liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da stai un pic .... am zis eu ca Logan 16v nu e lesinat ?

    factory stock nu aproape stock

    Comment


    • Originally posted by flopy84 View Post
      Pai deja nu se mai poate numi masina. Astea mi se par niste trucuri prostesti. Aata nu e tuning, e tiganeala. Sunt de acord sa-i pui roti mai usoare, sa schimbi anumite elemente de caroserie cu unele din fibra de carbon, sa schimbi scaunele cu unele sport, etc... Dar sa dai jos banchetele...asta facea tata la Dacia 1310 cand ii ducea pe bunicii mei la piata sa vanda rosii.
      Si chiar si asa, daca nu ai ceva modificari serioase la motor nu ai cum sa bati Cee'd-ul de 1.4, sa nu mai vorbim de Logan 1.6 16v sau Cee'd 1.6.
      Vezi ca tu esti ala care vorbesti din carti.Citeste topicul masinii mele investeste intr-un 1.4 8v cat am investit eu si dupa mai vorbim.Din auzite asa toti sunteti raceri si toti aveti prieteni cu masini "forta",sunteti atat de preocupati sa ne povestiti de masinile prietenilor incat uitati de ale voastre.

      P.S Nu e problema ta la ce artificii apelez eu pentru a scoate performante mai bune pe 402m toti facem asa in caz ca nu ai observat.

      P.S2 Fiecare isi face masina dupa cat il tine buzunarul.Asa e la noi...cand nu ajungem la struguri spunem ca sunt acrii.

      Numai bine!
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Si unde gasesc acest topic?

        Comment


        • care 100km la ora ca nici 2 nu ai apucat sa dai si a sarit cainele din boscheti ...

          Comment


          • apasasem ambreiaju sa dau a 3 a si nici de al dreq nu puneam frana...tot speram sa ii sara aluia cainele in fata da uite ca javra naibii a stiut ca e mai moale bara de logan

            Comment


            • Alex_MIU! Acum am vazut despre ce este vorba legat de masina ta. destu de interesant.

              Comment


              • Originally posted by alessandro View Post
                apasasem ambreiaju sa dau a 3 a si nici de al dreq nu puneam frana...tot speram sa ii sara aluia cainele in fata da uite ca javra naibii a stiut ca e mai moale bara de logan
                )))
                Eu cred ca e de la xenoanele after market ale lui scratch-s a speriat de ele! Macar l-ai trimis in lumea ingerilor?
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • Originally posted by MCD View Post
                  da ho ma ca nu dezgropam morti acuma... vorbim o treaba de acum 10 luni, si decat sa ma sui intr-o proceed sau ceed de 126 sau 110 CP mai bine merg cu semnatura.
                  tiganu tot tigan )
                  Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                  Comment


                  • Originally posted by eugenmanea View Post
                    )))
                    Eu cred ca e de la xenoanele after market ale lui scratch-s a speriat de ele! Macar l-ai trimis in lumea ingerilor?
                    a pendulat de cateva ori intre noi si s a hotarat la mine. nu a avut nimic ca am mai avut 5 metri de frana si bara fata are o parte moale. mi am spart bara si radiatorul de clima si am luat si bataie. rateu total seara aia

                    Comment


                    • Pai atunci faptul ca ai luat bataie nu este relevant. Trbuia sa te opresti.
                      Ar trebui sa te dai cu Eugen ca sa vedem exact cum stau lucrurile, mai ales ca tu ai si soft.

                      Comment


                      • de unde pana unde am eu soft ? si cine zice ca 16v cu soft trage mai bine ? e ca la loto cu softurile

                        m am mai intalnit eu cu unu care intra pe forum doar sa citeasca si mi a zis.....ai serpi si axe cred ca trage bine rau

                        am luat bataie in a 2 a tura cand scratch a plecat mult mult mai bine. abia am dat drumu la ambreiaj si el avea 1 masina in fata

                        Comment


                        • Asa avea impresia pt. ca voi nu lasati niciodata sa se inteleaga clar ce modificari aveti pe la masini ca sa induceti lumea in eroare.

                          Comment


                          • Pai si a lui Alessandro...
                            Factory stock!
                            Si cand te uiti la schimbatorul de viteze sau traseul lui de evacuare si cum face cand o ambaleaza..zici ca a schimbat Dacia politica- e fabrica pentru masini de curse!
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • traseul pe 50 in loc de 45 dupa catalizator e considerat modificare ? eu zic ca este considerat egal cu 0 zero.

                              nici macar catalizator anulat sau serpi nu ii consider modificare da pai o panarama de schimbator .... ce treaba are schimbatorul

                              sincer....inseamna ca nu ai vazut masini modificate

                              Comment


                              • nu e modificare , e un avantaj in +

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google