liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai tradare tradare da sa stim si noi- Io cand am zis ca a ta e aproape stock m-ai contrazis- ai zis ca nu e aproape stock, e 'factory stock'.

    Nu mi-o lua in nume de rau- cinste voua care sunteti pasionati si faceti modificari cu gust!
    A lui Alex- Miu mi se pare super tare ce a facut la masinuta (am citit si eu putin aseara).
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • pai cu ce crezi ca ma ajuta la o liniuta schimbatorul scurt ? este total nesemnificativ.

      daca scoteam toata evacuarea dupa catalizator avea un efect....asa e doar sunet si nici ala pentru ca toba este una normala

      cred ca mai mult castiga din benzina buna si bujiile pe care le am sau uleiul esteric

      Comment


      • Daca aceste modificari sunt egale cu 0, atunci de ce le-ai mai facut?

        Comment


        • toba intermediara era ruginita, aproape gaurita. dupa ce am scos intermediara a cedat si finala. s au spart sitele in ea.
          si asa am schimbat tot traseul dupa catalizator cu intermediara 50mm si finala 55 fata de 45. voiam sa pun serpi sa scot catalizatorul.....m am potolit si am ramas cu traseul de care sunt foarte happy. dupa 1 an arata ca nou fara gram de rugina

          Comment


          • al meu din 2007 tot ca nou arata. cred ca a ta a fost facuta la schimbul de noapte, in zilele cu greva mai Alex

            Comment


            • sau eu merg constant in 4500 5500 rpm iar tu la 1500 2500

              Comment


              • remaparea la 16v se simte un pic jos dar sus o omoara de tot te bate unul stoc

                Comment


                • Cate 1.6 16V remapate ai avut ? Eu am si la 402m castig lejer 1 masina si nu mergi decat in ture mari evident. Ce va mai place sa faceti afirmatii din auzite...
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Originally posted by c.vio View Post
                    remaparea la 16v se simte un pic jos dar sus o omoara de tot te bate unul stoc
                    iti dau perfecta dreptate. ma batea 16v stock de ma asculta cu urechea. iar din 2000 rpm plecam de langa el

                    la 16v e cam loterie cu softurile. uite 16v lui VRN....trage bine, cloegul Shakar iar trage bine
                    Last edited by alessandro; 29 December 2011, 20:50.

                    Comment


                    • Eu m-am dat cu un 16v resoftat aici la mine in mioveni si imi da o masina pe treapta a3a
                      a1a a2a sunt putin in fata lui apoi ma ia pe a3a si se mentine masina aia, nu se mai departeaza.
                      Sunt cazuri si cazuri...
                      Nu eram cu masina golita, etc.Exact cum e masina zi de zi.

                      Si una de iarna asa:
                      Eu vs megane 2 hatchback 1.6 16v 1-1
                      Prima data i-am furat eu startu si i-am dat o masina si ceva apoi mi-a furat el f putin in fata si am stat la aripa lui din spate.
                      Ce faci..cauciucuri de iarna reesapate, trage greu
                      Last edited by al!n; 30 December 2011, 02:30. Reason: Automerged Doublepost
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Stai ca eu m-am confuzat de tot...
                        Tu ai 1.4 cu GPL si 18 ani??
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • 1.4 am, GPL nu am.Era o gluma mai prin vara cand am pus axa, din cauza tacanitului de la culbutori prima data credeau ca mi-am pus GPL si asa tacane injectoarele )
                          18 ani am, si jumate
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • am eu si viteza 1.4 cu GPL. ambele amandoua stock de la mama lor

                            Comment


                            • Sa inteleg ca toata lumea de pe aici este libera zilele astea, sau postati de la serviciu?

                              Comment


                              • Unii posteaza ori din taxi, ori de-acasa si au liber cat vor)).
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google