liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu tot respectul 131 cai bate Loganul pe 70-140 de ii merg fulgii

    dupa a 2 a Logaul e praf iar dieselul abia pe a 3 a incepe si trage

    Comment


    • pe 70-140/h loganul e in 3a si 4a ...deci nu cred ca e si ala vreo racheta pe cand dieselul nu prea simte greutatea aia nici in 3a nici 4a .Plus ca nu cred ca un passat B6 are 1500 kg ...poate ala combi.
      Mai e o situatie,2.0 teddyurile sunt multe automate si de acolo anti-performantele .
      L.E. exact alejandro )
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • am facut eu cu 131 cai si mi a day K.O. in 5 secunde.

        Comment


        • Are 1454 Passat-ul B6 2.0 teddy. Aceeasi parere am si eu, daca masina si soferul sunt in toate mintile, ti-o da de n-ai aer, se lanseaza incredibil de bine, pune curu in pamant si se duce, iar tu ramai in urma cu toate cele 7000 rpm.
          Si asta vorbim de Logan gol, daca mai ai si 2-3 persoane si/sau bagaje deja n-are rost, se joaca ala cu tine.

          Comment


          • Dragilor din nou ati transformat Passatu pacii intr-o racheta.

            Acum vreo doua saptamani ajunseram la concluzia ca 1500 kg si 140 cp nu sunt o combinatie de racing, acum va suciti si-l faceti racheta, ca-si baga curu in pamant si decoleaza precum jumbo jettu.

            Comment


            • pai nici 16v de pe Logan nu-i un motor de F1 toate sunt toroape de carat oameniide la A la B. totusi, daca ala cu Passat da de pom la 130km/h, sunt sanse sa scape toti ocupantii nevatamati. loganul rareori are supravietuitori peste 80-100km/h la lovituri nasoale.

              Comment


              • totusi passatul de 1454 kg si 140 cp are 2 cai in plus pe tona fata de 1,6 16v care are 105 cp la 1115 kg

                Noul Logan 1.6 16V Prestige - informatii detaliate despre Dacia Noul Logan 1.6 16V Prestige. Preturi, date tehnice, poze, drive teste si comparatii cu alte versiuni.


                Passat 2.0 /140 TDI DPF Trendline - informatii detaliate despre VW Passat 2.0 /140 TDI DPF Trendline. Preturi, date tehnice, poze, drive teste si comparatii cu alte versiuni.


                logan 1,6 16v 1-100 km/h......10,2 sec
                passat "dizalos" 1-100 km/h.....9,8 sec

                care sunt cifrele in favoarea loganului ?
                Last edited by B997NDL; 13 May 2012, 17:05. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Azi la Constanta la cursa de indemanare, colegul nostru din Petrolhead, Yrman-sofer cu Gaby-copilot, a castigat locul 1 la clasa lui, cu logan 1.6, si-a batut joc de tot ce inseamna audi tdi, pisici, ursi, japoneze, au fost peste el, la general, doar un golf gti si clio rs 2.0. A demonstrat inca o data ca avem cu ce sa ne mandrim! Asa ca lasati tdi-urile, ca sunt praf pe circuit )
                  sigpic

                  Comment


                  • da cine ti-o scris tie ca tdiu e masina puternica de circuit ?
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • nu vezi ce e mai sus..ti o da din orice pozitie, alea alea..multi sunt buni la linie daca au caii sub fund
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        totusi passatul de 1454 kg si 140 cp are 2 cai in plus pe tona fata de 1,6 16v care are 105 cp la 1115 kg

                        Noul Logan 1.6 16V Prestige - informatii detaliate despre Dacia Noul Logan 1.6 16V Prestige. Preturi, date tehnice, poze, drive teste si comparatii cu alte versiuni.


                        Passat 2.0 /140 TDI DPF Trendline - informatii detaliate despre VW Passat 2.0 /140 TDI DPF Trendline. Preturi, date tehnice, poze, drive teste si comparatii cu alte versiuni.


                        logan 1,6 16v 1-100 km/h......10,2 sec
                        passat "dizalos" 1-100 km/h.....9,8 sec

                        care sunt cifrele in favoarea loganului ?
                        cifrele care sunt in favoarea passat-ului le rezolva soferul logan-ului...
                        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                        Comment


                        • Originally posted by - Geo - View Post
                          Azi la Constanta la cursa de indemanare, colegul nostru din Petrolhead, Yrman-sofer cu Gaby-copilot, a castigat locul 1 la clasa lui, cu logan 1.6, si-a batut joc de tot ce inseamna audi tdi, pisici, ursi, japoneze, au fost peste el, la general, doar un golf gti si clio rs 2.0. A demonstrat inca o data ca avem cu ce sa ne mandrim! Asa ca lasati tdi-urile, ca sunt praf pe circuit )
                          la cursa de indemanare ?! ce treaba are cu circuitul si cu audi...bmw ?!

                          asta daca soferul din passat e varza. dar daca se intampla invers?
                          Last edited by B997NDL; 13 May 2012, 22:32.

                          Comment


                          • mai lasa-le, ca m-am dat si eu pe circuit cu bmw si audi dizal si mai frica mi-e de loganuri, honde si golfuri decat de troacele alea. prin "troace" inteleg inclusiv 318is, si tdi de 130cp. pe linie dreapta, dupa 140 sunt mai tari. atat.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Au fost soferi buni...nu mai cautati nod in papura..special am postat ca sa vad cu ce sare lumea in sus..unu n-ar zice "bravo soferului" , toti ba nu e de circuit, ba erau soferi prosti...i-a batut, nu i-a ajutat nici caii, nici mega cuplu, nici marca....
                              sigpic

                              Comment


                              • Lasa-i ma Geo.Ce imi pasa mie ca passatu ala merge mai tare ca loganu cu 4 pers in el si cu saci de cartofi sau ca ma face de la 140 incolo.Il ard pe 400m si pe trasee de indemanare,pa si la revedere.Sunt multe masini care au puteri mult mai mari dar pe circuit sau 400m isi iau bataie de la masini cu puteri mai mici.Cel mai bun examplu Nissan GTR R35 care rupe masini de alde 5-600cp atat pe circuit cat si pe 400m.

                                P.S Felicitari pentru prestatie colegului yrman.
                                sigpic

                                IL 1 3 MIU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google