liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunteti niste defecti, ce sa mai!!!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Tiganelile softului sunt made by Doc. Pentru un 1.4 full se misca super bine, in rest, cum zice Razvan cu "daca si cu parca...". Am grija si de asta in viitor.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • @ dsign....LIKE !!!))

        Comment


        • Originally posted by Doc View Post
          Loterie la masini, ca valorile in soft sunt cam aceleasi. Asa cum i-am facut VRN-ul, asa era si la tine.

          Ba speed-ule ce am facut la tine (daca tot cu softul ala te dai), vad ca merge chiar bine. Felicitari pentru sofer si masina.
          atunci de ce imi consuma 9 in afara la viteze de maxim 90 si mi o furam 2 masini de un 16v stock ? am schimbat ECU si masina si a revenit, adica sta normal langa un 16v ? pe 1000 m era diferenta de 10 15 metri intre mine si masina lu fratimiu. dupa ce am schimbat ECU chiar l am batut pe 1000

          Comment


          • Cum am spus si mai sus, la masini stoc cantitatea suplimentara de carburant pe care o dau in soft este aceeasi. Ca tu ai 16v si VRN-ul la fel, modificarile pe hartile de benzina au aceeasi valoare. De ce la el merge si la tine, din soft nu pot sa aflu aceasta dilema. Ca exista diferente de mecanica intre cele doua masini, atunci trebuie descoperite.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • eu ti am zis total obiectiv ce s a intamplat. consum enorm, ramapat o luam rau de la stock, cu ECU schimbat era ok.
              pe ture joase tragea clar mai bine ca inainte dar sa ajung in 6500 cu a 2 a era o eternitate.
              si sa nu uit la 1500 2000 cu a 2 a daca o calcam se auzea putin avansul. pe la 2200 2300 disparea
              ce diferente mecanice sa fie astfel incat sa raspunda clar negativ la o remapare ?

              Comment


              • Doar cu o singura mapa facuta pentru motorul tau, n-am cum sa-mi dau seama. Sunt cateva masini pe aici care au mape facute diferit fata de varianta standard de soft. Unii au avut rabdare sa facem cateva teste si acum masinile merg foarte bine. Din cate imi aduc aminte, tu ai fost cel care mi-a zis sa scriu originalul si gata. Din cate imi aduc aminte, speed-ul are ceva un pic mai altfel si trage diferit de cele cu remapare standard.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • si cand intrabam de "stage 2" dadeai din umeri...

                  Comment


                  • Eu n-am "stage 2", nu exista asa ceva...

                    edit: GGI are dreptate Razvan, trebuie sa faci un soft mai "altfel" asa...
                    Last edited by aleXpeed; 12 January 2012, 14:20.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Stai jos ai nota 2... cand va spune scorul pentru soft custom va uitati in buzunare...

                      Comment


                      • Unii au fost simpatici si l-au primit, cu buget redus. )
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Mie, spre exemplu, Doc a umblat la niste parametri pe acolo, nu a facut doar copy/paste. Si va asigur, pretul a fost unul decent.


                          Totusi, sunteti defecti rau, daca in toiul iernii v-au apucat cursurile! V-ati si gasit cu cine, cu nea Vasile, (alt defect) om cu familie acasa, cu varsat mare, etc


                          Defectilor!!!!
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Thx. Cand ai timp si de mine sa-ti fac o vizita la garaj poate mai mesterim un pic.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • se oftica agitatul ca nu a fost si el huiuluuuiii doamne pupati-as jantili tale si tu tablele mele dizaineee)

                              Comment


                              • si eu am soft modificat chiar doar de la 3000 in sus si il bat pe viteza super soft si sunt STOC

                                (sa se oftice viteza)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google