liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o tura e la dus si una e la intors pe acelasi sector de drum, deci... ori la dus ori la intors trebuia sa se vada diferenta de nivel si in plus doar daca nu am inventat eu panta din 2 parti

    Comment


    • imi este greu sa iti dau un raspuns. nu imi gasesc cuvintele...chiar nu inteleg ce vrei sa faci ce vrei sa afli, cu ce scop urmaresti filmuletele alea ...

      de cate ori ai incercat un 400 metri ?

      eu iti garantez ca nu are nici o treaba cu nici un filmulet

      Comment


      • Doar asa ca idee..... sa vad aproximarile de acceleratii. :P Stiu ca in realitate sunt mai multi factori care influenteaza masina. )

        Comment


        • masina lui melc are ceva necurat in ea, merge prea repede.

          Comment


          • se pare ca are axa si un soft stage 2

            Comment


            • soft stage 2 sigur. axa de 1.6......sa fie greseala de fabrica?

              Comment


              • nu maaa, axa Catcams se pare ca ar avea. aflat eu cate ceva. sunt curios ce zice

                P.S. nu exista greseala din fabrica

                Comment


                • Nu are cum sa fie stock. Ori la vale stock,ori cu modificari.

                  Comment


                  • cred ca are soft stage 3..

                    Comment


                    • Blestemul gazului te urmareste Razvane. Am binecuvantat MLC-ul cu spiritul Distrigazului de mult apus, i-am oferit acest har, ii mai spune si voodoo!

                      Melcu' are axa de dci 85, de-aia are cuplul care il are pe turele medii...
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • aia de la rar ma mi-au inlocuit motorul. Saracii nu mai stiau ce motor sa scrie in carte si a zis fara serie motor si l-au schimbat
                        @fanrenault ti-am explicat ca o tura a fost dus si una intors deci exclus panta si strada pe care fac teste este o strada care pe vremuri venea lumea la cate o liniuta.

                        cat despre motorul meu ... asa e el puturos...

                        Pentru next stage la soft se merge la doc si se rezolva. Asta nu insemana ca vei avea vreun castig real ci doar in imaginatia ta. Masina tragea la fel si inainte de a merge la doc.
                        Last edited by o8MeLC; 5 July 2012, 01:48.

                        Comment


                        • siigur, mai ales dupa 3000rpm

                          Comment


                          • azi am alergat un dci ph2, nu avea i rosu deci nu era prea mi-a pus probleme. A plecat tare de la semafor si am zis sa ma duc dupa el, deja schimbasem a 2-a si avea ceva avans. l-am ajuns relativ repede si dupa aceea statea pe mijloc si ii dadea blana ( se vedea fumul pe care il da dci-ul in blana) si eu o tineam mai lejer ca pur si simplu il impingeam. dupa 100m mi-a facut loc si am plecat repede de langa el.

                            Comment


                            • Mergeai la aspiratie de-aia il impingeai.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • @melc,s.ar fi putut sa fie si 1.5 dci de 75 (euro 5) de cai cuplu 180 nm. :P sau de 70 (eruo 4).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google