like Like
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by alessandro View Post
            16v vs hiunday i30

            la sfarsit de a 3 a avea o aripa in fata mea. ne a am enervat putin inainte si la semafor am plecat

            nu cunosc ce motorizare avea
            Posibil sa fi fost cel de 1.4 16v de 109cp

            Originally posted by flopy84 View Post
            Cel mai probabil era 1.6 122 Cp
            Daca era ala de 126cp nicidecum 122 il batea mai bine de o aripa.
            Din proprie exp cu toroapa mea la logan 1.6 16v stock ii dau 2-3 masini iar la i30 cu 1.4 16v 109 cp ii dau 1-2 masini deci mai repede as inclina ca era cel de 1.4 109cp.
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • ala cu 16vu stia ca se da cu tine ?
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Nu cred
                Cand se face cald poate mai repetam niste experiente anterioare cu "toroapele" de 1.6 16v.

                Comment


                • auzi , 2-3 masini , ala mergea economic cred

                  Comment


                  • @Alex_MIU : toroapa matale fiind ce masina?
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Originally posted by CataFOF View Post
                      auzi , 2-3 masini , ala mergea economic cred
                      Mai taie din iele dalee dreaaaq
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Originally posted by Alex_MIU View Post
                        Posibil sa fi fost cel de 1.4 16v de 109cp



                        Daca era ala de 126cp nicidecum 122 il batea mai bine de o aripa.
                        Din proprie exp cu toroapa mea la logan 1.6 16v stock ii dau 2-3 masini iar la i30 cu 1.4 16v 109 cp ii dau 1-2 masini deci mai repede as inclina ca era cel de 1.4 109cp.
                        Chiar asa, toroapa ta fiind...
                        Cred ca vorbesti din carti. Eu am Kia Cee'd 1.4 109 Cp si m-am dat cu Logan 1.6 16v ( Bossake ) de doua ori cu plecare de pe loc. Prima data a dat el startul si a plecat inaintea mea cu o fractiune de secunda si mi-a dat vreo 2 masini. A doua oara am dat eu startul si desi am plecat mai bine ca el a recuperat si tot mi-a dat o jumatate de masina. Si iti aduc la cunostinta ca Hyundai i30 cu aceeasi motorizare in fisa tehnica este mai lenta cu 0.5 s decat Kia Cee'd pe 0-100km/h. La fel si i30 1.6 este mai lenta cu 0.3 s decat Kia Cee'd 1.6.
                        Bossake mi-a spus ca s-a dat cu MCD si a terminat in urma MCD-ului cu o jumatate de aripa. Deci ceea ce spui tu nu prea este relevant. Dar poate ne spui si noua ce ai tu sub capota.
                        Kia Cee'd/Hyundai i30 1.4 109Cp nu poate bate Logan 1.6 16v pe 400m datorita masei cu aprox 150Kg mai mare.
                        Last edited by flopy84; 27 December 2011, 14:25.

                        Comment


                        • Da XP-ule stia ca se da cu mine din moment ce ne-am dus la "curse".Linii de la semafor nu fac ca nu ma cheama alexviteza.
                          CristiLCD masina o poti vedea daca dai click pe link de la semnatura.Numai bine!
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • Originally posted by flopy84 View Post
                            Bossake mi-a spus ca s-a dat cu MCD si a terminat in urma MCD-ului cu o jumatate de aripa. Deci ceea ce spui tu nu prea este relevant. Dar poate ne spui si noua ce ai tu sub capota.
                            Kia Cee'd/Hyundai i30 1.4 109Cp nu poate bate Logan 1.6 16v pe 400m datorita masei cu aprox 150Kg mai mare.
                            Asta se intampla cand MCD era pe la jumatea modificarilor.
                            AG 16 Y M A

                            Comment


                            • Originally posted by Alex_MIU View Post
                              Da XP-ule stia ca se da cu mine din moment ce ne-am dus la "curse".Linii de la semafor nu fac ca nu ma cheama alexviteza.
                              CristiLCD masina o poti vedea daca dai click pe link de la semnatura.Numai bine!

                              ce timpi ati scos amandoi la curse ?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Originally posted by al!n View Post
                                Asta se intampla cand MCD era pe la jumatea modificarilor.
                                Daaaa!!!sigur...mai avea de schimbat braduletii)
                                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google